ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : يازدهم آذر 1393 ساعت 15:02   |   کد : 165

مدیرعامل یورومانی در پژوهشکده
بانکداری الکترونیک تحت تأثیر اقتصاد کلان کشور است

بانک‌های ایرانی فرصت بسیار خوبی هستند برای پیوند اقتصاد ایران به جریان اصلی اقتصاد جهانی، به شرط عبور از بحران‌های موجود و استفاده از تجربیات سایر کشورها. 

 نیل آزبورن مدیرعامل نشریه یورومانی(Euromoney)که در پژوهشکده پولی و بانکی حضور یافت، درباره شرایط و ویژگی‌های نظام بانک‌داری در ایران گفت:«مسئله رکود اقتصادی مهمترین دغدغه موجود در اقتصاد ایران است که در بسیاری از جنبه‌های زندگی تاثیر خود را نشان داده است. علاوه بر این از مهمترین مشکلات موجود در نظام بانکی ایران می توان به مواردی چون درآمد پایین، وام‌های نامناسب و همچنین فرار سرمایه اشاره کرد که هر یک از آنها می توانند آسیبی جدی به ساختار اقتصادی کشور وارد آورند».

آزبورن در پاسخ به این سئوال که آیا رواج مدل‌های جدید بانک‌داری از جمله بانک‌داری الکترونیک در ایران می تواند در حل چنین مشکلاتی مؤثر واقع شود بیان کرد:«هرچند شیوه‌های نوین بانک‌‌داری  در ارائه آسان‌تر و ارزان‌تر محصولات بانکی به مشتریان تأثیرگذار خواهند بود اما اینها ربط مستقیمی به شرایط کلان اقتصادی که به بخش‌هایی از آنها اشاره کردم نخواهد داشت».

مدیر عامل یورومانی درباره این نکته که چه کلان‌روندهایی می توانند در عبور از این بحران به نظام بانکی ایران یاری رسانند گفت:«مهمترین نکته عبور از مسئله تحریم‌‌های بین المللی اقتصادی است که می‌تواند به رشد اقتصادی، اصلاح ساختار درآمدی بانک‌ها و نهایتا کسب درآمد برای تولید کالا با کیفیت بهتر منجر شود. همه این‌‌ها در کنار ثبات بازار از اجزای یک چرخه اقتصادی به شمار می‌روند که شرایط کلان اقتصادی هر کشوری به آنها نیازمند است».

آزبورن در ادامه صحبتهایش از تجربه موفق برزیل در عبور از بحران‌های مالی در دو دهه اخیر گفت و به لزوم توجه نظام بانکی ایران به چنین تجربیاتی اشاره کرد.

نسخه کامل این گفتگو را در ویژه‌نامه چهارمین همایش بانک‌‌داری الکترونیک و نظا‌م‌های پرداخت بخوانید.

 

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh