ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : ششم بهمن 1393 ساعت 08:41   |   کد : 317

در بیانیه افتتاحیه عنوان شد:
تلاش برای ارائه نگاهی نو از تلاقی بانکداری با فناوری‌های نوین
 استحکام مالی بانک‌ها که در اثر مضایق تحریم و عمیق شدن رکود آسیب دیده باید ترمیم و بازیابی شود و شکاف عمیق بخش سنتی و غیرمنعطف بانکداری کشور با بانکداری حرفه‌ای، پویا و چابک دنیا باید با عزمی راسخ و اراده‌ای سترگ پر شود.... 

«استحکام مالی بانک‌ها که در اثر مضایق تحریم و عمیق شدن رکود آسیب دیده باید ترمیم و بازیابی شود و شکاف عمیق بخش سنتی و غیرمنعطف بانکداری کشور با بانکداری حرفه‌ای، پویا و چابک دنیا باید با عزمی راسخ و اراده‌ای سترگ پر شود. بازآرایی و بازمهندسی بانک‌مرکزی و نوسازی و حرفه‌ای سازی بانک‌ها که در صدر برنامه‌های رئیس کل محترم بانک مرکزی قرار دارد این هدف را نشانه‌گیری کرده است». 

دکتر فرهاد نیلی دبیر چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام
‌های پرداخت در بیانیه افتتاحیه این همایش اشاره کرد: «غرس این نهال نوپا، که امروز چهارمین سالگرد باردهی آن را جشن می‌گیریم، در عزمی نشانه دارد که سال‌ها پیش، دو بال پرواز بانک مرکزی یعنی شرکت‌ ملی ‌انفورماتیک و پژوهشکده پولی‌وبانکی را بر آن داشت تا پیوندی راهبردی را برای بنیان‌گذاری نهاد R&D نظام‌های پرداخت کشور رقم زنند. امروز مفتخریم که به برکت سه دوره برگزاری موفق این اجلاس، بخشی از آن آرمان بلند شکل گرفته و مسیر باقی‌مانده به دست اصحاب خرد و تدبیر، نشانه‌گذاری شده است».

دبیر همایش در ادامه گفت:«استحکام مالی بانک‌ها که در اثر مضایق تحریم و عمیق شدن رکود آسیب دیده باید ترمیم و بازیابی شود و شکاف عمیق بخش سنتی و غیرمنعطف بانکداری کشور با بانکداری حرفه‌ای، پویا و چابک دنیا باید با عزمی راسخ و اراده‌ای سترگ پر شود. بازآرایی و بازمهندسی بانک‌ مرکزی و نوسازی و حرفه‌ای سازی بانک‌ها که در صدر برنامه‌های رئیس کل محترم بانک مرکزی قرار دارد این هدف را نشانه‌گیری کرده است».

او با بیان این مطلب که محوریت همایش امسال تلاش برای ارائه نگاهی نو از تلاقی بانکداری با فناوری‌های نوین با این انگیزه است ادامه داد: «این ارتباط از پوسته بانکداری عبور کرده و به هسته سخت آن برسد. بانکداری الکترونیک در ایران به عنوان صنعتی پویا و متمکن وارد دوران بلوغ خود شده است. از ویژگی‌های این دوران، ضرورت شناخت دقیق‌تر بازیگران کلیدی نسبت به محیط اطراف و درکی صحیح از تصویر بزرگ صنعت در قاب اقتصادکلان است. وصف الکترونیک پوسته‌ای بر قامت بانکداری است که اگر تا امروز، معیاری برای تفکیک بانکداری سنتی از مدرن بود، از امروز باید همه بانکداری را در بر بگیرد. نکته کلیدی اینجاست که دوران سکون مشتری به اتمام رسیده است. بانک باید بداند مشتری او کجاست، چه می کند و چه می خواهد تا خدمت مورد درخواست وی را در زمان و مکان مدّنظر و با کیفیت مورد انتظار به وی ارائه دهد. اکنون که خوشبختانه این مهم در حوزه خدمات پرداخت با کیفیتی مناسب محقق شده‌است، نوبت آن رسیده تا بتوانیم بدنه لَخت خدمات بانکی را از این گردنه عبور دهیم. ارائه کارت اعتباری، مهم‌ترین آزمون پیش روی نظام بانکی در تحقق این مهم است».

دکتر فرهاد نیلی این همایش را نقطه عطفی دانست که هرساله مرزهای داخلی و بین المللی این صنعت را بر روی بانکداران و فناوران باز می‌کند و ذی‌نفعان اصلی این حوزه شامل بانک مرکزی، بانک‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌های‌ فناوری اطلاعات و مشتریان بزرگ نظام بانکی را با ظرفیت بالایی برای گوش دادن، فراگرفتن و تشریک مساعی در زمان و مکانی واحد گرد هم می‌آورد تا نویدبخش آینده روشنی برای این صنعت استراتژیک باشد.

متن کامل بیانیه افتتاحیه دکتر فرهاد نیلی در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت را در همین سایت بخوانید.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh