ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : هفتم بهمن 1393 ساعت 16:45   |   کد : 346

در نشست تخصصی«بانکداری همراه» مطرح شد:
تجربه استفاده از موبایل درصنعت بانکداری الکترونیک
نشست تخصصی «بانکداری همراه» در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک با حضور آلتونبی آیدوو  رئیس نظارت حقوقی و کنترل ریسک در اریکسون و عباس وفایی مشاور ارشد مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین در عصر روز دوم همایش برگزار شد. 
 
در این نشست تجربیات موفق بین المللی حول پول تلفن همراه، الگوهای مقرراتی به‌منظور ارائه خدمات بانکی و هرم نوآوری و عملیاتی استفاده از موبایل در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت. همچنین، موضوع رشد متوازان فن آوری، سیستم‌ها و فرآیندهای عملیاتی در کنار دستاوردهای مربوط به ابزارهای پرداخت (توسط موبایل)، ارائه خدمات مالی از طریق تلفن همراه (ابزارهای مختلف پس انداز و تسهیلات) و همچنین مبادلات تجاری از طریق موبایل در قالب خرید آن لاین ارائه شد.

مزیت های ناظر بر به‌کارگیری خدمات تلفن همراه در مقایسه با ابزارهای کارت اعتباری و کارت بدهی در قالب تسریع زمان انجام مبادلات، تمرکز ارائه خدمات و کاهش هزینه ها از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد توجه قرار گرفت.

در خصوص الگوهای مختلف مقرراتی نیز سه الگوی مختلف بانکی در قالب مدل سنتی، مدل تلفیقی و نیز مدل بانکداری متکی بر روابط کارگزاری-کارفرمائی ارائه شد. الگوی ترکیبی که برای دوران گذار و توسط بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا و برزیل به‌کار گرفته شده، نهادهای کارگزاری مالی در کنار بانکها، فرآیند انجام مبادلات مالی و تجاری اشخاص را تسریع و تسهیل کرده ومقررات و ضوابط متناسب مالی نیز تدوین می کنند.

در این نشست بر این نکته تاکید شد که عدم سازگاری مقررات عملیاتی و نظارتی در بازارهای مختلف مالی (پول، سرمایه، مسکن و کالا) در اقتصاد ایران و ناسازگاری در رویه‌های مختلف ممیزی، ضرورت ایجاد هماهنگی در مقررات مذکور را اجتناب ناپذیر ساخته است. 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh