ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : بيستم و يکم دی 1392 ساعت 12:58   |   کد : 175

بررسی سامانه پرداخت الکترونيک سيار در همایش سالانه بانکداری الکترونیک
در سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت ، باحضور جمعی از کارشناسان و فعالان بانکداری الکترونیک ، سامانه پرداخت الکترونيک سيار مورد ارزیابی تخصصی قرار گرفت.

در سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت ، باحضور جمعی از کارشناسان و فعالان بانکداری الکترونیک ، سامانه پرداخت الکترونيک سيار مورد ارزیابی تخصصی قرار گرفت.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت ، مهندس علي سيفي، مدير سيستم هاي کارت شرکت خدمات انفورماتیک، گفت: سپاس يک سيستم پرداخت، مبتني ‌بر کيف پول الکترونيک  در حوزه پرداخت‌هاي ريز (Micro Payment) است.

وی افزود: كيف پول الكترونيكي در سپاس اختصارا کيوا ( کيف وجه الکترونيکي) گفته ميشود و ابزار پرداختي با قابليت ذخيره پول الکترونيک با ويژگي‌هاي صدور همراه با نام، مبتنی بر فناوری های نوین و ارائه در دو نوع مجازی و یا مبتنی بر تراشه است.

همچنین کاربری در مبادلات با مبالغ ریز، عدم وابستگی مستقیم به حساب بانکی و پردازش الکترونیکی برون خطی از دیگر ویژگی های آن است.

سیفی در ادامه کيف پول الکترونيکي همراه را کيف پولي که بر روي کارت هوشمند ، تلفن همراه  و یا هر ابزاري که قابليت جابجايي  (Mobility) را داشته باشد به همراه سرويس هاي دسترسي به آن معرفی کرد.
وی گفت: تمامي اصناف، شرکت ها، سازمان هاي ارائه کننده کالا، خدمات که قابليت پذيرش تراکنشهاي مبتني بر  کيوا  را دارند پذیرندگان در سپاس هستند.

سیفی افزود: هر پذيرنده مي بايست در مرکز سپاس ثبت  ( Register )شود و يک شماره حساب "شبا" به مرکز سپاس معرفي کند.

وجوه تسويه هر پذيرنده به حساب معرفي شده "شبا " واريز مي شود و واريز وجوه تسويه به حساب هر پذيرنده به صورت برون خطي (Offline)صورت مي گيرد.

مدير سيستم هاي کارت شرکت خدمات انفورماتیک گفت: هر شخص حقيقي دارنده کيوا که هويت آن براي مرکز سپاس مشخص شده است ، با استفاده از کيوا ميتواند پرداختهاي ريز خود را در قالب تراکنشهاي مجاز انجام دهد و شارژ هر کيوا میتواند به صورت نقدی ، برخط و با کارتهاي بانکي عضو شتاب و از طريق پايانه هاي مجاز شتاب صورت گيرد.

وی گفت: هر کاربر مي تواند براي هر کيوا يک شماره کارت بانکي پيش فرض به مرکز سپاس معرفي کند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh