ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : ششم آبان 1393 ساعت 12:46   |   کد : 150

محسن عزیزی:
باید جایگاه بانک مرکزی در حوزه بانکداری الکترونیک مشخص شود
 این‌طور به نظر می‌رسدکه نهایتا هدف از برگزاری چنین همایش‌هایی نقد سیستم بانکداری در کشور باشد، از این‌رو به گمان من باید در همایش امسال محوری برای بررسی فعالیتهای بانک مرکزی طراحی شود تا از این طریق بتوان نگاهی نقادانه به جایگاه و فعالیت‌های بانک مرکزی داشت.

 محسن عزیزی از اعضای هیات مدیره بانک مسکن که در اولین نشست کمیته علمی چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت حضور داشت، درباره محورهای پیشنهادی برای همایش امسال گفت:« با توجه به این نکته که تمرکز بر کلان روندهای صنعت بانکداری از جمله محورهای اساسی در این همایش به شمار می‌رود ، جای چند نکته در این عرصه خالی است. یکی خصوصی‌‎سازی فناوری اطلاعات از سمت نظام‌های پرداخت و همچنین جایگاه بانک مرکزی در بحث مربوط به ثبات است».

عزیزی ادامه داد: « در بحث نظام‌های پرداخت به نظر من کار بانک مرکزی باید مقررات‌گذاری باشد و نه تصدی‌گری. با وجود این به نظر می‌رسد که بانک مرکزی برای باثبات نگه داشتن نظام‌های پرداخت درواقع دست به تصدی‌گری می‌زند و این در حالیست که در تمامی دنیا چنین رویکردی وجود ندارد. به گمان من این موضوعی است که باید در چنین همایشی مطرح شده تا شبهات مربوط به آن برطرف شود».

عضو هیات مدیره بانک مسکن در ادامه گفت:« حالا سوال اینجاست که هدف از برگزاری این همایش به نوعی Networking است یا ارائه مباحث استراتژیک کلان؟ به همین دلیل به گمان من اگر هدف اصلی از برگزاری این همایش ارائه دیدگاه‌های کلان و استراتژیک است، طرح مباحثی چون پرداخت با موبایل و مسائلی از این قبیل چندان درست نیست.»

عزیزی با اشاره به ظرفیتهای موجود برای برگزاری این همایش گفت :« بهتر است نهادهای نظارتی مثل سازمان بازرسی کل کشور را وارد این همایش کنیم تا آنها نیز با تعاریف و مصادیق و مشکلات موجود در این عرصه آشنا شوند. چرا که به نظر می رسد این همایش تنها تریبونی باشد که از طریق آن سیستم بانکداری کشور ، حرف‌ها و مشکلات خود را بیان کند».

چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در محل مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh