ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : ششم آبان 1393 ساعت 12:14   |   کد : 149

محمود جراحی :
همایش امسال فرصتی برای ارزیابی دو دهه بانکداری الکترونیک در کشور است
حقیقت این است که هنوز هم در شرایطی هستیم که باید مفاهیم جدید در حوزهIT را برای بسیاری از بانک‌ها به صورتی دقیق تبیین کنیم تا از برداشتهای ناقص و اشتباه جلوگیری شود. 
 محمود جراحی معاون توسعه بنیاد مستضعفان که در اولین جلسه کمیته علمی همایش سخن می گفت ادامه داد:

« متاسفانه هنوز هم درباره بسیاری از مفاهیم تخصصی و جدید در حوزه بانکداری الکترونیک فهم درست و کاملی وجود ندارد و این در حالی‌است که در بسیاری از مواقع آسیب فهم ناقص از ندانستن یک موضوع بسیار بیشتر است. برای رسیدن به این هدف نیز پیشنهاد می کنم که از کمک متخصصین غیر بانکی کنیم. مفاهیمی چونcloud ،Big data  و همچنین موبایل و ظرفیت‌های 3G,4G و SDN از جمله سرفصل‌هایی است که باید در این همایش مورد توجه قرار گیرند.»

به گزارش دبیرخانه چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، جراحی درباره محورهای پیشنهادی در همایش امسال گفت:« نکته ای که باید در همایش امسال مورد توجه قرار گیرد طرح این سوال است که آیا زمان این رسیده که بانک مرکزی به سرمایه گذاران غیربانکی اجازه دهد که در این حوزه وارد شوند و سرمایه گذاری های عظیم صورت دهند؟ علاوه بر این خوب است که در چنین همایشی بخشهایی برای ارزیابی دو دهه بانکداری الکترونیک در کشور در نظر گرفته شود. چرا که تصمیمات غلطی که در بانک مرکزی گرفته شده در طولانی مدت به سیستم پرداخت بانکی لطمه وارد کرده است. یک بار برای همیشه باید این تصمیمات از ابتدا تا به امروز مرور و تحلیل شود تا اگر اشتباهی صورت گرفته بیان شود و اگر به این نتیجه رسیدیم که اشتباهی در سیاست‌گذاری ها نبوده از آنها دفاع کنیم».

جراحی همچنین درباره شیوه برگزاری همایش گفت:« باید تعریف خود را از برگزاری چنین همایشی مشخص کنیم. باید بپذیریم که بین برگزاری همایش حرفه ای و حکومتی تفاوت وجود دارد. این یک واقعیت است که صنعت بانکی در ایران باید با سایر صنایع امتزاج داشته و از تحولات عرصه ارتباطات مطلع باشد. در این همایش به جای صرف وقت برای سخنرانی مدیران ارشد بهتر است که از بازیکنان بزرگ صنعت ارتباطات دنیا برای سخنرانی و ارائه نظرات دعوت به عمل آید».

چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در محل مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.

 

 

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh