ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : هفتم بهمن 1393 ساعت 17:37   |   کد : 349

در نشستی تخصصی بررسی شد:
راهبردهای مشارکت بانکها و اپراتورهای موبایل در پرداخت از طریق تلفن همراه
 نشست تخصصی بانکداری همراه در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک با حضور ژولین دیواد شلناست(از مدیران شرکت آرتور د.لیتل) و عباس وفایی(مشاور ارشد مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین) برگزار شد. 

 نشست تخصصی بانکداری همراه در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک با حضور ژولین دیواد شلناست(از مدیران شرکت آرتور د.لیتل) و عباس وفایی(مشاور ارشد مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین) در عصر روز دوم همایش برگزار شد.

در این سخنرانی روند فزآینده سهم تلفن همراه (نسبت به سیستم پرداخت سنتی الکترونیکی) از مبادلات مالی-تجاری در سال‌های اخیر مورد اشاره قرار گرفته و فرآیند جانشینی سیستم پرداخت، متکی بر تلفن همراه و یا کیف پول الکترونیکی به‌جای سیستم چهارگانه سنتی پرداخت (شامل خریدار، فروشنده، کاربر و نهادهای کارگزار مالی) تبیین شد. 
در این نشست، مراحل مختلف مکانیزم ارتباط بین کاربران و واسطه گران مالی از طریق تعیین موقعیت مجازی کاربران، معرفی شبکه‌های خریداران و فروشندگان، شناسائی تمهیدات فنی، تسهیل فرآیند تعامل و ارتباط میان مشترکان و واسطه گران مالی و نیز تدیون مقررات سازگار ارائه شد.
همچنین چالش های ناظر بر اعمال ناموفق مکانیزم مذکور در قالب تجربیات برخی از اپراتورهای تلفن همراه (موبی تو در جمهوری چک  در سال ۲۰۱۲ و سی تی زی در فرانسه در سال ۲۰۱۲) مورد بررسی قرار گرفت.
علاوه بر این‌ها تجربیات مختلف موفقی نیز در خصوص تعامل کارآمد بین اپراتورها و بانکها معرفی شد. تجربیاتی چون دوکومو (۲۰۰۴) در کشورهای مختلف، دجی کش در لوکزامبورگ در سال ۲۰۱۲ و نیز سافت کارد در ایالات متحده در سال ۲۰۱۰.    

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh