ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : ششم بهمن 1393 ساعت 17:11   |   کد : 327

در کارگاه «ترازیابی سامانه‌های بانکداری اینترنتی در کشور» مطرح شد:
پیشنهادهایی جهت بهبود بانکداری اینترنتی در کشور
 «بانک‌ها و موسسات اعتباری به منظور دریافت خدمات مطلوب بانکداری الکترونیک باید قراردادهای دقیق‌ و مطمئنی را با شرکت‌های خدمات اینترنتی و الکترونیکی منعقد کنند. از این روست که باید یک سری استانداردهای حقوقی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد».
 به گزارش دبیرخانه، در حاشیه اولین روز از چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، در یکی از کارگاه‌های آموزشی ده‌گانه این همایش که در سالن فرعی شماره ۶ مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، علیرضا میرزائی برزی رئیس گروه بازاریابی و مهندسی فروش شرکت خدمات انفورماتیک به همراه سرکار خانم  نیک‌زاد کارشناس ارشد تحقیقات بازار این شرکت، کارگاهی با عنوان «ترازیابی سامانه‌های بانکداری اینترنتی در کشور» برگزار کردند.
میرزائی با معرفی اجمالی بانکداری اینترنتی و مرور کوتاهی بر تاریخچه اینترنت در جهان و ایران به ارائه آمارهایی در حوزه بانکداری اینترنتی همچون  پراکندگی کاربران اینترنت در جهان و ایران، ضریب نفوذ اینترنت و سیر بانکداری  الکترونیکی در ایران پرداختند.
در ادامه نیکزاد با معرفی تعدادی از شرکت‌های تأمین کننده اینترنت بانک در کشور، به معرفی و تحلیل عملکرد شرکت خدمات انفورماتیک به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده این خدمت پرداخته و فرآیند ترازیابی خدمات بانکداری اینترنتی کشور را از منظر خود شرح دادند.
بر مبنای ترازیابی انجام شده، مشتریانی(بانک‌ها) از شرکت‌های مطرح تأمین کننده اینترنت بانک انتخاب شده و سامانه اینترنت بانک مربوط به ۹ بانک با ۷۲ معیار که این معیارها  خود در قالب ۱۰دسته  اطلاعات کلی، مدیریت حساب، انتقال وجه، خدمات کارت، خدمات تسهیلات، خدمات چک، خدمات پرداخت، خدمات ارزی، مدیریت کارت اعتباری و تنظیمات کاربر تقسیم شده بودند؛ مورد بررسی قرار گرفتند. همچنین الگوی به‌کار گرفته شده در ترازیابی صورت گرفته، ترکیبی از قابلیت‌های ارائه شده در بانک‌های مطرح دنیا بود.
در پایان ارائه‌دهندگان این کارگاه پیشنهادهایی همچون قرار دادن کاربردی‌ترین قابلیت‌ها در صفحه اصلی، شخصی‌سازی صفحه حساب بانکی توسط مشتریان و قرار دادن ابزارهای مدیریت مالی در بانکداری اینترنتی را  جهت بهبود بانکداری اینترنتی در کشور ارائه کردند.
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh