چهارشنبه 19 مرداد 1401
ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
اخبار همايش
بیانیه اختتامیه همایش
لزوم منظومه نگری در صنعت بانکداری کشور

«بانکداری الکترونیک در ایران به عنوان صنعتی پویا وارد دوران بلوغ خود شده و نظام بانکی را به عنوان صنعتی سرآمد در استفاده از فناوری روز برجسته کرده است».
 

اعلام اسامی برندگان نظرسنجی چهارمین همایش بانکداری الکترونیک
اسامی برندگان نظرسنجی چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اعلام شد


در مراسم اختتامیه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
نوآوران محصولات بانکی انتخاب شدند
جایزه ویژه محصولات نوآورانه بانکی به بانک تجارت در مقام اول و بانک‌های اقتصاد نوین و سامان در رتبه دوم اختصاص یافت. همچنین شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت توسن از سوی شرکت‌های فعال در حوزه بانکداری الکترونیک به ترتیب مقام‌های اول و دوم در جشنواره دکتر نوربخش را از آن خود کردند.


میزگرد پایانی برگزار شد
دخل و خرج بانک‌های ایرانی؛چرا و چگونه
«ساختار درآمدی بانک‌ها در ایران با سایر کشورها متفاوت است. در سطح بین‌المللی درآمد بهره‌ای و غیر بهره‌ای نسبت یکسانی را دارد. در حالی که در ایران اینگونه نیست و درآمد غیر بهره‌ای، رقم ناچیزی دارد به این دلیل که برخی خدمات رایگان یا کم هزینه است».

بانکداری باز؛
حلقه واسط کسب و کار و بانکداری متمرکز
در دومین روز برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت نشستی با حضور  حجت جاهد، دکتر اکبر افتخاری، مسعود پشم چی ، مهران افسری و دکتر نیما امیرشکاری برگزار شد. 


در نشستی تخصصی بررسی شد:
راهبردهای مشارکت بانکها و اپراتورهای موبایل در پرداخت از طریق تلفن همراه
 نشست تخصصی بانکداری همراه در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک با حضور ژولین دیواد شلناست(از مدیران شرکت آرتور د.لیتل) و عباس وفایی(مشاور ارشد مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین) برگزار شد. 

نشست تخصصی «پرداخت‌های فرامرزی» برگزار شد
استفاده از شعب روز به روز کاهش می‌یابد
«استفاده از شعب به عنوان بخشی از فرایند پرداخت روز به روز در حال کاهش است این در حالی است که انتظار می‌رود استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیک و ابزارهای مبتنی بر موبایل روند صعودی فزاینده ای را تجربه کند».

گزارش کارگاه «نقش داده‌کاوی در کسب و کار بانکی»
تلاش برای کارآمدسازی صنعت و دانشگاه در استقرار داده‌کاوی
«ناکارآمدی دانشگاه و صنعت به عنوان یکی از مهمترین موانع استقرار کامل داده‌کاوی در شبکه بانکی مطرح می‌شود. از همین روی دانشگاهیان سعی می‌کنند به صورت جدی این موضوع را با اهداف علمی همچون چاپ مقالات دنبال ‌کنند».

در نشست تخصصی«بانکداری همراه» مطرح شد:
تجربه استفاده از موبایل درصنعت بانکداری الکترونیک
نشست تخصصی «بانکداری همراه» در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک با حضور آلتونبی آیدوو  رئیس نظارت حقوقی و کنترل ریسک در اریکسون و عباس وفایی مشاور ارشد مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین در عصر روز دوم همایش برگزار شد. 

کارگاه «مدیریت هویت و دسترسی در سامانه‌های بانکی»
پیش به سوی بانکداری مجازی
«در حرکت به سمت بانکداری مجازی، پیش‌نیاز اول مدیریت هویت دیجیتال است. بحث مدیریت هویت‌ها از چالش‌های مهم بانکداری جدید است و با وجود اینکه سازمان‌ها سالیانه میلیاردها دلار برای امنیت سامانه‌ها هزینه می‌کنند، اما با مسایلی چون نشت اطلاعات مربوط به صنعت بانکی روبرو هستند».

در کارگاه«نظارت داده محور» عنوان شد:
نظارت بانک مرکزی ریسک‌های مالی را کاهش می دهد
«نظارت مالی بر فعالیت‌های موسسات مالی به منظور ارزیابی و انطباق قوانین و مقررات نظارتی برای موسسات مالی صورت می‌گیرد. نظارت مالی بانک مرکزی می‌تواند ریسک‌های مالی را در بازارهای مالی کاهش داده و این مساله از مهمترین دغدغه‌های بانک‌های مرکزی است».

در کارگاه تخصصی «فاکتورهای الکترونیک» مطرح شد:
«فاکتورهای الکترونیک» و صرفه جویی در عملیات بانکی
«دلیل صدور فاکتورهای الکترونیک در صرفه‌جویی‌هایی است که ایجاد می‌کند. کل زنجیره صدور و اداره فاکتورهای الکترونیک و پرداخت‌های وابسته، صرفه‌جویی‌های قابل توجهی را برای جامعه به ارمغان می‌آورد». 

در کارگاه تخصصی عنوان شد:
سازماندهی امنیت اطلاعات؛ چالش‌ها و راهکارها
«حفاظت از امنیت اطلاعات عامل کلیدی تاثیرگذار بر توان سازمان و از مهمترین عناصر در هدایت اثربخش در سازمان است». 

کارگاه بد افزارهای بانکی برگزار شد
‌بد‌افزارهای بانکی:‌ تهدید یا سرگرمی
جنگ سایبری به نوعی از نبرد اطلاق می‌شود که طرفین جنگ در آن از رایانه و شبکه‌های رایانه‌ای به خصوص شبکه اینترنت به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی جاری می‌سازند... 

مدیر M-Commerce اریکسون عنوان کرد:
چالش‌ها و فرصت‌های تجارت با تلفن همراه
«رابطه میان زیرساخت شبکه ارتباطی با توسعه خدمات مالی مدرن، همانند رابطه ریل با قطار است که بدون در اختیارداشتن شبکه ریلی امکان حرکت آن وجود ندارد».

جان کلی در سالن اصلی
تجربیات بین المللی بانکداری متمرکز
«اگرچه بانکداری الکترونیکی متمرکز طی یک دوره 25 ساله در نظام بانکی جهان تکامل یافته، اما فرآیند مذکور از سال ۲۰۰۰ و به‌دنبال بهبود و گسترش خدمات ارتباطی، نرم افزاری، سخت افزاری و دسترسی آسان تر به خدمات کامپیوتری شتاب بیشتری یافته است». 

سخنرانان کلیدی دومین روز همایش عنوان کردند:
نقش فناوری اطلاعات در توسعه بانکداری الکترونیک
در دومین روز برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت نشستی با حضور  مهندس نصراله جهانگرد ، مهندس محمود جراحی  و مهندس سید ابوطالب نجفی  برگزار شد.


نشست ویژه ایده‌پردازان در همایش
فرصتی برای تعامل جوانان ایده‌پرداز و متخصصان صنعت بانکی
یکی از مهمترین برنامه‌های جنبی همایش چهارم، رویدادی تحت عنوان ماشین استارتاپ ناب بود که در روزهای یکم تا سوم بهمن‌ماه برگزار شد. برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت فرصت خوبی بود تا با برپایی این رویداد امکان یادگیری فرایند تجاری‌سازی و اصلاح ایده‌ها بر اساس نظرات مشتریان را برای علاقه‌مندان جوان و صاحبان ایده‌های نو ایجاد کنیم.


در نشست تخصصی مدل‌های نوین بانکی ایران عنوان شد:
ضرورت بازتعریف مدل کسب و کار بانکی
«تدوین سند استراتژیک مدل‌‌های کسب و کار بانکی، ضرورت بازتعریف مدل کسب و کار بانکی، بررسی و معرفی انواع بانک‌‌ها و موسسات مالی و اعتباری و در نهایت پیشنهاد طبقه‌‌بندی فعالیتهای بانکداری در ایران متناسب با قوانین و مقررات از خروجی‌های پروژه مبنا خواهد بود».

گزارش نشست کارت‌های اعتباری
ابعاد سیاستی، تجاری، حقوقی و شرعی
 کارت اعتباری مرابحه نزدیک به نود درصد از نیازهای موجود در نظام بانکی را پاسخ می دهد. نه تنها هیچ اشکال جدی ندارد بلکه چالش فاکتورهای صوری را نیز برطرف می کند.

گزارش مقالات علمی چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
 دومین نشست ارائه مقالات برگزیده در اولین روز همایش برگزار شد. در این نشست چهار مقاله با حضور دکتر سمیه حیدری، دکتر جهانگیر بیابانی، امیرحسین غفاری نژاد و همچنین دکتر رامین مجاب ارائه شد.


گزارش کارگاه سامانه یکپارچه بانکی
کارگاه تخصصی کربنکینگ در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و در بعدازظهر روز اول، با حضور مژده قزل‌اياغ، سید محمد دهقان، نعمت‌اله قربانی برگزار شد.


با برگزاری نشستی علمی
مقالات برگزیده ارائه شدند
نشست مربوط به «ارائه مقالات فراخوان » با حضور نویسندگان این مقالات برگزار شد. ریاست این نشست را دکتر زهرا خشنود عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی عهده دار بود.

گزارش دومین نشست مدیران عامل بانک‌ها و مقامات ارشد
بانک‌ها و چالش‌های الکترونیک
دکتر حمید رضا نیکوفر قائم مقام مدیرعامل شرکت همراه اول، دکتر محمد هاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک مسکن و محمود سلماسی‌زاده معاون پژوهشکده الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف در نشستی تخصصی از مجموعه نشست‌های روز اول چهارمین همایش بانکداری الکترونیک حضور داشتند.

در کارگاه «مدیریت فرایندهای کسب و کار در نظام بانکی» عنوان شد:
اهمیت فرایندهای کسب و کار در خدمت‌رسانی به مشتریان
«امروزه فرآیندها نقش مهمی در ارائه خدمت به مشتریان بازی می کنند. شرکت ها به دنبال پیاده‌سازی فرآیندهایی در جهت ارائه خدمت به مشتریان و ارائه تجارب قانع کننده تر به آنان، با کمک ترکیبی از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و در زمان واقعی هستند. مشتری مداری به عنوان عامل مهمی در حفظ و کسب مشتری به شمار می‌آید». 

گزارش نشست مدیران عامل بانک‌ها و مقامات ارشد بانکی:
ملاحظات فنی و زیرساختی در بانکداری الکترونیک
در اولین روز برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت نشستی با حضور محمد ابراهیم مقدم مدیر عامل بانک تجارت، دکتر سید مهدی حسینی از بانک سپه، دکتر احمد مجتهد نائب رئیس هیات مدیره بانک سامان و امید ترابی مدیر عامل شرکتIDCORP  مالزی برگزار شد.


در کارگاه «ترازیابی سامانه‌های بانکداری اینترنتی در کشور» مطرح شد:
پیشنهادهایی جهت بهبود بانکداری اینترنتی در کشور
 «بانک‌ها و موسسات اعتباری به منظور دریافت خدمات مطلوب بانکداری الکترونیک باید قراردادهای دقیق‌ و مطمئنی را با شرکت‌های خدمات اینترنتی و الکترونیکی منعقد کنند. از این روست که باید یک سری استانداردهای حقوقی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد».

گزارش کارگاه «ریسک‌های کلیدی در قراردادهای IT بانکی»
لزوم تدوین دقیق قراردادهای IT بانکی
 «بانک‌ها و موسسات اعتباری به منظور دریافت خدمات مطلوب بانکداری الکترونیک باید قراردادهای دقیق‌ و مطمئنی را با شرکت‌های خدمات اینترنتی و الکترونیکی منعقد کنند. از این روست که باید یک سری استانداردهای حقوقی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد».


درکارگاه ارزیابی ریسک اعتباری عنوان شد:
بخشی از مشکلات امروز بانک‌ها به فقدان مدیریت ریسک بازمی‌گردد
کارگاه تخصصی «ارزیابی ریسک اعتباری» توسط رمزی وفا مدیر عامل گروه 6 سیگما برگزار شد. در این کارگاه، مدیریت ریسک اعتباری مطابق با استانداردهای کمیته بال مورد بررسی قرار گرفته است. 


در نشست «چشم انداز نظام مالی کشور» عنوان شد:
دستاوردهای بزرگ؛ امید به آینده
نشست تخصصی «چشم انداز نظام مالی کشور» با حضور دکتر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی و دکتر احمد عزیزی صاحب‌نظر پولی و بانکی در اولین روز برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد.

مقدمه رئیس کل بانک مرکزی بر کتاب
«نظام‌های پرداخت و بانکداری الکترونیک در ایران»
امروز توسعه بانکداری الکترونیک، نه یک نیاز بلکه یک ضرورت انکار ناپذیر است و بانکی در انجام مأموریت های خود در قالب یک بانک پیشرفته موفق است که بهترین خدمات الکترونیکی را به مشتریان ارائه کند.

نقشه راه بانک مرکزی؛ در افق۱۴۰۰
احمدی: تحول در نظام بانکی و بانک مرکزی دو بال برای تحول نظام پولی کشور است
 «برنامه محور بودن در بانک مرکزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از الزامات اصلی تدوین نقشه راه بلندمدت بانک مرکزی می‌توان به مواردی چون؛ نقش جدید بانک مرکزی و بازبینی فرآیندها، مهار تورم و نقدینگی، نظارت موثر بر نظام پولی، تحول در مفاهیم بانکداری و همچنین تحول در فناوری اطلاعات اشاره کرد»

در نشست «دورنمای صنعت مالی ایران» عنوان شد:
لزوم ارائه موثر خدمات مالی به اقتصاد و جامعه
 «به رسمیت شناخته ‌شدن صنعت  خدمات مالی در ایران منوط به ارائه کارا و موثر خدمات مالی به اقتصاد و اقشار مختلف جامعه است»

رونمایی از دو کتاب
با حضور دکتر ولی الله سیف، دکتر علی طیب نیا و سید محمود احمدی از دو کتاب «چالش‌های پولی و بانکی اقتصاد ایران: تحلیل وضعیت و توصیه‌های سیاستی» و «نظام‌های پرداخت و بانکداری الکترونیک در ایران» رونمایی شد.


برت کینگ:
همه چیز تغییر خواهد کرد
در ده سال آینده تحولات زیادی در زمینه بانکداری اتفاق می‌افتد که در مقایسه با صد سال گذشته بیشترین مقدار در ابعاد خود بوده است. بسیاری از امور بانکی مربوط به صد سال پیش است؛ بنابراین ممکن است عده‌ای بگویند این تغییرات زیاد نیستند. اما در آینده همه چیز تغییر خواهد کرد...

برت کینگ در سالن اصلی
جهانی شدن، فناوری‌های مالی و آینده بانکداری
برت کینگ (آینده پژوه و نظریه پرداز مشهور استرالیایی) با اشاره به بازنگری خدمات و محصولات مالی، به بررسی چگونگی رقابت بانک‌ها در بانکداری آینده می‌پردازد و از تلاش بانک‌ها برای استفاده بیشتر از کیف پول همراه، بانکداری ابری و استفاده از شبکه‌های اجتماعی در صنعت بانکداری می‌گوید. 

در بیانیه افتتاحیه عنوان شد:
تلاش برای ارائه نگاهی نو از تلاقی بانکداری با فناوری‌های نوین
 استحکام مالی بانک‌ها که در اثر مضایق تحریم و عمیق شدن رکود آسیب دیده باید ترمیم و بازیابی شود و شکاف عمیق بخش سنتی و غیرمنعطف بانکداری کشور با بانکداری حرفه‌ای، پویا و چابک دنیا باید با عزمی راسخ و اراده‌ای سترگ پر شود.... 

برترین‌ها انتخاب شدند
معرفی محصولات برتر بانکی در جشنواره دکتر نوربخش
با پایان یافتن مدت زمان شرکت در جشنواره دکتر نوربخش، برترین نوآوری‌های بانکی انتخاب شده و در این جشنواره که بخشی از اختتامیه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک به ‌شمار می‌رود، مورد تقدیر قرار می‌گیرند.


با سخنرانی دکتر علیرضا فیض‌بخش و محمدرضا شعبانعلی
معرفی ایده‌های برتر در نشست ویژه جوانان
نشست ویژه جوانان در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با سخنرانی دکتر علیرضا فیض‌بخش استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و همچنین محمدرضا شعبانعلی متخصص حوزه ارتباطات، مذاکره و مهارت‌های فردی برگزار می‌شود.


تنها یک روز باقی است
بزرگ‌ترین گردهمایی صنعت ‌بانکداری الکترونیک کشور در برج میلاد
چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به همت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی فردا در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار می‌شود. 

مرز باریک حاکمیت و تصدی‌گری
رونمایی از کارنامه بانک مرکزی در حوزه نظام‌های پرداخت
طرح انتشار کتاب«نظام‌های پرداخت و بانکداری الکترونیک» که به همت جمعی از مدیران و کارشناسان بانک مرکزی در حوزه نظام های پرداخت تدوین شده است در همایش چهارم رونمایی می‌شود.


گزارش آماری
گزارش آماری نتایج سوالات نظرسنجی مطرح شده در سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت
از شرکت کنندگان همایش در طی دو روز (دی ماه 92)


مدیر عامل بانک اقتصاد نوین:
مشتری برای خدمات خوب، کارمزد می‌دهد
حسن معتمدی مدیرعامل بانک اقتصاد نوین که از سخنرانان چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به شمار می‌رود در گفتگویی با ویژه‌نامه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به بررسی نقش و وضعیت بانک‌ها در داخل اکوسیستم بانکداری ایران پرداخته است.


با حضور دنیل هلند برگزار می‌شود:
کارگاه تخصصی ریسک‌های کلیدی در قراردادهای IT بانکی
کارگاه تخصصی «ریسک‌های کلیدی در قراردادهایIT بانکی» با حضور دنیل توماس هلند از موسسه استیفنسون هاروود انگلستان در همایش چهارم برگزار می‌شود.

جان کلی در گفتگوی اختصاصی با ویژه‌نامه همایش عنوان کرد:
بانک‌ها به جای تحولات بر اطلاعات تمرکز کرده‌اند
مهمترین مانع بر سر راه تحولات بانکداری تمرکز بر اطلاعات به جای تحولات است. اطلاعات شامل فکت‌های مجزا و مهارت‌های پایه است و بر جمع آوری و مدیریت داده‌های بانکداری تمرکز دارد.

فاکتورهای الکترونیک؛ بودن یا نبودن
برگزاری کارگاه تخصصی فاکتورهای الکترونیک در همایش
کارگاه تخصصی فاکتورهای الکترونیک  با حضور مدرسین شرکت هلکام در دومین روز از چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار خواهد شد.

در گفتگوی اختصاصی با برت کینگ عنوان شد:
شعب بانک‌ها شیوه ناکارآمدی برای تبدیل سود به سرمایه هستند
نخستین شعار ما این بود «نه کاغذ، نه پلاستیک، نه هزینه». باور ما این است که کاغذ و پلاستیک صرفا زوائد سیستم بانکداری قدیمی هستند که نخ نما شده اند.

منتشر شد
ویژه‌نامه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
«نظارت یا دخالت؛ بازآفرینی تعادل در اکوسیستم بانکداری ایران» سرفصل ویژه‌نامه اختصاصی چهارمین همایش بانکداری الکترونیک است که توسط ماهنامه پژوهشی، تحلیلی- فرهنگی پیوست منتشر شده است.

مدیر عامل گروه ۶ سیگما در همایش چهارم
بررسی سامانه‌های مدیریت ریسک و رتبه‌بندی اعتباری
رمزی وفا مدیر عامل گروه «۶سیگما» طی برگزاری نشستی تخصصی با عنوان «سامانه‌های مدیریت ریسک و رتبه‌بندی اعتباری» در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت حضور خواهد داشت.


بانکداری الکترونیک؛ مهارت‌‌ها و ضرورت‌ها
مروری بر سخنرانی‌ها و نشست‌های تخصصی در همایش
در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با برگزاری سخنرانی‌ها و نشست‌های تخصصی گوناگون چالش‌ها و موضوعات مطرح در حوزه بانکداری و فناوری‌های نوین ارتباطی مورد  بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.


در نشست خبری همایش چهارم عنوان شد:
همایش امسال فرصت صحبت از هسته سخت بانکداری است
چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در واقع همایشی درباره بانکداری است. فرصتی که در آن این امکان فراهم می آید تا از ارتباط پوسته ظاهری نظام بانکی ایران و فناوری ‌های نوین ارتباطی فراتر رفته و این ارتباط را در هسته سخت نظام بانکی ایران مورد مطالعه قرار دهیم.


همزمان با برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
بهره برداری از نرم‌افزار «پژوهشکده پولی و بانکی»
نرم افزار (App) مربوط به رویدادهای تخصصی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی همزمان با برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.


با حضور مدیرعامل شرکت ایپروسید در همایش چهارم
تجربه نظارت داده محور در بانک مرکزی لبنان معرفی می‌شود
کارگاهی با موضوع «تجربه نظارت داده محور در بانک مرکزی لبنان با استفاده از میان‌افزار اوراکل فیوژن» توسط مدیرعامل شرکت ایپروسید در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار می‌شود. 

۲۹ دی‌ در بانک مرکزی برگزار می‌شود
نشست خبری «چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت»
نشست خبری «چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت» روز دوشنبه ۲۹ دی در بانک مرکزی جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

در میزگرد «کارت اعتباری» عنوان شد:
کارت اعتباری؛ در انتظار دستور
استفاده از «کارت اعتباری» در نظام بانکی ایران اصلا امر غیر ممکنی نیست. تنها نیازمند دستور یک مدیر است و بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآمد که خوشبختانه تعداد آنها در ایران  بی‌شمار است.

با حضور سخنرانان کلیدی همایش اتفاق می‌افتد
رونمایی از کتاب «چالش‌های پولی و بانکی اقتصاد ایران: تحلیل وضعیت و توصیه‌های سیاستی»
با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، دکتر علی طیب نیا و دکتر ولی ا‌لله سیف، کتاب «چالش‌های پولی و بانکی اقتصاد ایران: تحلیل وضعیت و توصیه‌های سیاستی» در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت رونمایی می‌شود.


گفتگوی دکتر فرهاد نیلی با رئیس کل بانک مرکزی
تصویر آینده‌ای متفاوت برای بانک مرکزی
یکی از اساسی ترین برنامه‌های دوره جدید، در ارتباط با خود بانک مرکزی است که عملا به نوسازی و بازآرایی بانک مرکزی می پردازد. طرح این موضوع با این باور است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تحولات بسیار زیادی که در کارکردها و مسئولیت بانک مرکزی در دنیا اتفاق افتاده اما هنوز نتواسته خودش را متحول کند و...

در گفتگویی با حضور ناصر حکیمی و حمید تهران‌فر مطرح شد:
نظارت، بازرسی؛ بایدها و نبایدها
در گفتگویی با عنوان «نظارت داده‌محور» که میان ناصر حکیمی مدیر کل فناوری و اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی و حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی برگزار شد مسئله بازرسی و نظارت داده‌محور در نظام بانکی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر M-Commerce اریکسون در همایش
 پیتر هیومن مدیر بخش «تجارت با موبایل» (M-Commerce) شرکت اریکسون به عنوان سخنران کلیدی در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت حضور خواهد داشت.

در جلسه مدیران روابط عمومی و آموزش بانک‌ها عنوان شد
بانکداری الکترونیک، بانکداری فردا است
بانکداری الکترونیک، بانکداریِ دیگر نیست. هرچند برای ما بانکداری فرداست، اما در دنیا، بانکداری امروز است. بین امروز و فردا برای ما فاصله‌ای بیست ساله وجود داشته است که باید مورد توجه قرار گیرد. درک این شکاف و چون و چرای آن بر اهمیت برگزاری همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت افزوده‌است.


نمایشگاه جانبی؛ فرصتی استثنایی برای ارائه محصولات بانکی
برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، فرصتی استثنایی برای عرضه و معرفی محصولات و خدمات شرکت‌های ایرانی و خارجی در زمینه‌های مختلف بانکداری الکترونیک در قالب نمایشگاه جانبی است که در سال‌های گذشته با استقبال شرکت‌ها و فعالان مربوط مواجه بوده است.


فراخوان شرکت در رویداد ماشین استارتاپ ناب
اول تا سوم بهمن برگزار می‌شود
 «اگر شما هم ایده‌‌ای در حوزه‌‌ بانکداری الکترونیک و نظام‌‌های پرداخت دارید که گمان می‌کنید می‌تواند مبنای شکل‌گیری یک کسب و کار نو باشد، یا اگر علاقه‌مند به آشنایی با روش استارتاپ ناب برای به‌کارگیری آن در این حوزه هستید، این رویدادی برای شماست»


کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات
مسیری که یک باید است نه یک انتخاب
در میزگردی با عنوان «کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و نیازهای شبکه» که با حضور مدیران عامل شرکت‌های دیجی کالا، پرداخت نوین آرین، کافه بازار و تجارت‌الکترونیکی‌ارتباط‌ فردا برگزار شد، روند شکل‌گیری تجارت آن‌لاین در ایران، وضعیت فعلی و چالش‌های پیش روی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 


به منظور آشنایی با همایش چهارم بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
برگزاری جلسه مدیران آموزش و روابط عمومی بانک‌ها در پژوهشکده
با هدف جذب مخاطب و آشنایی شرکت‌کنندگان با بخش‌های مختلف چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت جلسه‌ای با حضور مدیران آموزش و روابط عمومی بانک‌ها، روز سه شنبه ۱۶ دی در محل پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود. 


سخنرانی جان کلی در همایش چهارم
بررسی تجربه‌های بین‌المللی در اجرای «سامانه یکپارچه بانکی»
جان کارلتون کلی مشاور ارشد اقتصادی و فناوری اطلاعات، که از سخنرانان کلیدی چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت است درباره تجربه‌های بین المللی در اجرای «سامانه یکپارچه بانکی» بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ سخنرانی خواهد کرد.


شاپرک؛ یک سال بعد
بررسی وضعیت شاپرک در گفتگو با مدیر عامل شرکت
شاپرک بسیار رشد کرده و از نوزادی تازه‌ به دنیا آمده، در مدتی کوتاه به کودکی دونده رسیده است. در واقع می‌توان گفت که شاپرک دوران کودکی را با سرعت طی کرده و به دوران بلوغ رسیده است. اما درست مثل افراد بالغ که بی اشتباه نیستند، شاپرک هم از این قاعده مستثنی نیست.


«سامانه یکپارچه بانکی» در ایران
دیروز، امروز، فردا
تحولات «سامانه یکپارچه بانکی» (کربنکینگ) در ایران طی برگزاری میزگردی با حضور علیرضا لگزایی، عبدالحمید منصوری، علی دانشگر و همچنین سعید عسگری انارکی در محل پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شد. 

مولف مجموعه کتاب‌های «بانک 2.0» و «بانک 3.0» در همایش چهارم
برت کینگ از سخنرانان اصلی همایش
برت کینگ مولف مجموعه کتاب‌های «بانک 2.0» و «بانک 3.0» از سخنرانان کلیدی همایش چهارم بانک‌داری الکترونیک و نظام‌های پرداخت خواهد بود. 

پایان مهلت ارسال اصل مقالات
آغاز داوری
پس از اتمام مهلت ارسال اصل مقالات به دبیرخانه جشنواره، فرایند داوری، توسط هیأت داوران منتخب در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت آغاز می‌شود.

در تازه‌ترین جلسه کمیته برنامه‌ریزی اعلام شد:
طراحی نرم افزار تلفن همراه برای همایش چهارم
نرم‌افزار ویژه تلفن همراه با هدف اطلاع‌ رسانی درباه اخبار و رویدادهای چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت  طراحی و راه‌اندازی شد.

حامیان در راه
حمایت شبکه بانکی و شرکت ها از همایش چهارم
با نزدیک شدن به زمان برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، شبکه بانکی کشور و شرکت های فعال در حوزه فناوری‌های نوین ارتباطی برای حمایت از چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اعلام آمادگی کردند. 

گزارش‌های پشتیبان
بانکداری الکترونیک زیر ذرّه‌بین
«گزارش‌های پشتیبان» عنوان بخشی است که به تازگی در پایگاه اطلاع‌رسانی چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت قرار گرفته است. در این بخش با هدف واکاوی اکوسیستم بانکداری در ایران، تبیین فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی نظام بانکی ایران مطالبی ارائه خواهد شد.

به عنوان بخش جنبی همایش برگزار می‌شود
ایده‌‌های نو در ماشین استارتاپ ناب
 رویداد ماشین استارتاپ ناب (Lean Startup Machine) که کارگاهی سه روزه در زمینه ایجاد یک کسب و کار موفق است، به عنوان یکی از بخش‌های جنبی چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار می‌شود.

دبیر همایش:
تاکید بر منظومه نگری در نظام بانکی از اهداف برگزاری همایش چهارم است
بانکداری الکترونیک پدیده‌ای جدا از نظام بانکی کشور نیست. از این رو تلاش می‌کنیم  با تاکید بر منظومه روابط بانکداران، سهامدارن، مشتریان و مقررات‌گذاران، تصویر کلانی از ویژگی‌های نظام بانکی کشور ارائه کنیم.

در میزگردهای تخصصی بررسی می شود
ساختار درآمدی بانک‌ها و مسئله کارت اعتباری
با برگزاری دو میزگرد تخصصی در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، مسئله کارت‌های اعتباری و همچنین ساختار درآمدی بانک‌ها به بحث و گفتگو گذاشته می‌شود.

اکونومیست گزارش داد
تاثیر شیوه‌های نوین بانکداری بر رشد اقتصادی کشورها
ترکیب اخیر تلفن همراه، رایانش ابری و الگوهای تجاری جدید به احتمال زیاد در مقایسه با دهه‌های گذشته در رشد اقتصادی کشورها تاثیر بیشتری خواهد داشت.

دبیر علمی همایش:
ارائه محتوای جذاب در قالب‌های متنوع ویژگی همایش امسال خواهد بود
چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با در نظرگرفتن تنوع در محتوا و جذابیت در شیوه ارائه آن متفاوت‌تر از همایش‌های گذشته برگزارخواهد شد.

دبیر اجرایی همایش:
ارتقاء سطح علمی مهمترین دغدغهٔ برگزار کنندگان همایش است
تلاش می‌کنیم تا همایش چهارم بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را با حضور و مشارکت حداکثری تمام ذی‌نفعان فعال در حوزه بانکداری الکترونیک  برگزار کنیم.


در «کافه فناوری» مطرح شد
همایش بانکداری الکترونیک فرصتی برای طرح دغدغه‌‌‌های بانکی کشور است
چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که با حضور اندیشمندان و متخصصان حوزه بانکی کشور برگزار می‌شود فرصت مناسبی برای طرح موضوعات و دغدغه‌‌‌های موجود در عرصه بانکداری الکترونیک در ایران امروز به شمار می‌رود.


در همایش چهارم بررسی می‌شود
ترازیابی سرمایه‌گذاری بانک‌‌های ایرانی در فناوری اطلاعات و ارتباطات
 با اقتباس از روش موجود در پژوهش‌هایی که موسسه گارتنر درباره روند غالب کسب و کار و تکنولوژی در بانک‌‌ها انجام داده است، طی برگزاری نشست‌های تخصصی در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت میزان و چگونگی سرمایه‌گذاری بانک‌های ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.


موشکافی بانکداری الکترونیک در نشست‌های تخصصی همایش
«سند راهبردی دولت الکترونیک»، «امنیت در بانکداری الکترونیک»، «مدیریت ریسک»، «داده‌کاوی در کسب و کار بانکی» و «کربنکینگ» از جمله موضوعاتی هستند که طی نشست‌های تخصصی در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.


محتوای ویژه‌‌نامه، گارگاه‌هاو نشست‌های تخصصی مشخص شد

دهمین جلسه از مجموع جلسات کمیته برنامه ریزی همایش به تصمیم‌گیری درباره محتوای ویژه‌نامه، نشست‌‌‌ها و کارگاه‌‌‌های تخصصی اختصاص یافت.


پایان داوری چکیده مقالات
آغاز شمارش معکوس دریافت اصل مقالات
 با پایان مدت زمان تعیین شده برای ارسال چکیده مقالات و اعلام نتایج چکیده های منتخب از طریق همین وب سایت، نویسندگان مقاله های برگزیده تا پنج دی ۱۳۹۳ برای ارسال اصل مقالات خود فرصت دارند. 


مدیرعامل یورومانی در پژوهشکده
بانکداری الکترونیک تحت تأثیر اقتصاد کلان کشور است

بانک‌های ایرانی فرصت بسیار خوبی هستند برای پیوند اقتصاد ایران به جریان اصلی اقتصاد جهانی، به شرط عبور از بحران‌های موجود و استفاده از تجربیات سایر کشورها. 


چهارمین همایش بانکداری الکترونیک در شبکه چهار سیما

در برنامه «کافه فناوری» شبکه چهار سیما، محورها و اهداف چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به بحث و گفتگو گذاشته می‌شود.


«جوانان و ایده ‌های نو»، «معرفی چشم‌انداز بانک مرکزی»، رونمایی از اولین خروجی «مبنا»
بخش‌های تازه همایش امسال معرفی شدند
 «رونمایی از اولین خروجی‌های «پروژه مدل بانکی نوین ایران (مبنا)»، ارائه «چشم‌انداز بانک مرکزی» و همچنین طراحی بخش ویژه‌ای با عنوان «جوانان و ایده‌های نو» از جمله ویژگی‌های همایش امسال در مقایسه با همایش‌های گذشته به‌شمار می‌روند».

 


بازنگری در اکوسیستم بانکداری الکترونیک کشور
مضمون چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت انتخاب شد
 چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت با رویکرد «بازنگری در اکوسیستم بانکداری الکترونیک کشور» در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در محل مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.


در جلسه مدیران شرکت‌های IT عنوان شد:
صنعت بانکداری الکترونیک تجلی یک صنعت پویا در کشور است
 اولین جلسه مدیران شرکتهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات، به منظور همفکری و مشارکت در برگزاری چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در محل پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه، در ابتدای این جلسه دکتر فرهاد نیلی رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به محورها و اهداف پیشنهادی همایش، توضیحاتی درباره اقدامات و تمهیدات صورت گرفته در برگزاری آن ارائه کرد و به حاضرین پیشنهاد داد تا برای به‌انجام رسیدن هرچه بهتر چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در برگزاری آن مشارکت فعال داشته باشند.

از این رو، مدیران هر یک از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های نوین ارتباطی که در این جلسه حضور داشتند، به ارائه نظرات و پیشنهادات خود درباره محورهای پیشنهادی همایش پرداخته و زمینه‌های مشارکت خود در این همایش را معرفی کردند.


محمود سلماسی زاده:
امنیت مهمترین دغدغه در بانکداری الکترونیک است

دغدغه امنیت در عرصه بانکداری الکترونیک مسئله بسیار مهمی است که تعریف آن همگام با تغییر تکنولوژی روزآمد می‌شود.


مدیران شرکتهایIT در پژوهشکده
 به منظور همفکری درباره شیوه برگزاری و مشارکت در برگزاری همایش، مدیران شرکتهای فعال در حوزه فناوری ارتباطات در پژوهشکده پولی و بانکی حضور می‌یابند.


جعفر حبیبی:
می توان از حضور جوامع دانشگاهی در این همایش بهره برد
 محورهای ارائه شده در این جلسه نشان می دهند که رویکرد اصلی در این همایش رویکردی بانکی است، اما تنوع موضوعات در این همایش نشان از این دارد که می توان از حضور جوامع دانشگاهی در آن بیشتر بهره برد.


حسن معتمدی:
محورهای همایش بسیار کلی است
طرح کلی موضوعات در چنین همایشی امکان بحث درباره جزئیات مهم را محدود می کند.


احمد مجتهد:
ما نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه بانکداری الکترونیک هستیم
 جامعه امروز نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه بانکداری الکترونیک است و  برگزاری چنین همایشی می تواند کمک بزرگی در این عرصه به شمار رود.

 


برات قنبری:
همایش چهارم فرصتی برای بازنگری راه رفته‌ است

بهتر است برای برگزاری این همایش محورهای محدودتری را انتخاب کنیم. چراکه اگر برگزاری این همایش با تعقیب اهداف مشخص و موجزتری صورت گیرد، به منظور اصلی خود نزدیک تر خواهیم بود.


علیرضا لگزایی:
همایش چهارم تریبون نظام بانکی کشور است
می‌توان این همایش را به نوعی تریبون برای سیستم بانکی کشور دانست.


محسن عزیزی:
باید جایگاه بانک مرکزی در حوزه بانکداری الکترونیک مشخص شود
 این‌طور به نظر می‌رسدکه نهایتا هدف از برگزاری چنین همایش‌هایی نقد سیستم بانکداری در کشور باشد، از این‌رو به گمان من باید در همایش امسال محوری برای بررسی فعالیتهای بانک مرکزی طراحی شود تا از این طریق بتوان نگاهی نقادانه به جایگاه و فعالیت‌های بانک مرکزی داشت.


محمود جراحی :
همایش امسال فرصتی برای ارزیابی دو دهه بانکداری الکترونیک در کشور است
حقیقت این است که هنوز هم در شرایطی هستیم که باید مفاهیم جدید در حوزهIT را برای بسیاری از بانک‌ها به صورتی دقیق تبیین کنیم تا از برداشتهای ناقص و اشتباه جلوگیری شود. 

در اولین جلسه کمیته علمی همایش
بانک ها برای برگزاری نشست ها و کارگاه های تخصصی اعلام آمادگی کردند
 آمادگی الکترونیک، بانکداری شرکتی، ذی نفع واحد،کربنکینگ، اعتبارات خرد، بازرسی وکنترل داخلی از جمله سرفصلهایی هستند که بانکها برای برگزاری کارگاه ها و نشستهای تخصصی درباره آنها در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت اعلام آمادگی کردند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی در اولین جلسه کمیته علمی همایش:
بانکداری الکترونیکی نیازمند تحقیق و توسعه است
 اولین جلسه کمیته علمی با معرفی اهداف و محورهای پیشنهادی برای برگزاری چهارمین همایش  سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت، برگزار شد.


در جهت اجرای ظرفیتهای بانکداری اسلامی
کارگاه کربنکینگ بانک کشاورزی در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت برگزار می شود
با توجه به تجربه بانک کشاورزی در اجرای نوعی کربنکینگ که در آن تمامی عقود اسلامی رعایت می شود ، کارگاهی با محوریت کربنکینگ این بانک که با رعایت قوانین اسلامی بومی شده است در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت برگزار می شود.


با مدیریت دبیر کل بانک مرکزی
دستاوردهای نقشه راه 1400 بانک مرکزی معرفی می شود
 با مدیریت سید محمود احمدی دستاوردهای پروژه نقشه راه 1400 بانک مرکزی  در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت به صورت تفصیلی ارائه خواهد شد .

 


بیست و هفتم مهرماه برگزار می شود
اولین جلسه کمیته علمی چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت
 اولین جلسه کمیته علمی چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت روز بیست و هفتم مهرماه در محل پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برگزار می شود .


پوستر چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت رونمایی شد
پروانه ها بال می گیرند
  پوستر اطلاع رسانی چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت طراحی و رونمایی شد.


پیش از چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت
دومین دوره جامع آموزشی بانکداری الکترونیک برگزار می شود
دومین دوره جامع آموزشی بانکداری الکترونیک پیش از برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت به همت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برگزار می شود.

برای شرکت در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک
پانزدهم آبان ماه ؛ آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات
 پانزدهم آبان ماه 1393 به عنوان  آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات برای شرکت در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت اعلام شد .


ششم و هفتم بهمن ماه اتفاق می افتد
برگزاری چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت
 چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.

 

 


اولین جلسه کمیته مشورتی چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد.

Powered by AtenaHamayesh