منوی سايت
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
تاريخ:بيستم و چهارم دی 1394 ساعت 12:08   |   کد : 162
دکتر دیواندری: بانک ها در دوران پساتحریم نقش موثرتری در فعالسازی ظرفیت های اقتصادی کشور خواهند داشت
در مراسم تقدیر از خبرنگاران همایش بانکداری الکترونیک
دکتر دیواندری: بانک ها در دوران پساتحریم نقش موثرتری در فعالسازی ظرفیت های اقتصادی کشور خواهند داشت
دکتر دیواندری در مراسم تقدیر از خبرنگاران همایش بانکداری الکترونیک گفت: بانک ها در دوران پساتحریم نقش موثرتری در فعالسازی ظرفیت های اقتصادی کشور خواهند داشت.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی عصر روز دوم پنجمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در محل استقرار خبرنگاران و رسانه ها حاضر شد و ضمن تقدیر از حضور خبرنگاران در این رخداد گفت: این همایش مقارن شد با وضعیت جدیدی که این روزها با آن مواجه هستیم یعنی روز اجرای برجام.
به گفته وی اين روزها بانک هاي كشور برای شرایط پس از برجام  آماده مي شوند و این همایش برای هم فکری و ایجاد بسترهای جدید تعامل بین بانک ها و شرکت های فعال در حوزه بانکداری الکترونیک فضای مناسبي را فراهم کرده است.
دکتر دیواندری نظام بانکی را شتاب دهنده و محرك اصلي سيستم اقتصادی دانست و اظهار کرد: اگرچه بانک ها در حال حاضر با مسائل عدیده ای مواجه هستند که بخشی از آن هم از تحریم ها نشات می گیرد، اما بانک ها ابزار اصلی توسعه و تحول اقتصادی هستند که نمی توان برای آن ها جایگزینی پیدا کرد.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای کشور در حوزه های مختلف اقتصادی افزود: ما کشوری داریم که ظرفیت های اقتصادی بالایی دارد. نیروی انسانی متخصص و جوان، ظرفیت مازاد در اقتصاد و امکانات زیرساختی و منابع طبیعی بسیار اما بدون حضور و كمك جدي بانک ها كاري از پيش نخواهد رفت.
دکتر دیواندری تاکید کرد: از اين رو كسب آمادگی بانك ها برای ورود به دوره تجربیات جدید بسيار حياتي است. بعد از حدود یک دهه محدودیت های بین المللی از روزهای آینده فضا باز خواهد شد. البته همزمان با باز شدن فضا، مقررات پیچیده ای هم براي استفاده از فرصت ها به وجود خواهد آمد که الزاماتی را ایجاد می کند.
به گفته وی این شرایط جدید هم بر صنعت بانکداری و هم بر حوزه آی تی اثرات قابل توجهی خواهد داشت.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به جامعه هدف همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: این همایش چهار دسته از بخش های اثرگذار کشور را کنار یکدیگر جمع کرده است. بخش اول سیاستگذارانی مانند بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، وزارت ارتباطات و فناوری هستند که در این همایش نظرات و اهداف و محدودیت های خود را مطرح کردند.
وی ادامه داد: بخش دیگر از جریان اثرگذار که در این همایش حضور داشتند بانک ها هستند که به عنوان بنگاه های نقش آفرین در اقتصاد و  مجري سياست هاي پولي كشور نقش آفرینی می کنند كه در قالب سخنراني و حضور در پنل ها به تبادل اطلاعات پرداختند.
دکتر دیواندری بخش سوم از مخاطبان این همایش را شرکت های توسعه فناوری کشور دانست و گفت: این فرصت نادر که سالی یک بار اتفاق می افتد به شرکت های فعال در حوزه آی تی و آی سی تی این فرصت را داد که به معرفی توانایی ها و محصولات و نوآوری های خود بپردازند و با مشتريان و شركاي تجاري خود يعني بانك ها ارتباط برقرار کنند.
وی خاطرنشان کرد: بخش چهارم هم اندیشمندان و اقتصاددان ها و پژوهشگران و دانشجویان این حوزه بودند که برای تبادل اطلاعات با این گروه ها در همایش حضور داشتند.
دکتر دیواندری تاکید کرد: قطعا همفكري و هم انديشي این چهار گروه اثرات مثبتی خواهد داشت كه در نهايت به نوآوری و خلاقیت در ارائه محصولات و خدمات بهتر منجر خواهد شد.
در ادامه مراسم رئیس پژوهشکده با اشاره به اهداف اصلی همایش گفت: این همایش در مسیر اهداف و نقشه راه خود پیش رفته است و استقبال بی نظیری را شاهد بودیم به طوری که در اغلب پنل ها و کارگاه های تخصصی برای حاضران محدودیت فضا داشت.
وی از ویژگی های پنجمین همایش به حضور شرکت های خارجی اشاره کرد و گفت: چندین سخنران و شرکت خارجی در این همایش حضور یافتند و جديدترين دستاوردهاي خود را تشريح كردند.
دکتر دیواندری همچنین حضور پررنگ تر حوزه آی تی و تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات را به عنوان تفاوت های این همایش با سایر رخدادهای این حوزه برشمرد و گفت: این ویژگی باعث شده است نیروهای جوان تر به این همایش بیایند و علاقمندی نشان دهند.
وی ادامه داد: در چنین همایش هايي  نظام بانکی نیاز حياتي خود به حوزه آی سی تی را بيشتر و بهتر حس خواهد كرد زيرا  صنعت بانکداری و صنعت تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات رابطه تنگاتنگی با یکدیگر داشته و خدمات بانکی دیگر قابل تفکیک از آی تی و آی سی تی نیست. در حال حاضر این صنعت به عنوان موضوع تشریفاتی و تزیینی برای بانک ها نیست بلکه شریک اصلي تجاری بانکداري است و نمی توان اينها را از يكديگر تفکیک کرد.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان