ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخچه جشنواره دکتر نوربخش

تاریخچه جشنواره دکتر نوربخش

در اولين همايش بين‌المللي بانكداري الكترونيك و نظام‌هاي پرداخت پس از قرائت بیانیه اختتامیه توسط دبير همايش با معرفي چهره‌هاي ماندگار و بانك‌هاي برتر اين حوزه در مركز همايش‌هاي برج ميلاد خاتمه يافت.
در اين مراسم از زنده‌يادان دكتر سيد‌محسن نوربخش‌ رئيس‌كل فقيد بانك مركزي و بهرام فيض زرين قلم، مديركل سابق نظارت بر بانك‌هاي بانك مركزي به عنوان دو چهره ماندگار تجليل و به خانواده‌هاي ايشان لوح تقدير اهدا شد.
همچنين از سومين چهره ماندگار در عرصه بانكداري الكترونيك اسدا... اميراصلاني  نيز تقدير به عمل آمد.
در بخش ديگر اين مراسم از بانك‌هاي ملي، صادرات، ملت، تجارت، كشاورزي،سپه ، مسكن، رفاه، پاسارگاد و پارسيان به عنوان بانك‌هاي برتر در حوزه بانكداري الكترونيك تقدير شد.

 در دومین همایش بين‌المللي بانكداري الكترونيك و نظام‌هاي پرداخت، پژوهشکده پولی و بانکی در کنار برنامه‌های اصلی اين همایش، به منظور حمایت از دستاوردهای نوین بانکداری الکترونیک در کشور، بانک‌های برتر نوآور را در حوزه بانکداری الکترونیک شناسایی کرده و از آنان در«جشنواره دکتر نوربخش» ، با اعطای لوح و تندیس، قدردانی نمود.

 به منظور شناسایی و انتخاب نوآوری های برتر، فرم های مخصوص معرفی نوآوری های بانکی توسط کمیته علمی تهیه و برای کلیه بانک ها ارسال شد و از آنان خواسته شد نوآوری‌های خود را در حوزه بانکداری الکترونیک که در فاصله زمانی 1 فروردین 1390 تا 31 شهریور 1391 انجام شده باشند و بهره‌برداری از آن تا قبل از 30 آبان 1391 تحقق یافته باشد به پژوهشکده معرفی نمایند.

 خوشبختانه این جشنواره با استقبال خوبی مواجه شده و نوآوری‌های متنوعی از بانک‌های ملی، سینا، پارسیان، قرض‌الحسنه مهر ایران، تجارت، حکمت ایرانیان، توسعه صادرات، تجارت، آینده، قوامین، سامان، صادرات، پاسارگاد، کشاورزی و اقتصاد نوین به پژوهشکده ارسال شد. 1

 

نتایج جشنواره دکتر نوربخش در دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت:

رتبه اول:

نیوشا، تلفن‌بانک پارسیان با قابلیت تشخیص گفتار از بانک پارسیان

رتبه دوم مشترک:

بانک پرداخت بانک صادرات ایران

پورتال جامع خدمات الکترونیکی بانکی از بانک کشاورزی

کارت پرداخت قبوض شرکت‌ها از بانک اقتصاد نوین

محصول BIB یاBusiness Internet Banking از بانک توسعه‌ی صادرات ایران

محصول بانک‌داری مجازی بانک پاسارگاد

رتبه سوم مشترک:

شهاب ملی یا شعب هوشمند الکترونیک بانک ملی ایران

 

بانکسا از بانک سامان

تقدیر و تشکر

هیئت داوران، ضمن سپاس از کلیه‌ی بانک‌هایی که در این جشنواره مشارکت کرده و نوآوری‌های خود را به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال کردند لوح یادبودی را برای سپاس از این حضور گرم به بانک‌های زیر اهدا ‌کرد: 
- با سپاس از بانک در شرف تاسیس آینده بابت نوآوری پیش‌خوان مجازی
- با سپاس از بانک تجارت به خاطر نوآوری آسان خرید تجارت
- با سپاس از بانک حکمت ایرانیان به خاطر نوآوری کارت اقساط
 
- با سپاس از بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران به خاطر نوآوری کارت اعتباری قرض‌الحسنه‌ی کارگران
- با سپاس از بانک قوامین به خاطر نوآوری
ICBA   
- با سپاس از بانک سینا بابت ازسال طرح‌های نوآورانه به دبیرخانه‌ی جشنواره

 در سومین جشنواره دكتر نوربخش از 4 بانك برتر و سامانه آريا ساتنا تقدير شد

مراسم اختتامیه سومين جشنواره مرحوم دكتر نوربخش همزمان با پايان کار سومين همايش بانكداري الكترونيك و نظام‌ها‌ي پرداخت همراه با تقدير از چهار بانك برتر و سامانه آريا ساتنا برگزار شد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، در اين مراسم كه با حضور ولي الله سيف مديركل بانك مركزي ، دكتر فرهاد نيلي رییس پژوهشکده پولی و بانکی و مدیران عامل بانک ها ، کارشناسان و فعالان نظام بانکی کشور برگزار شد.

نتایج جشنواره دکتر نوربخش در سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت:


در این مراسم از میان 18 شرکت کننده در این جشنواره که محصول قابل ارائه در حوزه فناوری های نوین داشتند:
 

-         كارت تجاري بانك صادرات ايران به رتبه اول محصولات نوين بانكي دست يافت.
-         برداشت بدون كارت از خودپرداز بانك مسكن رتبه دوم را كسب كرد. 
-         همچنين كارت دانش بانك اقتصاد نوين و سامانك بانك سامان مشتركا رتبه سوم را كسب كردند.


سامانه آريا ساتنا رونمايي شد:

سامانه ساتنا که قبلا توسط بانك مركزي از شرکت لاجيكای انگلستان تهیه شده بود با سامانه آريا (داخلي و كاملا ايراني) جايگزين شد.
پشتيباني سامانه لاجيكا، ايران را از سال 91 تحريم كرده بود. با تدبیر مدیران بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک، کارگروهی متشکل از متخصصان داخلی تاسیس شد و به صورت محرمانه اقدام به مهندسی معکوس و بازنویسی این سامانه صورت گرفت.
 از 16 آذرماه 92 سامانه آريا ساتنا جايگزين ساتنا لاجيكا شد. اين سامانه به طور كامل و همانند مشابه خارجي خود طراحي وپياده سازي شد.
سيد محمود احمدي ، دبیر کل بانک مرکزی در اين باره اظهار داشت: به خاطر موضوع تحريم ها گروهی از جوان متخصص از تهديدها فرصتي ايجاد كردند و از زمانی كه اين سامانه به اجرا گذاشته شد بدون هيچ مشكلي كار كرد و كشور ما در زمره كشورهاي توليد سامانه هاي ملي بانكی قرار گرفت.
وي ادامه داد: اميدوارم اين نقطه آغاز تولید و صادر کردن سامانه هاي ملي بانكي باشد و به نقطه مطلوبي در اين زمينه در منطقه و جهان برسيم.
همچنين به عنوان تقدير از گروه طراحي سامانه آريا ساتنا، به نمايندگي، از ناصر حكيمي مديركل فناوري بانك مركزي و مهندس نجفي مديرعامل شركت خدمات انفورماتيك با اهداي لوح تقدير و تنديس ويژه جشنواره مرحوم دكتر نوربخش ، قدرداني شد.

Powered by AtenaHamayesh