اخبار مهم

زمان برگزاری نهمین همایش سالانه «بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت» متعاقبا اعلام می شود

زمان برگزاری نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت متعاقبا اعلام می شود

بستن پنجره

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، دبیرخانه  نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اطلاعیه‌ای در خصوص این همایش صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: مخاطبین محترم نهمین همایش سالانه «بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت» به استحضار می‌رساند، با توجه به ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تعویق زمان برگزاری همایش‌های علمی و ضرورت همراهی همگانی در جلوگیری از تشدید شیوع ویروس کرونا، علی‌رغم برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده جهت برگزاری نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، زمان برگزاری این رویداد متعاقبا اعلام می شود.

یادآور می شود، محل برگزاری کنفرانس نیز طبق برنامه قبلی، مرکز همایش‌های برج میلاد باقی خواهد ماند.مدیر فناوری اطلاعات بانک صادرات با بیان اینکه در دگردیسی دیجیتالی تجربه مشتری جایگزین محصول محوری خواهد شد،گفت: تغییر زیرساخت‌ها، سرمایه‌های انسانی و تغییر ساختارها و فرایندها سه بُعد این موضوع هستند

سه بُعد دگردیسی دیجیتالی/ جایگزینی تجربه مشتری به جای محصول محوری

بستن پنجره


به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، سیدجعفر صدری در گفت‌وگو با ستاد خبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت درباره اینکه ساختار سازمانی بانک‌ها با دگردیسی دیجیتال چه تغییری خواهد کرد، اظهار داشت: دگردیسی دیجیتالی باعث تغییرات اساسی و تکاملی در ارائه خدمات بانکی خواهد شد و از این جهت تحول دیجیتالی تنها به مفهوم ابزارها و زیرساخت‌ها بازنمی‌گردد بلکه مفاهیم دیگری را نیز در بر خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه دگردیسی دیجیتالی از سه بُعد بر تمامی خدمات تاثیرگذار خواهد بود، افزود: اولین بُعد آن مربوط به زیرساخت‌ها می‌شود که براساس آن زیرساخت‌های شبکه بانکی یا زیرساخت‌های ملی باید متناسب با مفاهیم جدید تحول دیجیتالی، آمادگی اعمال تغییرات در خود را داشته باشد.

 

مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ادامه داد: ۲ بُعد دیگر نیز سرمایه‌های انسانی و ساختارها و فرایندها هستند و ترکیب این سه بخش می‌تواند منجر به دگردیسی دیجیتالی شود. سرمایه‌های انسانی باید بتوانند همراستا با تحول دیجیتال نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

 

صدری درباره بُعد ساختار و فرایندها در دگردیسی دیجیتال نیز تصریح کرد: در صورتی که ابزار و فناوری دیجیتالی به همراه سرمایه انسانی مورد نظر وجود داشته باشد اما ساختارها و فرایندها تغییر نکنند، امکان اجرای مفاهیم مورد نیاز دگردیسی دیجیتال وجود ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: باید ساختار و دستورالعمل‌های متناسب با دگرگونی‌های اساسی در بانکداری دیجیتالی تغییر کند و شرح وظایف و فرایندهای سیستماتیک را به طور کامل در بانک‌ها داشته باشیم.

 

مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات تاکید کرد که با تحول دیجیتال به طور عملی نقش شعب فیزیکی بانک‌ها کمرنگ‌تر شده و زیرساخت‌های ارائه خدمات به مشتری نیز باید متناسب با این موضوع دستخوش تغییر و تحول شوند.

 

صدری ادامه داد که در دگردیسی دیجیتالی، محصول محوری جای خود را به تجربه مشتری خواهد داد و نقطه تمرکز بانک‌ها بر روی مشتری و رفتار وی قرار خواهد گرفت.

یادآور می شود، نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت روزهای یازدهم و دوازدهم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

 مدیرعامل شرکت ارتباط فردا تاکید کرد که مهم‌ترین چالش برای ایجاد بانکداری غیرمتمرکز و معماری باز در نظام بانکی، شکستن سد قوانین بوروکراتیک است.

شکستن سد قوانین بوروکراتیک؛ مهم‌ترین چالش معماری باز

بستن پنجره


به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی وبانکی، حامد قنادپور در گفت‌وگو با ستاد خبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در خصوص جایگاه فناوری‌های نوین مانند بلاک‌چین، هوش مصنوعی، کلان‌داده‌ها، رایانش ابری و ... در تحول دیجیتال، اظهار داشت: تحول دیجیتال ۲ نکته مهم دارد که اولی ایجاد تجربه جدید برای مشتریان و دیگری تحول در الگوهای کسب‌وکار است.

 

وی با بیان اینکه فناوری‌های نوین زیربنای تغییر و حرکت به سمت تحول دیجیتال هستند، افزود: بلاک‌چین، هوش مصنوعی و فناوری‌های دیگر به طور کل می‌توانند زیربنای تغییر باشند و در حقیقت نیروی پیش‌برنده تحول دیجیتال هستند ولی تحول دیجیتال الزاما در اختیار داشتن این فناوری‌ها نیست.

 

این کارشناس بانکداری الکترونیک ادامه داد: در طول سال‌های گذشته زنجیره ارزش در صنعت مالی و نظام بانکی به بلوغ رسیده و تثبیت شده است؛ بانک‌ها و موسسات نیز براین اساس اقدام به ارائه خدمات کرده‌اند. با وجود تغییرات جدی و عجیب در فضای کسب و کار مالی، صدای در هم شکستن ساختارهای سنتی در این کسب‌وکار به گوش می‌رسد.

 

مدیرعامل شرکت ارتباط فردا پیامد تحول دیجیتال را تحت تاثیر قرار گرفتن تمامی اکوسیستم مالی از جمله مشتریان، رگولاتور و موسسات مالی عنوان کرد و اظهار داشت: تغییرات بنیادین در اکوسیستم مالی نیز نتیجه ناگزیر فشار فناوری‌های دیجیتال و کشش تقاضای مشتریان به عنوان ۲ عامل پیشران نوآوری است.

 

قنادپور در خصوص کاهش هزینه بانک‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین در تحول دیجیتالی، تصریح کرد: ساختار سنتی به بانک‌ها اجازه نمی‌دهد تا به طور مستقیم بر روی فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کنند و دلیلی هم برای این موضوع وجود ندارد. در حال حاضر روندها به سوی شکل گرفتن پلتفرم‌هاست و بانک‌ها نباید مستقیماً به سمت تملک در این فناوری‌ها بروند.

 

وی توضیح داد منطقی نیست که بانک‌ها بخواهند بر روی بلاک‌چین یا فناوری‌های نوین دیگر به طور مستقیم سرمایه‌گذاری کنند بلکه آنها باید به سمت راه‌اندازی پلتفرمهایی بروند که در حوزه‌های فن‌آوری کار می‌کنند و خودشان فقط بانکداری کنند.

 

این کارشناس بانکداری الکترونیک در خصوص چابک‌سازی ساختار بانک‌ها با استفاده از معماری باز و بانکداری غیرمتمرکز، گفت: معماری باز دارای فرصت‌ها و طبیعتا چالش‌هایی است و مدل‌های جدید تولید و توزیع درآمد با استفاده از آن توسعه پیدا می‌کند.

 

مدیرعامل شرکت ارتباط فردا خاطرنشان کرد: با استفاده از معماری باز، باید کانال‌های امن برای اتصال به سیستم‌های مشتریان و محافظت از حریم شخصی آنها ایجاد ‌شود که البته موضوعاتی چالشی هستند. از سوی دیگر مدل‌های جامع حاکمیتی باید توسعه پیدا کند ومسئولیت‌ها و تعهدات بانک‌ها و اشخاص ثالث باید روشن شود.

 

وی با بیان اینکه باید راهکارهایی برای ایجاد اعتماد در بین مشتریان ایجاد شود، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای بانکداری غیرمتمرکز و معماری باز، شکستن سد قوانین بوروکراتیک و مسائل فرهنگی است زیرا این مسائل مقاومت برابر تغییر را ایجاد می کنند.

 

قنادپور اجرای معماری باز را عاملی برای چابک شدن ساختار بانک‌ها عنوان کرد و افزود: اساسا قرار است با اجرای معماری باز، یکسری از خدماتی که تا قبل از این درون شعبه ارائه می‌شد، توسط شخص ثالث انجام شود. بانکداری غیرمتمرکز و معماری باز دقیقا به این معناست که دیگر همه اتفاقات در درون شعبه و ساختار بانک رخ نمی‌دهد و این موضوع به طور خودکار باعث کاهش هزینه و ایجاد شبکه می‌شود.

 

این کارشناس بانکداری الکترونیک با بیان اینکه در معماری باز، اشخاص ثالث درگیر فرآیند تامین خدمات مالی می‌شوند و بانک‌ها نیز به بانکداری خود می‌پردازند، اظهار داشت: با اجرای معماری باز مشتریان حتی مراجعه کمتری به نرم‌افزارها و خدمات اینترنتی بانک‌ها خواهند داشت و به طور عملی بخشی از خدمات به شخص ثالث واگذار می‌شود. این موضوع نیز در نهایت به کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری بانک‌ها منجر خواهد شد.

 

قنادپور درباره اینکه بانک‌ها تا چه اندازه می‌توانند به اشخاص ثالث اعتماد کرده و Open API خود را در اختیار آنها قرار دهند، اظهار داشت: ما در ایران نباید چرخ را از ابتدا اختراع کنیم؛ دنیا استانداردهای قابل قبولی در این زمینه دارد و می‌توان از این استانداردها بهره برد. در دنیا در حال کار بر روی معماری باز و بانکداری باز هستند و به طور عملی PSD۲ را جلو می‌برند و برای بسیاری از سوالات موجود پاسخ دارند.

 

قنادپور با بیان اینکه در ایران، بانک‌ها زبان فین‌تک‌ها را بلد نیستند و پلتفرم‌های موجود می‌توانند مترجم یا بهتر بگوییم واسط خوبی برای انتقال مفاهیم بین آنها باشند، گفت: تنها یکی از مخاطبین بحث بانکداری باز، فین‌تک‌ها هستند و دامنه آن تقریبا تمامی کسب‌وکارها مخاطب این موضوع را در بر می‌گیرد و بسیار از کسب‌وکارهای حتی سنتی هم نیاز به Open API بانک‌ها دارند.

 

وی ادامه داد: طبیعی است که بانکداری باز به فین‌تک‌ها برای رشد سریعتر کمک می‌کند ولی در حال حاضر تجربه ما نشان می‌دهد میزان سرویسی که بانکداری باز به کسب‌وکارهای غیر فین‌تکی می‌دهد به مراتب بیشتر از خدماتی است که به کسب‌وکارهای فین‌تکی می‌دهد زیرا این موضوع مخاطبان عام‌تری دارد.

 

مدیرعامل شرکت ارتباط فردا مهم‌ترین چالش اجرای معماری باز در ایران را مسائل بوروکراتیک، فرهنگی و تمامیت خواهی عنوان کرد و توضیح داد: نوعی از تفکر هم از سمت بانک‌ها و هم از سمت کسب‌وکارها وجود دارد که مانع توسعه اجرایی سریع بانکداری باز می شود. البته برخی از بانک‌ها در این زمینه واقعا پیشرو هستند.

 

این کارشناس بانکداری الکترونیک تاکید کرد: با وجود تغییرات گسترده در فضای شبکه بانکی اما همچنان تمامیت خواهی از جمله جدی‌ترین آفت‌های بانکداری باز است و برای حل این چالش، مدل‌های ذهنی باید تغییر کند.

یادآور می شود، نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت روزهای یازدهم و دوازدهم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ریزی برای افزایش سهم اقتصاد دیجیتال دراقتصاد کشور خبر داد.

آذری جهرمی: سهم اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کشور توسعه می‌یابد

بستن پنجره
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، محمد جواد آذری جهرمی در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با اشاره به اهمیت تحول دیجیتال، افزود: انقلاب چهارم صنعتی مهمترین موضوع قرن حاضر به شمار می‌رود  که اساس آن تحول و  تغییراتی بزرگ، سریع و عمیق در تمامی بخش‌ها از جمله اقتصاد، سیاست، اشتغال، کارآفرینی و ... است که بر بستر فناوری‌های نوین  ایجاد و این تحول در نظام ساختاری باعث شده تا  تحول دیجیتال نامگذاری شود.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تحول دیجیتال به دنبال افزایش کارآمدی و صرفه جویی، توسعه کاربردهای فناوری، بهبود کیفیت زندگی و رفاه بشر است که باعث شده تا حرکت به سوی آن ناگریز باشد؛ فناوری‌های جدید و کسب و کارهای نوین مهمترین بازیگران تحول دیجیتال هستند که توسعه و بهره‌گیری از آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

وی با بیان این که حرکت در مسیر تحول دیجیتال ضروری است، خاطر نشان کرد: اقتصاد دیجیتال به زودی به مهمترین بخش اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد و بر همین اساس کشورهای جهان درگیر موضوع تحول دیجیتال هستند و ایران نیز در همین خصوص اقداماتی را انجام داده تا بتواند سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد را توسعه دهد؛ اعتقاد دارم که اقتصاد دیجیتال انتخاب نیست بلکه الزام است.

 

آذری جهرمی تاکید کرد: تحول دیجیتال موضوعی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و در برابر پذیرش آن ایستادگی و مقاومت کرد چرا که صرفا آب در هاون کوبیدن است؛ باید با موج تحولات جهانی همراه شد و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نوین اقتصاد کشور را توسعه داد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان تصریح کرد: همانطور که شرکت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در جهان توانسته‌اند تا جایگزین غول‌های نفتی و صنایع سنتی شوند، در ایران نیز به زودی کسب و کارهای جدید با برترین شرکت‌های سودآور جایگزین می‌شوند؛ گام ابتدایی در راستای تحول دیجیتال توسعه فناوری اطلاعات است که در این زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم سرمایه گذاری‌هایی استراتژیک داشته و امید است در سال‌های آینده ایران هوشمند بر بستر اقتصاد دیجیتال محقق شود.

 

یادآور می‌شود، نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت روزهای یازدهم و دوازدهم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می‌شود.

 یک کارشناس حقوق بانکی گفت: قانونگذار در طرح جدید بانکداری به جای تعیین ضوابط بانکداری الکترونیک، تصمیم سازان این عرصه را مشخص کرده است.

تعیین تصمیم‌سازان ضوابط فناوری‌های نوین در طرح جدید بانکداری

بستن پنجره

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، یاسر مرادی در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، درباره جایگاه فناوری‌های نوین بانکی در قانون جدید بانکداری اظهار داشت: در قوانین و مقررات قبلی ما از جمله قانون پولی و بانکی و قانون بانکداری اسلامی به جایگاه کسب و کارهای نوین و فناوری‌های دیجیتال هیچ اشاره‌ای نشده بود، چراکه زمانی که این قوانین تصویب شدند، این فناوری‌ها وجود نداشت و نهاد ناظر یعنی بانک مرکزی سعی می‌کرد از اختیاراتی که به واسطه این قوانین داشت، با صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی برخی از این ضوابط را تعیین کند.

 

وی افزود: در طرح جدید بانکداری به این موضوع ورود کرده‌اند و در چند مورد به این قضیه اشاره شده است؛ از جمله در ماده ۸ وظایف و اختیارات هیئت عالی بانک مرکزی را ذکر کرده است که در بند ۲۵ آن تصریح شده که تدوین راهبردها و تصویب ضوابط حاکم بر فناوری‌های نوین مالی در حوزه ابزارهای پرداخت و پول‌های رمز پایه و همچنین نظارت بر حسن اجرای آنها همگی از وظایف و اختیارات هیئت عالی بانک مرکزی خواهد بود.

 

این کارشناس ارشد حقوق بانکی در ادامه به مکانیزم ماده ۱۴ این طرح اشاره کرد و گفت: این ماده وظایف معاون نظارتی بانک مرکزی را ذکر کرده و اختیارات کامل را برای طرح دعوی علیه اشخاصی که بدون مجوز به ارائه خدمات بانکی و ابزارهای پرداخت مبادرت می‌کنند، در نظر گرفته است.

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اختیارات ماده ۸ و ۱۴ مکمل یکدیگر هستند، تصریح کرد: یکی هیئت عالی بانکداری است که راهبردها و ضوابط کلی فناوری‌های نوین مالی را تدوین می‌کند و دیگری معاونت نظارتی بانک مرکزی است که اختیار کامل را خواهد داشت تا علیه اشخاصی که بدون مجوز این خدمات بانکی را ارائه ‌دهند، طرح دعوی کند.

 

مرادی در ادامه به شورای سیاست‌گذاری پولی و ارزی کشور اشاره کرد و گفت: برای این شورا در ماده ۱۹ به بعد اختیاراتی در نظر گرفته‌ شده که یکی از مهمترین آنها اختیارات تصمیم‌سازی در خصوص ابزارهای پرداخت است.

 

این کارشناس حقوق بانکی به چهارمین رکن این طرح پیرامون ابزارهای نوین پرداخت اشاره کرد و گفت: از ماده ۱۸۹ به بعد این طرح،  نهاد جدیدی که تا به حال وجود نداشته و اولین بار است که در قانون تعریف می‌شود، یعنی "شورای فناوری‌های نوین بانکی" پیش بینی شده و تصریح شده که فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر فناوری‌های نوین بانکی منوط به موافقت اصولی شورای فناوری‌های نوین بانکی و همچنین موافقت بانک مرکزی خواهد بود.

 

مرادی ادامه داد: به نظر می‌رسد قانون‌گذار به جای اینکه به حوزه تعیین ضوابط و مقررات پیچیده و جدید برای فناوری‌های نوین خدمات بانکی ورود کند، نهادی را به عنوان شورای فناوری‌های نوین بانکی تعیین کرده و اختیارات گسترده‌ای را بر اساس ماده ۱۹۱ به این شورا داده تا این شورا به صورت تخصصی با اختیارات عالی که دارد جلساتی را تشکیل دهد و ضوابط و مقررات ناظر بر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری‌های نوین بانکی را تعیین تکلیف کند.

 

وی خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر قانون‌گذار به جای تعیین مقررات، نهاد ناظر بر آن را تعیین کرده و باید منتظر بود تا ببینیم در صورت تصویب نهایی این قانون، شورای فناوری‌های نوین بانکی چه ضوابط و مقرراتی را برای ادامه فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات نوین بانکی تعیین می‌کند.

 

این کارشناس ارشد حقوق بانکی افزود: در واقع این قانون تا این نقطه درباره خدمات فناوری‌های نوین بانکی سکوت پیشه کرده و مقررات و ضوابط خاص و جدیدی را تعریف نکرده اما مشخص کردن نحوه سیاست‌گذاری و نهاد ناظر در این خصوص در قانون جدید، خود گامی رو به جلو خواهد بود.

 

یادآور می‌شود، نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت روزهای یازدهم و دوازدهم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می‌شود.دبیر انجمن فین‌تک تحول در رگولاتوری، اقتصاد و کسب وکارها را از پایه های دگردیسی دیجیتال عنوان کرد.

دگردیسی دیجیتال با تحول در لایه پایه‌ای

بستن پنجره

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی به نقل از ستاد خبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت مهدی عبادی در خصوص دگردیسی دیجیتال و تاثیر آن افزود: درباره دگردیسی دیجیتال اختلاف نظر بسیار زیاد است و اساسا سوالی که در ابتدای راه باید از خود بپرسیم این است که دگردیسی دیجیتال یعنی چه؟ و چه فرقی با الکترونیک دارد؟

وی افزود: مفهوم دگردیسی دیجیتال براساس دیتا شکل می‌گیرد و  به نظر من هر زمانی که ما دیتا را در تصمیم گیری‌ها و فرآیندهای روزمره خود به خصوص در فعالیت‌های بانکی دخالت دهیم منجر به دگردیسی دیجیتال شده اما سوال این است که آیا زیرساخت های حاکمیتی ما برای دگردیسی دیجیتال آماده است یا خیر؟ به جرات می‌گویم خیر، زیرا نقایص زیادی را به خصوص در حوزه دیتا داریم.

دبیر انجمن فین‌تک ادامه داد: ما قوانین مشخص محرمانگی کاربران را نداریم و طبیعتا اگر رویکرد ما به سمت دگردیسی دیجیتال باشد در این زمینه با مشکل مواجه خواهیم شد. دیتاهای ما گاهی اوقات به اشتباه محرمانه شناخته می‌شوند و این خود چالش بسیار بزرگی است، به عنوان مثال دیتا احراز هویت کاربران  در حال حاضر از سوی نهادهای حاکمیتی دیتا محرمانه و امنیتی به حساب می آید در صورتی که ما به هیچ عنوان بدون این اطلاعات نمی توانیم تحولی در زمینه سرویس‌های دیجیتال داشته باشیم.

عبادی با تاکید بر اینکه تمامی دیتاها در لایه‌های کسب و کاری هم محرمانه به حساب می‌آیند از جمله دیتاهای تراکنش‌های مشتریان بانک‌ها محرمانه می‌دانیم، البته این اطلاعات محرمانه است اما باید ساز و کار مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

به گفته وی کسب و کارها نیز در این زمینه نیازمند تحول هستند ما اگر بخواهیم به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کنیم باید از تکنولوژی‌ها و ترم‌هایی شبیه به هوش مصنوعی استفاده کنیم. چالش های زیرساختی در این زمینه داریم و دانش ما نسبت به دنیا در این زمینه عقب است.

دبیر انجمن فین‌تک با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه رگولاتوری هم با چالش هایی مواجه هستیم، گفت: همانطور که رگولاتور انتظار دیجیتالی و هوشمند سازی اقتصاد و کسب و کارها را دارد به طور حتم رگولاتور هم باید تغییر کند و شاهد دگردیسی در لایه رگولاتوری هم باشیم.

 عضو هیات مدیره بانک ملت با اشاره به اینکه مقوله دیجیتالی شدن مورد توجه بانک‌ها در دنیا قرار گرفته است،‌ گفت: برخی بانک‌ها در ایران برنامه‌ریزی و مطالعه در این زمینه را آغاز کرده‌اند.

بانک‌ها دیجیتال می‌شوند

بستن پنجره

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی و به نقل از ستاد خبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، علیرضا لگزایی درباره دیجیتالی شدن بانک‌ها و همچنین نظارت‌های دیجیتالی بر نظام بانکی، گفت: اگر در نظر بگیریم که صنعت بانکداری در مسیر تحول دیجیتال قرار دارد،‌ طبیعتا مقوله نظارت بر بانک های دیجیتال یک مقوله حائز اهمیت است.

عضو هیات مدیره بانک ملت با اشاره به اینکه عموما اصول و قواعد کلان نظارت بر صنعت بانکداری ثابت و پایدار است، بیان داشت: اساسا اصول نظارت بر فعالیت های بانکی تغییر جدیدی نخواهد کرد، ولی موضوع مهم نیاز مقام ناظر به ابزارهای جدید برای اعمال نقش نظارتی است.

لگزایی با تاکید بر اینکه امروزه از مباحث مهم در بحث بانکداری دیجیتال، موضوع داده های بزرگ است، افزود: صنعت بانکداری از داده محوری کسب درآمد می‌کند و از این طریق مدل بانکداری نیز دچار تحول می شود؛‌ بنابراین ابعاد نظارت بر بانک ها نیز گسترش می یابد.

وی ادامه داد: متناسب با رشد و توسعه مفهوم دیجیتال در صنعت بانکداری، بانک مرکزی به عنوان مقام ناظر و همچنین سایر نقش آفرینان نیز باید به تدریج خود را به این ابزارها مجهز کنند. از بُعد دیگر، وقتی مقام ناظر به ابزار نظارت مجهز شد، موضوع دیجیتالی شدن اهمیت می یابد و اساسا هم نمی‌توان تفاوت زیادی بین بانک‌های دیجیتال و نظارت دیجیتالی بر بانک ها قائل شد و ممکن است تنها بتوان در این بخش تقدم و تاخر دسترسی به ابزار دیجیتال را مطرح کرد.

عضو هیات مدیره بانک ملت تصریح کرد: اینکه مقام ناظر قبل از کسب و کار مجهز به ابزار نظارت شده و چابک شود،‌ می توان انتظار داشت که در لحظه ابعاد فعالیت بانک های تحت پوشش را نظارت کرد.

لگزایی در این خصوص که وضعیت فعلی بانک‌ها در ایران نسبت به آشنایی با مقوله دیجیتالی شدن و همچنین فعالیت در چارچوب استانداردهای روز بین المللی به چه نحو است؟ بیان داشت: اطلاعات نشان می دهد که اغلب بانک ها با مفهوم دیجیتالی شدن و تحول دیجیتال آشنا هستند و در این زمینه برنامه ریزی صورت می‌گیرد.

به گفته وی، برخی بانک ها نیز در زمینه دیجیتالی شدن از برنامه ریزی عبور کرده اند و در مرحله مطالعه و پیاده سازی قرار دارند. به صورت کلی می توان گفت که در ایران برخی بانک ها وضعیت بهتری در این زمینه‌ها دارند و برخی نیز عقب‌تر هستند ولی باید گفت که مقوله تحول دیجیتال، موضوع با قدمتی در صنعت بانکداری دنیا نیست و بیشتر از ۶ سال از زمان مطرح شدن آن نمی گذرد.

این کارشناس ارشد در نظام بانکی کشور اظهارداشت: بنابراین ظهور بانک‌های دیجیتال در دنیا مقوله ای نوپا است. این نوع بانکداری در طول سالیان اخیر در برخی کشورهای پیشرفته دنیا ابراز وجود کردند؛ ‌در عین حال، برخی بانک ها از ابتدا به صورت دیجیتالی پا به عرصه فعالیت گذاشتند و زیرساخت اصلی آنها دیجیتال است.

عضو هیات مدیره بانک ملت معتقد است که هنوز در بانک‌های مطرح دنیا، موضوع دیجیتالی شدن در حال پیگیری است، اما در برخی کشورها مانند چین و سنگاپور بانک‌هایی هستند که به صورت دیجیتال فعالیت می‌کنند و مبتنی بر تحول دیجیتال هستند.

لگزایی افزود: در ایران نیز به لحاظ شاخص‌های توسعه بانک‌ها و پیشرفت در این زمینه از دنیا عقب نیستیم و البته ممکن است اگر تا ۵ سال آینده به حرکت رو به جلو ادامه ندهیم، آنگاه با استانداردهای روز دنیا فاصله بگیریم، ولی در حال حاضر معدل صنعت بانکی ایران در بحث دیجیتالی شدن مناسب است و خیلی از دنیا عقب نیستیم.

یادآور می شود، نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت روزهای یازدهم و دوازدهم اسفندماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

 

 

 یک صاحبنظر حوزه پرداخت الکترونیک با بیان اینکه، در حوزه استخراج رمز ارز تقریبا تکلیف معلوم شده، گفت: نگرانی در بخش توسعه ابزارها در صنعت پرداخت کشور وجود دارد.

ملاحظات انتشار رمز پول ملی در ایران

بستن پنجره
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی به نقل از ستادخبری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، محمدرضا مانی یکتا گفت: بلاکچین امروزه در دنیا به عنوان یک فناوری نوین شناخته می شود که کارکردهای مختلفی دارد و با بیت کوین و کریپتوکارنسی ظهور کرد.

این کارشناس ارشد صنعت پرداخت اظهار داشت: کشورهایی که به دنبال استفاده از فناوری بلاکچین رفته اند به دنبال این موضوع هستند که آیا می توان اطلاعات متمرکز را به صورت غیرمتمرکز نگهداری کرد؟ اساسا اینکه آیا فناوری بلاکچین در این حوزه کارکردی دارد یا خیر؟ بررسی می‌شود.

مانی یکتا ادامه داد: علاوه بر بررسی های یادشده، موضوع رگولیشن نیز در فناوری بلاکچین مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین از نظر محل کارکرد فناوری بلاکچین، ‌ علاوه بر کریپتوکارنسی ها موضوع نگهداری اطلاعات به صورت غیرمتمرکز در قالب بلاکچین است که در کشورهای مختلف جهان تست می‌شود.

وی افزود: تاکنون دستاوردها نشان می دهد که در برخی کشورها این فناوری مفید بوده و در برخی کشورها نیز اینگونه نبود؛ ‌ در ایران نیز که تاکنون استفاده از این فناوری در قالب توکن و بخش پرداخت بوده، ‌ باید تست ها انجام پذیرد.

این صاحبنظر حوزه پرداخت الکترونیک درباره طراحی رمز ارز ملی و کارکردهای پیش بینی شده برای آن در اقتصاد ایران گفت: برخی اقتصاددانان معتقدند که هرگونه طراحی در این خصوص به منزله تعریف یک رمز پول ملی است و زمانی که یک توکن پولی از سوی بانک مرکزی منتشر می شود، عملا پولی در بستر رمزینه خواهیم داشت که لازم است درباره آن ملاحظاتی را داشته باشیم.

مانی یکتا خاطرنشان کرد:‌ برخی کشورها مانند کانادا به این نتیجه رسیده اند که نگهداری اطلاعات به صورت غیرمتمرکز در قالب فناوی بلاکچین دستاورد چندانی نداشته؛ با این حال، در ایران به دلیل وجود شرایط خاص و قرار داشتن در دوران گذار، موضوع بهره گیری از ابزارهای پرداخت مانند کیف پول الکترونیک و پرداخت آفلاین، پرداخت های ای ام وی و ... نیازمند بررسی کامل است.

این کارشناس ارشد صنعت پرداخت بیان داشت: به نظر می رسد با توجه به آنچه که پیش رو است انتشار رمز پول ملی برای کشور مفید باشد، ولی ملاحظاتی در زمینه های فنی، کمی و کیفی وجود دارد و کارکردهای اقتصادی آن هنوز به صورت کامل مشخص نیست.

وی درباره موضوع صدور مجوز دولت برای استخراج رمز ارز در مناطق آزاد ایران و انجام برخی اقدامات در این زمینه، تاکید کرد: در زمینه استخراج رمز ارز که به عنوان یک صنعت در ایران تلقی شده، وزارت صمت متولی بوده و تاکنون طبق اطلاعات موجود برخی تقاضاها نیز به ثبت رسیده، ولی اقدامات هنوز منجر به بهره برداری نشده است.

این صاحبنظر حوزه پرداخت الکترونیک افزود: موضوع استخراج رمز ارز یک مسئله است و بحث تنظیم مقررات در حوزه رمز ارز نیز مدنظر است. بنابراین چون متولی تنظیم مقررات ملاحظاتی دارد، حرکت در این بخش نیز با احتیاط صورت می گیرد. در عین حال، ‌ در حوزه استخراج تقریبا تکلیف معلوم شده و نگرانی در بخش توسعه ابزارها در صنعت پرداخت کشور را داریم که به دلیل تاثیرگذاری در حوزه اقتصاد، نیازمند بررسی است.

یادآور می شود، نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت روزهای یازدهم و دوازدهم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.مهلت ارسال مقالات نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت تمدید شد:

تمدید مهلت ارسال مقالات نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

بستن پنجره

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، بنابر تصمیم دبیرخانه نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، مهلت ارسال مقالات تا چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه ۹۸ تمدید شد. علاقه‌مندان میتوانند با مراجعه به وبسایت ebps.ir نسبت به ثبت‌نام و ارسال مقالات خود اقدام نمایند. 


پوستر نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت رونمایی شد.

رونمایی از پوستر نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

بستن پنجره
 
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، پوستر نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت رونمایی شد. موضوع اصلی این همایش که در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد «دگردیسی دیجیتالی» است. مهمترین هدف این همایش بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات صنعت بانکداری الکترونیک در سطوح داخلی و بین‌المللی است.

«اقتصاد دیجیتالی»، «شفا‌فیت، اعتمادسازی و نظارت دیجیتالی» و «دگردیسی دیجیتالی بانک‌ها» ۳ محور اصلی این همایش هستند و از زیر محورهای همایش می‌توان؛ راهبری دیجیتالی، حقوق و مقررات در اقتصاد دیجیتالی،فناوری‌های نوین اکوسیستم اقتصاد دیجیتالی، فناوری‌های نوین ‌نظارتی (Regtech) و بانکداری بدون بانک را نام برد.

انتخاب بانک‌ها و شرکت‌های برتر و نوآور یکی از فعالیت‌های جنبی همایش‌سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت است که این مهم در قالب جشنواره‌ مرحوم دکتر نوربخش و مسابقات مختلف، با رعایت سه معیار نوآورانه‌بودن، کاربردی بودن و سودآوری بالقوه در دستور کار همایش قرار دارد.

در کنار همایش، نمایشگاهی تخصصـی جهت معرفی و ارائه آخرین نوآوری‌ها، خدمات و دستاوردهای شرکت‌ها، بانک‌ها، استارت آپ‌ها و سایر فعالان حوزه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت نیز برگزار خواهد شد.

همچنین در مراسم اختتامیه نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت مقالات برتر معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. لازم به یادآوری است آخرین فرصت ارسال اصل مقاله ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸ می‌باشد.

برای دریافت پوستر همایش کلیک نمائید.پژوهشکده پولی و بانکی فراخوان برگزاری کارگاه آموزشی در نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌ های پرداخت را اعلام کرد.

فراخوان برگزاری کارگاه آموزشی در نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت

بستن پنجره
 

بدین‌وسیله به اطلاع کلیه علاقه‌مندان حوزه اقتصاد و فناوری اطلاعات و فعالان حوزه بانکداری و صنعت پرداخت می‌رساند، چنانچه تمایل به برگزاری کارگاه آموزشی در نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت دارند، درخواست خود را تا تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۸ به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

علاقه‌مندان جهت دریافت پروپوزال اینجا کلیک نمایید.زمان و مکان برگزاری نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‎های پرداخت با محوریت دگردیسی دیجیتال اعلام شد.

اعلام زمان و مکان برگزاری نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک

بستن پنجره

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۱۱ و ۱۲ اسفند سال ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

همانطور که پیش‌تر اطلاع‌رسانی شده بود، موضوع اصلی نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت «دگردیسی دیجیتالی» است که در سه محور اصلی «اقتصاد دیجیتالی»، «شفافیت، اعتمادسازی و نظارت دیجیتال» و »دگردیسی دیجیتالی بانک‌ها» در قالب‌های سخنرانی، میزگرد، مقاله و کارگاه آموزشی با حضور صاحبنظران، مدیران، کارشناسان و سایر علاقه‌مندان مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

علاوه بر اصلی‌ترین بخش‌های علمی همایش، همچون سال‌های گذشته، برپایی نمایشگاهی با هدف معرفی محصولات و خدمات سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در عرصه فناوری اطلاعات و همچنین برگزاری جشنواره مرحوم دکتر نوربخش در دستور کار نهمین همایش قرار گرفته‌اند که جزئیات هر یک از آن‌ها در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.فراخوان مقالات نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت منتشر شد.

فراخوان ارسال مقالات نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک

بستن پنجره

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، فراخوان مقالات نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع دگردیسی دیجیتالی، توسط پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی منتشر شد.

اولین محور در این فراخوان « اقتصاد دیجیتالی» با تمرکز بر موضوعاتی مثل راهبری دیجیتالی، حقوق و مقررات و فناوری‌های نوین اکوسیستم اقتصاد دیجیتالی بوده و دومین و مهمترین محور این رویداد  «شفافیت، اعتماد سازی و نظارت دیجیتال» است که توجه به موضوعاتی مثل شفافیت و مبارزه با فساد و اختلاس و فناوری‌های نوین نظارتی در زیر مجموعه‌ آن مطرح شده است.

محور سوم نیز «دگردیسی دیجیتالی بانک‌ها» با محوریت قراردادن ساختار سازمانی و فرآیندهای بانکی، تحول تجربه پرداخت و بانکداری بدون بانک اعلام شده است.

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات هجدهم دی ماه ۱۳۹۸ اعلام شده و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت همایش به آدرس ebps.ir نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام نمایند؛ لازم به ذکر است که دبیرخانه همایش امسال همچون سال‌های گذشته اقدام به انتخاب مقالات برتر خواهد کرد و ضمنا مقالاتی که به زبان انگلیسی تهیه شده و مورد تایید اعضای هیات تحریریه مجله علمی-پژوهشی Money And Economy قرار گیرند از حمایت مالی برخوردار خواهند شد.
 علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا مراجعه کنند. اقتصاد دیجیتالی

شفا‌فیت، اعتمادسازی و نظارت دیجیتالی

دگردیسی دیجیتالی بانک‌ها

محتوی تخصصی

نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع دگردیسی دیجیتالی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. مهمترین هدف این همایش بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات صنعت بانکداری الکترونیک می‌باشد.

سخنرانی‌های تخصصیسخنرانی تخصصی: هوش مصنوعی در بانکداری
محمود آقاپور (مدیر پروژه هوش مصنوعی شرکت توسن تکنو) کاربردهای هوش مصنوعی در بانکداری
کامران قلی‌زاده حمل آبادی، علی محمد صغیری (شرکت داده ورزی سداد) نقش هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و فناوری بلاکچین در تحول دیجیتال
مهدی صمدی (شرکت امن افزار گستر شریف) کاربرد هوش تجاری در بانکداری
بابک حق طلب (مدیر عامل شرکت سرو حامی پارس) سیستم‌های نرم افزاری هوشمند
هیئت رئیسه: محسن قادری (مدیرعامل شاپرک)،‌ دکتر فرزاد ابراهیمی (رئیس مرکز تعالی اینترنت اشیا در حوزه آسیا و اقیانوسیه)
سخنرانی تخصصی: نواندیشان فناوری‌های مالی
منتخبین نمایشگاه نواندیشان فناوری‌های مالی و صاحبنظران در حوزه راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا
مدیر جلسه: دکتر فرهاد فائز، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک
سخنرانی تخصصی: چارچوب کسب‌و‌کار و فرایندهای بانکداری
وحید اسماعیلی، دکتر مسعود نارنجی (شرکت بهسازان ملت) چارچوب مدل کسب‌و‌کار تحت تاثیر تحول دیجیتال
الناز امانی (شرکت داده‌ورزی سداد) معماری کسب‌و‌کار و تفکر معماری در تحول دیجیتالی بانک‌ها
علیرضا میرزایی برزی، منیره نیکزاد (شرکت خدمات انفورماتیک) بانکداری دیجیتال: انتظار و چشم‌انداز مشتریان
رضا بیات ترک (مدیر مهندسی سخت‌افزار بانک مرکزی)
هیئت رئيسه: فرشید یعسوبی (مدیر برنامه‌ریزی و پایش عملکرد شرکت ملی انفورماتیک)، دکتر امیر حسین داوودیان (معاون توسعه کسب‌و‌کار شرکت پرداخت الکترونیک سداد)
سخنرانی تخصصی: علوم داده در صنعت بانکداری و پرداخت
مریم قدرت آبادی، حسنیه صفی آریان (شرکت سامان کیش) سیستم توصیه‌گر اجتماعی بر مبنای تحلیل رفتار کاربران
شهرزاد شاطر زاده، اردوان سالور (شرکت داده‌کاوان هوشمند توسن) شناسایی رفتارهای مشکوک در شبکه‌های پرداخت
کسری بساکی، پرویز وکیلی صادقی (شرکت داده ورزی سداد) نقش داده محوری و زیرساخت دریاچه داده در تحول دیجیتال
شهره طباطبایی سیفی (شرکت خدمات انفورماتیک) تحلیل گراف تراکنش‌های بانکی
هیئت رئیسه: سید جعفر مرتضویان (مدیر دفتر مشاوره و مطالعات راهبردی شرکت ملی انفورماتیک)، مرتضی ترک تبریزی (معاون فناوری اطلاعات بانک ملت)

عنوان میزگردهاعنوان اعضای میزگرد محورهای بحث
دگردیسی دیجیتالی محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
دکتر مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی
دکتر عباس معمار نژاد، معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد
مجری: آرش برهمند، سردبیر ماهنامه پیوست
راهبری دیجیتالی
حقوق و مقررات در اقتصاد دیجیتالی
هوش مصنوعی، داده و حریم خصوصی
کسب‌وکارهای دیجیتال
زیست بوم اقتصاد دیجیتالی و نقش بازیگران
فناوری‌های نوین اقتصاد دیجیتال
بانکداری داده محور محمد حسین دهقان، مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی
مسعود خاتونی، معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران
دکتر سیدمهدی حسینی، عضو هیئت‌مدیره بانک سپه
دکتر صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت فرابوم
حمیدرضا مختاریان، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد
دکتر فرهاد فائز، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک
مدیر جلسه:‌ زهرا میر حسینی، معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک پاسارگاد
آینده بانک‌ها و تحول کسب و کار بانک‌ها با محوریت داده
دیجیتالسازی فرایندهای بانکی
بانکداری به مثابه پلتفرم
بانکداری بدون بانک
ارائه سرویس‌ها و API ها
رمز ارز و فناوری‌های غیر متمرکز مالی حسین یعقوبی، مشاور رئیس‌کل بانک مرکزی
دکتر امیر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران
دکتر نوش‌آفرین مؤمن واقفی، معاون ریسک و امنیت شرکت خدمات انفورماتیک
دکتر ولی‌اله فاطمی، مدیرعامل شرکت ققنوس
دکتر امیر ناظمی، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات
دکتر محمدعلی مداح علی، رئیس آزمایشگاه بلاک‌چین دانشگاه صنعتی شریف
مدیر جلسه: محمدرضا مانی یکتا، محقق اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی
رمز ارز بانک مرکزی
رمز ارزهای با پشتوانه
رمز ارزهای بدون پشتوانه
قوانین و مقررات حاکم بر رمز ارزها
ابعاد فقهی رمز ارزها
از بی اعتمادی تا اعتماد بر بستر دیجیتال دکتر مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی
دکتر فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی
دکتر پرویز عقیلی کرمانی، مدیرعامل بانک خاورمیانه
دکتر امیدعلی پارسا، ‌رئیس سازمان امور مالیاتی
دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی
سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی
دکتر جواد جاویدنیا، معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور
مجری: مینا ساعتچی، سر دبیر ایبنا
پولشویی و کشف تقلب
فساد و اختلاس، جرایم و مجازات
نظارت و شفافیت در سیستم‌ها و فرآیندها
مدیریت هویت دیجیتالی
ابزار تطبیق، مدیریت ریسک و فناوری‌های نوین نظارتی (رگ‌تک‌ها)
اعتبارسنجی و شفافیت مالیاتی
امنیت در تراکنش‌های بانکی داود محمدبیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی
رستم شاه‌گشتاسبی، رئیس اداره کل زیرساخت و نرم‌افزار بانک ملت
مجید نوری، صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
علیرضا اطهری‌فرد، مدیر طرح و برنامه شرکت مدیریت امن الکترونیکی کاشف
امیر قاصر،‌ مدیرعامل شرکت جی اس اس
پیمان منعم طبری، مدیرعامل شرکت ایران کیش
سرهنگ مصطفی نوروزی، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا کشور
مجری: رضا قربانی، رئیس هیئت مدیره موسسه تراکنش
جنگ سایبری و حملات مجازی
هک، نفوذ، فیشینگ، بدافزار، باج افزار
مدیریت ریسک‌های سایبری: رمز دوم پویا
محاسبات شناختی و تحول تجربه مشتریان هادی سپانلو، مدیر طرح و برنامه بانک ملت
محمدمهدی صادق، مدیر عامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد
دکتر حمیدرضا آرین، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف
دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران
دکتر جلال‌الدین نصیری، مدیر پروژه سامانه‌های تشخیص تقلب و پولشویی شرکت خدمات انفورماتیک
مدیر جلسه: مهندس عبدالرضا شریفی، معاون بانکداری الکترونیک بانک آینده
کاربرد هوش مصنوعی و محاسبات شناختی در بانکداری
کاربردهای محاسبات شناختی در بانکداری
بانکداری اختصاصی
فناوری و زیرساخت‌های علمی مورد نیاز
چالش‌های حقوقی و فرهنگی
اقتصاد اشتراکی (Shared Economy) دکتر حمیدرضا غنی‌آبادی، مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی
مهندس حسین یعقوبی، مدیر بلاکچین و فناوری‌های نوین در شرکت خدمات انفورماتیک
هومن امینی، مدیرعامل شرکت دیجی‌پی
ژوبین علاقه‌بند، مدیرعامل اسنپ
امیر حق رنجبر، مدیرعامل شرکت ایران رنتر
مهدی عبادی، دبیر انجمن فین تک
مدیر جلسه: دکتر تیمور رحمانی، مشاور رئیس‌کل بانک مرکزی
تأثیرات مفاهیم اقتصاد اشتراکی در اقتصاد ایران
مدلهای کسب و کار نوین
سیاستگذاری و رگولاتوری نوین
تأثیر تحول دیجیتال در مدیریت بانک‌ها دکتر فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی
محمدرضا حسین‌زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران
دکتر کورش پرویزیان، مدیر عامل بانک پارسیان
دكتر حسين مهري، مدير عامل بانك صنعت و معدن
دکتر محمد فطانت، مدیرعامل بانک آینده
مهندس ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک
نصراله جهانگرد، عضو شورای فناوری اطلاعات وزارت امور اقتصادی و دارایی
مدیر جلسه: حامد قنادپور، مدیر عامل شرکت ارتباط فردا
آینده بانکداری
بازیگران اصلی و کلان روندها
neobanks
Money Apps
راهکارهای کاهش شعب
لزوم تجدید نظر در مقوله درآمدی بانک‌ها
کیف پول الکترونیکی، دسترسی به حساب و برداشت مستقیم محمد گرکانی‌نژاد، عضو هیئت مدیره شرکت شاپرک
دکتر امید ترابی، معاون بازاریابی و فروش شرکت توسن
دکتر مجتبی عزیزیان، عضو هیئت مدیره بانک مسکن
عماد ایرانی، معاون فنی شرکت فاش
علیرضا عزیزخانی، مدیر پروژه کیف پول شرکت خدمات انفورماتیک
دکتر سید احمدرضا جلالی نائینی، مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده پولی و بانکی
مدیر جلسه: نیما نامداری، معاون طرح و توسعه شرکت ارتباط فردا
چالش‌های نهادی و حاکمیتی
چالش‌های زیرساختی
استانداردهای موجود
مدل‌های کسب‌و‌کار
شناسایی جایگزین‌های پرداخت‌های خرد
امنیت پرداخت
فناوری‌های نوین و کسب و کارهای هوشمند سهیل مظلوم، مدیرعامل شرکت سپندار
میثم نمازی، مدیرامور فناوری اطلاعات بانک شهر
شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد
محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران
دکتر سید ستار هاشمی، معاون فناوری‌ و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
مدیر جلسه:‌ علیرضا کیانپور، معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک
تاثیرات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی
کسب‌و‌کارهای هوشمند
حمل‌و‌نقل هوشمند
حکمرانی هوشمند
شهروند هوشمند
نقش فناوری در تامین مالی تولید دکتر اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی
دکتر عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی
دکتر فرهاد نیلی، صاحب‌نظر پولی و مالی
فردوس باقری، مدیرعامل شرکت سککوک توسن
ناصر حکیمی، صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
دکتر سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت
مدیر جلسه: دکتر حمید زمان‌زاده،‌ معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی
ارزیابی و آسیب‌شناسی شیوه‌های تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
چشم انداز پیش‌رو
نقش فناوری در تامین مالی تولید

کارگاه هاکارگاه‌های آموزشی نهمین همایش بانکداری الکترونیک
فهرست کارگاه‌های آموزشی پذیرفته شده در کمیته علمی:
ساخت محصولات فینتکی با قابلیت ترغیب کاربران به کاربرد آنها
مدل‌های کسب‌و‌کاری پلتفرم گرا در بانکداری
توکنیزاسیون اموال
هویت دیجیتال، کلید ورود به اقتصاد دیجیتال
شعبه مجازی نقطه شروع تحول شعب
سنجش سلامت مالی سبد اعتباری (سین)
بانکداری دیجیتال از توهم تا تحقق
کانال‌های همه‌کاره
تاثیر نسل پنجم ارتباطات سیار در کسب‌و‌کارهای پرداخت
دیجیتال سازی بازاریابی خدمات بانکی

نکات قابل توجه مدرسان کارگاه‌های آموزشی:
۱. مدت زمان ارائه کلیه کارگاه‌های آموزشی ۹۰ دقیقه است.
۲. زمان دقیق و محل ارائه هر یک از کارگاه‌های آموزشی، متعاقبا، در برنامه همایش به اطلاع خواهد رسید.
۳. قالب تهیه اسلایدهای کارگاه‌های آموزشی در لینک پیوست قابل دستیابی است. اکیدا خواهشمند است مطالب را در قالب تعیین شده تهیه فرموده و از اضافه‌ کردن هر نوع علامت مشخصه تجاری اجتناب فرمایید.
دریافت قالب اسلایدها
۴. خواهشمند است در روز‌های برگزاری همایش، حداقل ۳۰ دقیقه قبل از برنامه اعلام شده، در سالن حضور داشته و یک نسخه از اسلایدهای تهیه شده را نیز به همراه داشته باشید.

مقالاتراهنمای ارسال مقالات :
• ثبت‌نام در سایت همایش و دریافت نام کاربری و رمز عبور
• ورود به صفحه شخصی (وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در قسمت ورود کاربر)
• کاربران محترم می‌توانند با مراجعه به صفحه شخصی نسبت به ارسال اصل مقاله خود اقدام نمایند.
• لازم به ذکر است که اصل مقاله باید مطابق با فرمت اصل مقالات(اینجا را کلیک کنید) ارسال شود.
• نکته: نام کاربری، ایمیل شماست و ارتباطات دبیرخانه با شما فقط از طریق این ایمیل میسر خواهد بود. لذا خواهشمند است حتماً از ایمیل‌های معتبر استفاده نمایید.
• اگر مقاله ارسالی مورد تایید کمیته علمی قرار گیرد به شما از طریق ایمیل اطلاع داده ‌خواهد شد. همچنین کاربران می‌توانند با مراجعه به صفحه شخصی خود از نتایج داوری‌ها مطلع شوند.
• همچنین اگر مقاله شما برای ارائه شفاهی انتخاب گردد، مجاز خواهید بود تا تاریخ اعلام شده در سایت با استفاده از همان نام کاربری و رمز عبور قبلی نسبت به ارسال پاورپوینت مقاله خود بر اساس فرمت تعیین شده (اینجا‌ را کلیک کنید) اقدام نمایید.
• نویسندگان محترمی که اصل مقاله آنها مورد تایید قرار نگیرد امکان ارسال پاور پوینت برای آنها فراهم نخواهد بود.
• به اصل مقالاتی که خارج از برنامه زمانبندی اعلام شده به دبیرخانه ارسال شود، رسیدگی نخواهد شد.

محققین و پژوهشگران گرامی می توانند تنها از طريق همين سايت و در قالب محورهای همایش مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند. لازم به ذکر است به مقالاتی که از طریق ایمیل و یا کتبی ارسال گردد به هیچ وجه مورد رسیدگی قرار نخواهند گرفت.

قابل توجه نویسندگان مقالات :
• مقالاتی که به زبان انگلیسی تهیه شوند و مورد تائيد هیئت داوران مجله money and economy قرار گیرند تا سقف ۳ میلیون تومان از هدیه نقدی برخوردار خواهند شد.
• لازم به ذکر است طبق تصمیم کمیته علمی همایش، مرحله ارسال چکیده مقالات از روند ارسال مقالات فراخوان حذف شده است. لذا علاقمندان لازم است طبق زمانبندی اعلام شده مستقیما ًنسبت به ارسال اصل مقالات خود اقدام نمایند.

اهداف همایشبررسی کلان روندهای جهانی در حوزه دگردیسی دیجیتالی بانکی و نظام‌های پرداخت
بررسی تحولات توسعه فناوری و کسب و کارهای دیجیتال مانند بلاکچین، هوش مصنوعی، اینترنت یکپارچه و محاسبات ابری و ...
تاکید بر رویکردها، سیاست‌ها و ابزارهای فناورانه در جهت شفاف‌سازی و نظارت بر کسب و کارهای مبتنی بر دیجیتال مانند توسعه رگ‌تک‌ها
بررسی و تحلیل رویکردها، سیاست‌ها و تاثیرات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در حوزه پول‌های رمزنگاری شده
بررسی فضای جدید کسب و کار مالی مانند ولثتک‌ها، اینشورتک‌ها و رگ‌تک‌ها

محور های همایشاقتصاد دیجیتالی

راهبری دیجیتالی
     ۱- اقتصاد داده محور
     ۲- اقتصاد نوآوری محور
     ۳- اقتصاد اطلاعات
     ۴- بانک مرکزی دیجیتال
     ۵- هم افزایی دیجیتال نهادهای مالی
     ۶- اقتصاد دیجیتال و تحول نظام مالیاتی
     ۷- نقش تحول دیجیتال در توسعه اقتصاد اسلامی


حقوق و مقررات در اقتصاد دیجیتالی
     ۱- قانون جدید بانکداری و بانکداری دیجیتال
     ۲- قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم
     ۳- مقررات ناظر بر جمع‌آوری اطلاعات
     ۴- قوانین و مقررات بین‌المللی ناظر بر بانکداری دیجیتال
     ۵- قوانین و مقررات ناظر بر رمزارزها
     ۶- تطبیق قوانین و مقرررات با مبانی فقهی و حقوقی
فناوری‌های نوین اکوسیستم اقتصاد دیجیتالی
     ۱- بانکداری در بستر اقتصاد دیجیتالی
     ۲- بانکداری غیر متمرکز
     ۳- کسب و کارهای دیجیتال
     ۴- معماری باز
     ۵- ابزارهای نوین تامین مالی اسلامی
     ۶- بلاک چین
     ۷- رمز ارزها و رمز ارز ملی
     ۸- هوش مصنوعی
     ۹- هاب داده‌ای دیجیتالی
شفا‌فیت، اعتمادسازی و نظارت دیجیتالی

نظارت دیجیتالی
     ۱- نظارت بر بانک‌های دیجیتال
     ۲- نظارت دیجیتالی در بانک‌ها
     ۳- ارزیابی دیجیتال بانک‌ها
     ۴- نظارت بر فین‌تک‌ها
     ۵- مدیریت هویت دیجیتالی
     ۶- اعتبارسنجی
     ۷- تعهدات حریم خصوصی
     ۸- نظارت بر رمزارزها
فناوری‌های نوین ‌نظارتی (Regtech)
     ۱- ابزارهای تطبیق
     ۲- ابزارهای گزارش‌گری (XBRL)
     ۳- ابزارهای مدیریت ریسک
     ۴- ابزارهای احراز هویت
     ۵- ابزارهای کشف تقلب و مبارزه با پولشویی
     ۶- ابزارهای جرم یابی و امنیت هوشمند
     ۷- ابزارهای پایش تراکنش‌ها
شفافیت و اعتمادسازی در بستر دیجیتال
     ۱- شفاف‌سازی و بازتعریف نقش سامانه‌های تسویه و پرداخت ملی (شتاب، شاپرک، پایا، ‌سحاب، ساتنا، تابا و چکاوک)
     ۲- شفاف‌سازی و بازتعریف نقش نظام پولی (کاشف، نهاب، نماد، سپام، مستندات و پرتال ارزی)
     ۳- مبارزه با فساد و اختلاس در بستر دیجیتال
     ۴- نظام شفاف کارمزد خدمات بر بستر دیجیتال
     ۵- شناسایی تراکنش‌های مشکوک و کشف تقلب
     ۶- مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم


دگردیسی دیجیتالی بانک‌ها

ساختار سازمانی و فرایندهای بانکی
     ۱- بانک دیجیتال و بانکداری دیجیتال
     ۲- بانک به مثابه‌ی سکوی نرم‌افزاری
     ۳- مدیریت دیجیتال بانک
     ۴- بازتعریف ساختار و مدیریت‌های میانی بانک¬ها
     ۵- شناسایی استراتژی‌های گذار به بانکداری دیجیتال
     ۶- شناسایی فرآیندهای دیجیتال در داخل بانک‌ها
     ۷- شناسایی موجودیت های غیربانکی و ظرفیت‌های توسعه
     ۸- بازی‌وارسازی خدمات بانکی
     ۹- ارزش‌آفرینی و برند سازی دیجیتال

تحول تجربه پرداخت
     ۱- کانال‌های همه‌کاره
     ۲- شناسایی فرصت‌های جذب مشتری
     ۳- پرداخت کاربرد محور
     ۴- پرداخت مبتنی بر ریسک
     ۵- پرداخت‌های بلادرنگ
     ۶- پرداخت اعتباری
     ۷- پرداخت با ارزهای دیجیتالی
     ۸- ATM 2.0 و POS 2.0
     ۹- برداشت مستقیم
     ۱۰- بکارگیری بسترهای تعاملی در صنعت پرداخت
     ۱۱- تراکنش در بستر شبکه‌های اجتماعی
     ۱۲- نفوذ فناوری نسل پنجم 5G به کسب‌وکارهای پرداخت
     ۱۳- امنیت در پرداخت
بانکداری بدون بانک
     ۱- کارکردهای غیربانکی بانک¬ها در مختصات دیجیتال
     ۲- بانکداری سایه و بانک¬های مجازی
     ۳- بانکداری باز
     ۴- بانکداری عاملی
     ۵- فين‌تك، ولث‌تك و اينشورتک
     ۶- تامین مالی دیجیتالی
     ۷-تکنولوژی دفاتر کل توزیع شده
     ۸- تکنولوژی داده‌های عظیم و تحول داده محور
     ۹- مشاوره رباتیک
     ۱۰- تخصیص چندگانه دارایی¬ها
     ۱۱- از استارت‌آپ تا یونیکورن
     ۱۲- مشتریان و کارکنان نسل Z


زمان باقیمانده تا برگزاری همایش

برگزارکنندگان

پژوهشکده پولی و بانکی بر اساس ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۹۰ مسئولیت برگزاری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را برعهده دارد.

پژوهشکدهپژوهشکده پولی و بانکی بر اساس ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۹۰ مسئولیت برگزاری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را برعهده دارد.
در این راستا متولیان برگزاری با توسعه فعالیت‌های خود در حوزه بانکداری الکترونیک، ارتقای توان علمی و اجرایی خود در برگزاری همایش‌های تخصصی و همچنین با استفاده از اساتید دانشگاه، صاحبنظران،‌ مدیران و کارشناسان حوزه‌های ذیربط در بانک مرکزی و سازمان‌های تابعه آن، شبکه بانکی کشور و شرکت‌های فعال در زمینه بانکداری الکترونیک، نسبت به برگزاری این همایش اقدام نموده اند.

پژوهشکده پولی و بانکی به‌عنوان بازوی تحقیقاتی بانک مرکزی، با هدف پاسخگویی به نیازهای پژوهشی کشور در زمینه پولی و بانکی و همچنین گسترش تحقیقات و مطالعات علمی این حوزه، در سال ۱۳۶۹ تاسیس شد.
با توجه به این ماموریت پژوهشکده به صورت مستمر در قالب ۶ گروه پژوهشی (بانکداری، بانکداری الکترونیک، بانکداری اسلامی، مدیریت مالی، پولی و ارزی و مدلسازی) بر تحقیق و بررسی مباحث روز اقتصادی و بانکی کشور تمرکز داشته و همچنین برگزاری دو همایش بزرگ سالانه را در دستور کار خود دارد.
همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی در ابعاد ملی با سابقه بیست و ‌هشت دوره برگزاری و همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با سابقه هفت دوره برگزاری.

شورای عالی سیاست گذاریدکتر محمد طالبی دبیرکل بانک مرکزی
دکتر مهران محرمیان معلم معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی
دکتر اکبر کمیجانی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر حمید زمان‌زاده معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی (دبیر علمی همایش)
دکتر هستی ربیع‌همدانی مدیر آموزش و همایش‌های پژوهشکده پولی و بانکی (دبیر اجرایی همایش)

کمیته اجراییدکتر خلیل موفق معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر حمید زمان‌زاده معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی (دبیر علمی)
دکتر هستی ربیع‌همدانی مدیر آموزش و همایش‌ پژوهشکده پولی و بانکی (دبیر اجرایی)
پیمان راحمی مدیر اداری و پشتیبانی
رضا پروهان مدیر امور مالی
فصیحه رجبی کارشناس آموزش و همایش‌ها

کمیته علمیبانک مرکزی
دکتر اکبر کمیجانی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر محمد طالبی دبیرکل بانک مرکزی
دکتر فرهاد حنیفی معاون نظارت بانک مرکزی
دکتر پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی
دکتر مهران محرمیان‌معلم معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی
دکتر ابوالفضل نجارزاده معاون اداری و مالی بانک مرکزی
ناصر حکیمی مشاور رئیس‌کل بانک مرکزی
داود محمدبیگی مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی
بانک ها
مسعود پشم‌چی معاون فناوری اطلاعات بانک پارسیان
زهرا میرحسینی معاون فناوری اطلاعات بانک پاسارگاد
دکتر لاله مهرادپی مدیر فناوری اطلاعات بانک خاورمیانه
عبدالرضا شریفی حسینی معاون بانکداری الکترونیک بانک آینده
مرتضی ترک‌تبریزی معاون بانکداری الکترونیک بانک ملت
فرهاد اینالویی معاون امور فناوری اطلاعات بانک ایران زمین
سید جعفر صدری مدیر فناوری اطلاعات بانک صادرات
مسعود فلاح مدیر امور بانکداری الکترونیک بانک کشاورزی
احمد سلمانی‌آرانی مدیر امور فناوری اطلاعات بانک سپه
مسعود خاتونی معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی
شرکت ها
ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک
حمید کردبچه معاون فنی شرکت شاپرک
علی حکیم‌جوادی مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا
سیدروح‌اله فاطمی مدیرعامل شرکت توسن
دکتر سید‌ولی‌اله فاطمی‌اردکانی صاحبنظر در حوزه بانکداری الکترونیک
دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل شرکت ایرانسل
سید فرشید یعسوبی مدیر برنامه‌ریزی و امور پایش عملکرد شرکت ملی انفورماتیک
حمید فرهنگ مدیرعامل شرکت همراه اول
محمد فرقانی معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران
دکتر محمد مظاهری مدیرعامل شرکت توسن تکنو
دکتر شهاب جوانمردی مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)
محمد‌مهدی صادق مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد
امیر قاصر مدیرعامل شرکت گرایش تازه کیش
سیدحامد قنادپور مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا
حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین
سید ذبیح‌اله فیض‌آبادی ثانی مدیرعامل شرکت داده‌پردازی ایران
محمدرضا جمالی مدیرعامل شرکت نبض‌افزار
پیمان سنایی مدیرعامل شرکت شایان فاوا
محمدهادی شالباف معاون راهبردی کسب و کار هلدینگ بهسازان ملت
دکتر فرهاد فائز معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک
دکتر امید ترابی معاون توسعه بازار و ارتباط با مشتریان شرکت توسن
دکتر محمد مراد بیات مدیرعامل مرکز فابا
دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها
دکتر سید احمدرضا جلالی‌نائینی مدیر گروه اقتصاد موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی
دکتر مهدی شامی زنجانی عضو هیأت ‌علمی دانشگاه تهران
دکتر سید فرشاد فاطمی اردستانی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی شریف
دکتر تیمور رحمانی عضو هیأت ‌علمی دانشگاه تهران
دکتر فرهاد نیلی استاد دانشگاه صنعتی شریف
دکتر کامران ندری عضو هیأت‌ علمی دانشگاه امام صادق (ع)
دکتر محمدحسام تدین دانشیار امنیت اطلاعات و داده‌ها پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
دکتر مزدا حمدی استاد فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
مهدی عبادی دبیر انجمن فین‌تک ایران
دکتر نسرین دسترنج استاد فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر اکبر کمیجانی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر حمیدزمان‌زاده معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی (دبیر علمی همایش)
دکتر هستی ربیع همدانی مدیر آموزش و همایش‌های پژوهشکده پولی و بانکی (دبیر اجرایی همایش)
دکتر مریم همتی مدیر پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر مهردادسپه‌وند مدیر گروه بانکداری پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر حسین میثمی مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر ایلناز ابراهیمی عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر سجاد ابراهیمی عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر اعظم احمدیان عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر زهرا خوشنود عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر مهشید شاهچرا عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر وهاب قلیچ عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر رامین مجاب عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی
دکتر مهدی هادیان عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکیتقویم همایش

زمان برگزاری همایش
۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ آخرین مهلت ارسال اصل مقالات
۳۰ بهمن‌ماه‌ ۱۳۹۸ اعلام نتیجه ارزیابی
آخرین مهلت مشارکت و حمایت در برگزاری همایش
آخرین مهلت ثبت‌نام در همایش
مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد مکان برگزاری همایش

جشنواره‌ دکتر نوربخش

انتخاب بانک‌ها و شرکت‌های برتر و نوآور یکی از فعالیت‌های جنبی همایش‌سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت است که این مهم در قالب جشنواره‌ها و مسابقات مختلف و با رعایت سه معیار نوآورانه‌بودن، کاربردی بودن و سودآوری بالقوه در دستور کار همایش قرار دارد.

برگزیدگان دوره‌های قبلانتخاب و معرفی بانک‌ها و شرکت‌های برتر نوآور در حوزه بانکداری الکترونیک:
انتخاب بانک‌ها و شرکت‌های برتر نوآور یکی از فعالیت‌های جنبی همایش‌سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت است که از اولین دوره برگزاری تا کنون با رعایت سه معیار نوآورانه‌بودن، کاربردی بودن و سودآوری بالقوه در دستور کار همایش قرار گرفته است.

اولین همایش (۱۳۹۰):
بانک‌های ملی، صادرات، ملت، تجارت، کشاورزی، سپه، مسکن، رفاه، پاسارگاد و پارسیان

دومین همایش (۱۳۹۱):
رتبه اول: نیوشا، تلفن‌بانک پارسیان با قابلیت تشخیص گفتار از بانک پارسیان
رتبه دوم: بانک پرداخت از بانک صادرات ایران، پورتال جامع خدمات الکترونیکی بانکی از بانک کشاورزی، کارت پرداخت قبوض شرکت‌ها از بانک اقتصاد‌ نوین، محصول BIB از بانک توسعه‌ی صادرات ایران و محصول بانک‌داری مجازی بانک پاسارگاد
رتبه سوم: شهاب ملی یا شعب هوشمند الکترونیک از بانک ملی ایران و بانکسا از بانک سامان

سومین همایش (۱۳۹۲):
رتبه اول: کارت تجاری بانک صادرات ایران
رتبه دوم:‌ برداشت بدون کارت از خودپرداز بانک مسکن
رتبه سوم: کارت دانش بانک اقتصاد نوین و سامانک بانک سامان

چهارمین همایش (۱۳۹۳):
رتبه اول: سرویس موبایل بانک برای کلیه کارت‌های عضو شبکه شتاب ‌بانک تجارت
رتبه دوم: انتقال وجه بانکی از طریق شماره موبایل (MMT) بانک اقتصاد نوین و نرم‌افزار پایای گروهی ACH بانک سامان
برگزیده محصولات برتر شرکتی: سامانه انتقال تصویر چک (چکاوک) شرکت خدمات انفورماتیک
برگزیده محصولات برتر شرکتی: درگاه ارائه سرویس‌های بانکی یاقوت شرکت توسن

پنجمین همایش (۱۳۹۴): (به ترتیب حروف الفبا)
برگزیده محصولات برتر بانکی: سامانه هدف (نسخه موبایلی) از بانک آینده
برگزیده محصولات برتر بانکی: زیرساخت انتقال وجه فراگیر مبتنی بر احراز هویت دوعاملی از بانک مسکن
برگزیده محصولات برتر شرکتی: زیرساخت بانکداری باز از شرکت خدمات رایان اقتصاد نوین
برگزیده محصولات برتر شرکتی: آیسان شارژ از شرکت خدمات همراه آیسان لوتوس
برگزیده محصولات برتر شرکتی: سامانه تیام کارت (مانیتورینگ هوشمند بر خط) از شرکت‌ داده‌کاوان هوشمند توسن

ششمین همایش (۱۳۹۵):
برگزیده محصولات برتر بانکی: سامانه بام، محصول بانک ملی ایران
برگزیده محصولات برتر بانکی:‌ سامانه مدیریت یکپارچه مالی (سمیم)، محصول بانک رفاه
برگزیده محصولات برتر بانکی: دستگاه صراف، محصول بانک شهر
برگزیده محصولات برتر شرکتی: سامانه تشخیص تقلب پایا، شرکت خدمات انفورماتیک
برگزیده محصولات برتر شرکتی: محصول بوم، شرکت سامانه های نرم افزاری نگین (توسن)
برگزیده محصولات برتر شرکتی: پلت فرم وفاداری مشتریان ( ایران کارت)، شرکت ارتباط فردا)

هفتمین همایش (۱۳۹۶):
برنده بخش سامانه‌های ملی: سامانه صیاد، شرکت خدمات انفورماتیک نوین
برنده بخش سامانه‌های درون بانکی: شرکت صنایع یاس ارغوانی، سامانه توسعه و تنظیم شبکه شعب
برنده بخش سامانه‌های مشتریان: بانک ملی، پروژه پیام رسان «بله»
برنده بخش امنیت در شبکه زیرساخت: شرکت بهین راهکار توسعه پیشرو، سامانه مرکز عملیات امنیت بانکی
برنده بخش سخت‌افزار و تجهیزات: شرکت کارت اعتباری ایران کیش، پروژه کیوسک پرداخت الکتورنیک سی ان جی
برنده بخش پلتفرم: شرکت سامانه‌های نرم‌افزاری نگین توسن، پروژه راهکار سرویس‌دهی یکپارچه با رویکرد نوآوری باز
برنده بخش طرح مسئولیت های اجتماعی: بانک مسکن، سامانه آوا

هشتمین همایش (۱۳۹۷):
برندگان بخش سامانه‌های ملی: شرکت خدمات انفورماتیک، سامانه پرداخت‌های نظام‌مند دوره ای (سپند) بانک صادرات ایران، سامانه تحلیل هزینه و فایده مشتریان
برنده بخش سامانه‌های درون بانکی:شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین، سامانه ارزیابی ریسک شرکتی
برنده بخش سامانه‌های مشتریان:شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزارهای نگین (توسن)، سامانه اینترنت بانک فرایند محور بانک ملی ایران، سامانه رمز یکبار مصرف ۶۰
برنده بخش پروژه امنیت در شبکه زیرساخت: شرکت مهندسی فن‌آفرین حصین قشم، دستگاه HSM با سخت‌افزار کاملا بومی Cerbone
برنده بخش سخت‌افزار و تجهیزات:شرکت گرایش تازه کیش، طراحی و ساخت روبات هوش مصنوعی (پروژه آلفا)
برنده بخش پلتفرم: شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، پلتفرم تحول دیجیتال فینوتک
برنده بخش طرح مسئولیت های اجتماعی: : شرکت کارت اعتباری ایران کیش، ارائه خدمات پرداخت ویژه روشندلان و تکریم اقوام در راستای مسئولیت اجتماعی (بات)

نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

به اطلاع کلیه دانشجویان، اساتید، پژوهشگران و همکاران حوزه پولی و بانکی و فناوری اطلاعات می‌رساند نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، با عنوان
دگردیسی دیجیتالی
در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.

شرکت های حاضر در نمایشگاه
بستن پنجره
ردیف نام شرکت لوگو ردیف نام شرکت لوگو
۱ گروه توسن Alternate Text ۲ شرکت خدمات انفورماتیک Alternate Text
۳ شرکت پویا Alternate Text ۴ شرکت داده‌پردازی ایران Alternate Text
۵ شرکت پرداخت الکترونیک سداد Alternate Text ۶ شرکت گرایش تازه کیش(جی اس اس) Alternate Text
۷ شرکت دیجی‌پی Alternate Text ۸ شرکت دیجی‌کالا Alternate Text
۹ شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) Alternate Text ۱۰ شرکت توسعه خدمات الکترونیکی آدونیس Alternate Text
۱۱ شرکت آسان پرداخت پرشین سوئیچ Alternate Text ۱۲ شرکت داده‌ورزی سداد Alternate Text
۱۳ شرکت داده‌ورزی فرادیس البرز Alternate Text ۱۴ شرکت کارت اعتباری ایران کیش Alternate Text
۱۵ شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا Alternate Text ۱۶ شرکت افزار پرداز رمیس Alternate Text
۱۷ شرکت گسترش فناوری‌های نوین Alternate Text ۱۸ شرکت بازرگانی مبنا کارت Alternate Text
۱۹ شرکت مهندسی فن‌آفرین حصین قشم Alternate Text ۲۰ شرکت فناپ‌تک Alternate Text
۲۱ شرکت پرداخت نوین آرین Alternate Text ۲۲ شرکت فرابوم گستر نوآوری باز Alternate Text
۲۳ شرکت اسوه ایران Alternate Text ۲۴ شرکت امید ژرف‌نگر Alternate Text
۲۵ شرکت فینووا Alternate Text ۲۶ شرکت فناوری همراه پیدا Alternate Text
۲۷ بانک ایران زمین Alternate Text ۲۸ شرکت فینو تک Alternate Text
۲۹ بانک شهر Alternate Text ۳۰ شرکت همراه اول Alternate Text
۳۱ بانک رفاه کارگران Alternate Text ۳۲ شرکت نرم‌افزاری تندر نور Alternate Text
۳۳ بانک صادرات Alternate Text ۳۴ شرکت گلچین رسانه هوشمند Alternate Text
۳۵ بانک تجارت Alternate Text ۳۶ شرکت ایده تک پارمیس Alternate Text
۳۷ شرکت طرح و پردازش غدیر Alternate Text ۳۸ شرکت نوآوران ارتباطات دوران Alternate Text
۳۹ شرکت وب‌کاران ایمن Alternate Text ۴۰ شرکت یو ‌آی ‌دی Alternate Text
۴۱ شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران Alternate Text ۴۲ شرکت آشنا ایمن Alternate Text
۴۳ شرکت رادیسان افزار Alternate Text ۴۴ شرکت امن‌نگر سامان Alternate Text
۴۵ شرکت آیان تکنام Alternate Text ۴۶ شرکت سیتکس Alternate Text

نمایشگاه تخصصی

در کنار همایش، نمایشگاهی تخصصـی جهت معرفی دستاوردهای سـازمان های ارائه‌کننـده خدمات بانکی کشـور در حوزه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه علاوه بر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، شرکت هایی که در زمینـه ارائه خدمات بانکی فعالیت دارند جهت معرفی خدمات، محصولات و توانمندی های خود حضور خواهند داشت.

نمایشگاه تخصصیردیف نام شرکت لوگو ردیف نام شرکت لوگو
۱ گروه توسن Alternate Text ۲ شرکت خدمات انفورماتیک Alternate Text
۳ شرکت پویا Alternate Text ۴ شرکت داده‌پردازی ایران Alternate Text
۵ شرکت پرداخت الکترونیک سداد Alternate Text ۶ شرکت گرایش تازه کیش(جی اس اس) Alternate Text
۷ شرکت دیجی‌پی Alternate Text ۸ شرکت دیجی‌کالا Alternate Text
۹ شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) Alternate Text ۱۰ شرکت توسعه خدمات الکترونیکی آدونیس Alternate Text
۱۱ شرکت آسان پرداخت پرشین سوئیچ Alternate Text ۱۲ شرکت داده‌ورزی سداد Alternate Text
۱۳ شرکت داده‌ورزی فرادیس البرز Alternate Text ۱۴ شرکت کارت اعتباری ایران کیش Alternate Text
۱۵ شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا Alternate Text ۱۶ شرکت افزار پرداز رمیس Alternate Text
۱۷ شرکت گسترش فناوری‌های نوین Alternate Text ۱۸ شرکت بازرگانی مبنا کارت Alternate Text
۱۹ شرکت مهندسی فن‌آفرین حصین قشم Alternate Text ۲۰ شرکت فناپ‌تک Alternate Text
۲۱ شرکت پرداخت نوین آرین Alternate Text ۲۲ شرکت فرابوم گستر نوآوری باز Alternate Text
۲۳ شرکت اسوه ایران Alternate Text ۲۴ شرکت امید ژرف‌نگر Alternate Text
۲۵ شرکت فینووا Alternate Text ۲۶ شرکت فناوری همراه پیدا Alternate Text
۲۷ بانک ایران زمین Alternate Text ۲۸ شرکت فینو تک Alternate Text
۲۹ بانک شهر Alternate Text ۳۰ شرکت همراه اول Alternate Text
۳۱ بانک رفاه کارگران Alternate Text ۳۲ شرکت نرم‌افزاری تندر نور Alternate Text
۳۳ بانک صادرات Alternate Text ۳۴ شرکت گلچین رسانه هوشمند Alternate Text
۳۵ بانک تجارت Alternate Text ۳۶ شرکت ایده تک پارمیس Alternate Text
۳۷ شرکت طرح و پردازش غدیر Alternate Text ۳۸ شرکت نوآوران ارتباطات دوران Alternate Text
۳۹ شرکت وب‌کاران ایمن Alternate Text ۴۰ شرکت یو ‌آی ‌دی Alternate Text
۴۱ شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران Alternate Text ۴۲ شرکت آشنا ایمن Alternate Text
۴۳ شرکت رادیسان افزار Alternate Text ۴۴ شرکت امن‌نگر سامان Alternate Text
۴۵ شرکت آیان تکنام Alternate Text ۴۶ شرکت سیتکس Alternate Text

فراخوان ارسال مقاله

از علاقه‌مندان دعوت می‌شود طبق زمانبندی اعلام شده و بر اساس
محورهای همایش نسبت به ارسال اصل مقالات خود اقدام نمایند.

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸

سخنرانان

سخنران‌های کلیدی و اعضای شرکت‌کننده در نشست‌های علمی و تخصصی بر حسب موضوع اصلی و محورهای هر همایش از میان صاحبنظران و اندیشمندان برجسته‌ و مطرح داخلی و بین‌المللی انتخاب می‌شوند و همواره تاکید بر این بوده است علاوه بر کارشناسان و متخصصین امر، از مقامات کشوری و مراجع تصمیم‌گیر نیز جهت حضور در همایش و شرکت در مباحث دعوت به عمل آید.

سخنرانان"دکتر اکبر کمیجانی"
سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی
"دکتر عبدالناصر همتی"
رئیس کل بانک مرکزی ایران
"محمدجواد آذری جهرمی"
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
"دکتر مهران محرمیان"
معاون فناوری های نوین بانک مرکزی
"مهندس ابوطالب نجفی"
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک
"پروفسور رولند هلموت هگر"

استاد مدیریت بازرگانی بین‌المللی در دانشگاه EBS آلمان

"پروفسور برترام لو مولر"
استاد دانشگاه اشتاین بایس آلمان
"زهرا میر حسینی"
معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک پاسارگاد
"دکتر نوش‌آفرین مؤمن واقفی"
معاون ریسک و امنیت شرکت خدمات انفورماتیک
"سرهنگ مصطفی نوروزی"

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا کشور

"دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی"
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی
"سردار محمدرضا مقیمی"
رئیس پلیس امنیت اقتصادی
"دکتر جواد جاویدنیا"
معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور
"دکتر امیدعلی پارسا"
رئیس کل سازمان امور مالیاتی
"دکتر عباس معمار نژاد"

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد

"دکتر امیر هامونی"
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران
"دکتر امیر ناظمی"
معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات
"دکتر مهدی محمدی"
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
"محمد فرجود"
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران
"دکتر سید ستار هاشمی"
معاون فناوری‌ و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
"مهندس رسول سرائیان"
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور
"دکتر محمدعلی مداح علی"
رئیس آزمایشگاه بلاک‌چین دانشگاه صنعتی شریف
"دکتر سعید زرندی"
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت
"مهندس سجاد فلاح"
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات
"دکتر پرویز عقیلی کرمانی"
مدیرعامل بانک خاورمیانه
"محمدرضا حسین‌زاده"
مدیرعامل بانک ملی ایران
"دکتر کورش پرویزیان"
مدیر عامل بانک پارسیان
"دکتر حسین مهری"
مدیر عامل بانک صنعت و معدن
"دکتر محمد فطانت"
مدیرعامل بانک آینده
"نصراله جهانگرد"
عضو شورای فناوری اطلاعات وزارت امور اقتصادی و دارایی
"دکتر فرهاد نیلی"

صاحب‌نظر پولی و مالی

"محسن عزیزی"
صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
"مجید نوری"
صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
"ناصر حکیمی"
صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
"هومن امینی"
مدیرعامل شرکت دیجی‌پی
"دکتر فرهاد فائز"
معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک
"داود محمدبیگی"
مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی
"دکتر تیمور رحمانی"
مشاور رئیس‌کل بانک مرکزی
"مهندس سید حامد قنادپور"
مدیر عامل شرکت ارتباط فردا
"دکتر ولی‌اله فاطمی"
مدیرعامل شرکت ققنوس
"حمیدرضا مختاریان"
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد
"دکتر سید احمدرضا جلالی نائینی"
مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده پولی و بانکی
"محمدمهدی صادق"
مدیر عامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد
"دکتر صادق فرامرزی"
مدیرعامل شرکت فرابوم
"دکتر حمید زمان‌زاده"
معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی
"علیرضا اطهری‌فرد"
مدیر طرح و برنامه شرکت مدیریت امن الکترونیکی کاشف
"مهندس پیمان منعم طبری"
مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش
"دکتر جلال‌الدین نصیری"
مدیر پروژه سامانه‌های تشخیص تقلب و پولشویی شرکت خدمات انفورماتیک
"علیرضا کیانپور"
معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک
"علیرضا عزیزخانی"
مدیر پروژه کیف پول شرکت خدمات انفورماتیک
"مهندس عبدالرضا شریفی"
معاون بانکداری الکترونیک بانک آینده
"رستم شاه‌گشتاسبی"
رئیس اداره کل زیرساخت و نرم‌افزار بانک ملت
"میثم نمازی"
مدیرامور فناوری اطلاعات بانک شهر
"هادی سپانلو"
مدیر طرح و برنامه بانک ملت
"سید علی بدیعی"
مدیرعامل فینوتک
"دکتر امید ترابی"
معاون بازاریابی و فروش شرکت توسن
"نیما نامداری"
معاون طرح و توسعه شرکت ارتباط فردا
"سهیل مظلوم"
مدیرعامل شرکت سپندار
"شهریار آل شیخ"
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد

سخنرانان همایش

"دکتر اکبر کمیجانی"
سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی
"دکتر عبدالناصر همتی"
رئیس کل بانک مرکزی ایران
" محمدجواد آذری جهرمی"
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
"دکتر مهران محرمیان"
معاون فناوری های نوین بانک مرکزی
"مهندس ابوطالب نجفی"
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک
"محسن عزیزی"
صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
"پروفسور هگر"
استاد مدیریت بازرگانی بین‌المللی در دانشگاه EBS آلمان
"پروفسور لو مولر"
استاد دانشگاه اشتاین بایس آلمان
"دکتر فرهاد حنیفی"
معاون نظارت بانک مرکزی
"محمدرضا حسین‌زاده"
مدیرعامل بانک ملی ایران
"دکتر پرویز عقیلی کرمانی"
مدیرعامل بانک خاورمیانه
"دکتر کورش پرویزیان"
مدیر عامل بانک پارسیان
"دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی"
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی
"سردار محمدرضا مقیمی"
رئیس پلیس امنیت اقتصادی
"دکتر جواد جاویدنیا"
معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور
"سرهنگ مصطفی نوروزی"
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا کشور
"دکتر عباس معمار نژاد"
معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد
"دکتر امیر هامونی"
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران
"دکتر امیر ناظمی"
معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات
"دکتر محمدعلی مداح علی"
رئیس آزمایشگاه بلاک‌چین دانشگاه صنعتی شریف
"دکتر نوش‌آفرین مؤمن واقفی"
معاون ریسک و امنیت شرکت خدمات انفورماتیک
"دکتر فرهاد فائز"
معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک
"محمد فرجود"
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران
"دکتر سید ستار هاشمی"
معاون فناوری‌ و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
"مهندس سید حامد قنادپور"
مدیر عامل شرکت ارتباط فردا
"هومن امینی"
مدیرعامل شرکت دیجی‌پی
"ژوبین علاقه‌بند"
مدیرعامل اسنپ
"امیر حق رنجبر"
دیرعامل شرکت ایران رنتر
"رسول سرائیان"
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور
"دکتر فرهاد نیلی"
صاحب‌نظر پولی و مالی
"دکتر علی ناظمی"
معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری
"ناصر حکیمی"
صاحب‌نظر در نظام‌های پرداخت
"دکتر سعید زرندی"
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت
"مهندس سجاد فلاح"
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات
"دکتر امیدعلی پارسا"
‌رئیس کل سازمان امور مالیاتی

حضور در همایش

علاقه‌مندان به حضور در همایـش لازم اسـت از طریق وب‌ سایت www.ebps.ir مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند و در صورت تمایل به ثبت‌نام گروهی و یا سازمانی با دبیرخانه همایش تماس حاصل فرمایند.

ثبت نام انفرادی

راهنمای ثبت نامنوع ثبت نام شهریه ثبت نام تا ۲۰ دی

(هزار تومان)
شهریه ثبت‌نام از ۲۰ دی تا ۲۰ بهمن

(هزار تومان)
شهریه ثبت‌نام از ۲۰ بهمن تا ۱ اسفند

 (هزار تومان)
ثبت نام عادی ۶۵۰ ۷۰۰ ۷۵۰
ثبت نام گروهی (بیش از ۱۵ نفر) ۶۰۰ ۶۵۰ ۷۰۰
ثبت‌نام دانشجویی ۳۰۰ ۳۵۰ ۴۰۰
کسانی که اصل مقاله آنها مورد تائید قرار نگرفته است ۴۰۰ ۴۰۰ ۴۰۰
کسانی که اصل مقاله آنها پذیرفته شده‌است رایگان رایگان رایگان

متقاضیان محترمی که تمایل به حضور در همایش را دارند می‌توانند به صفحه عضویت و یا ثبت‌نام در همایش مراجعه کرده و پس از درج اطلاعات لازم و پرداخت هزینه مربوطه به صورت اینترنتی، ثبت‌نام خود را در همایش نهایی نمایند. آن دسته از متقاضیانی که امکان پرداخت وجه ثبت‌نام به صورت اینترنتی را ندارند می‌توانند به شعب بانک‌ اقتصادنوین مراجعه کرده و پس از واریز وجه ثبت‌نام به شماره حساب ۱-۲۹۰۲۷۸۳-۸۳۴-۱۲۷ نزد بانک اقتصاد نوین شعبه دکتر بهشتی (کد ۱۲۷) به‌نام پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، فیش واریز خود را از طریق شماره فکس ۸۸۶۵۷۴۳۰ و یا ایمیل ac@mbri.ac.ir به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.
آن دسته از متقاضیانی که تمایل به ثبت‌نام به صورت گروهی دارند جهت دریافت راهنمایی‌های لازم با شماره تماس‌های ۹۵ و ۸۸۶۵۷۳۹۷ دبیرخانه همایش، تماس حاصل فرمایند.

طراحی سایت

حامیان طرح الماسحامیان بانکی
شرکت‌هایی که تمایل به حمایت و مشارکت در برگزاری نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را دارند، می‌توانند با توجه به بسته های حمایتی که از طریق دبیرخانه همایش در اختیار آنان قرار می‌گیرد آمادگی خود را جهت مشارکت در همایش اعلام فرمایند.


تماس با ما

نشانی: تهران، ‌میدان آرژانتین، ابتدای آفریقا، پلاک ۱۰، پژوهشکده پولی و بانکی
تلفن: ۹۵و ۸۸۶۵۷۳۹۷ (۰۲۱)
دورنگار: ۸۸۶۵۷۴۳۰ (۰۲۱)
پست الکترونیک: ac@mbri.ac.ir
"جهت تماس با دبیرخانه همایش می‌توانید همه روزه به‌ جز تعطیلات رسمی از ساعت ۸ تا ۱۶ از طریق شماره‌ تلفن‌های بالا با ما در تماس باشید"