ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : سيزدهم دی 1391 ساعت 15:24   |   کد : 153

همایش بانکداری الکترونیک و نظام­ های پرداخت به گام دوم نزدیک می­ شود

هدف نهایی این همایش

ایجاد فضایی بیشتر برای پاسخگویی به مردم است

 

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دبیر "دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام­های پرداخت"، که در روزهای 26 و 27 دی­ماه سال جاری در تهران برگزار می­شود، در گفت و گو با ستاد خبری این همایش، ضمن برشمردن اهداف اصلی آن، بر کاربردی بودن بحث­های مطرح شده و عملیاتی شدن آنها پس از برگزاری آن تاکید کرد. وی اهداف این همایش را این­گونه برشمرد: معرفی دستاورد‌های نوین صنعت بانکداری در کشور،  معرفی زیر ساخت‌ها و ابزارهای جدید پرداخت الکترونیک، ارتقای سطح دانش تخصصی مسئولین بانکی در حوزه نظام‌های پرداخت و آشنایی با جنبه‌های فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی بانکداری الکترونیک.

دکتر فرهاد نیلی ضمن اشاره به برخی دستاوردهای اولین همایش بانکداری الکترونیک و نظام­های پرداخت گفت: ما در سال گذشته میزگردی با عنوان نظارت در بانکداری الکترونیک داشتیم که یک موضوع چالشی بود. دلیل آن هم این است که نظارت فعلا بر اساس سیستم سنتی بانکداری صورت می­گیرد و بانکداری الکترونیک مولودی است که انگار از والد خود چند گام جلوتر است. با چنین فرضی و به لحاظ جنبه تکنولوژیک بانکداری الکترونیک، نظارت باید حتما بر پایه دانش آی. تی باشد، ولی از جنبه بانکی آن با نگاه سنتی، ناظر می­گوید من حتما باید صورت حساب­های مالی را رویت کنم. خوشبختانه در این میزگرد نمایندگان بخش‌های IT و نظارت بانک مرکزی، صاحب نظرانی از بخش­ خصوصی و شرکت­های مرتبط ونمایندگان سازمان حسابرسی حضور داشتند و بحث­های خوب و موثری صورت گرفت. در میزگردی هم که در خصوص کُربنکینگ داشتیم، بحث­های خوب و ارزشمندی مطرح شد و فضای خوبی را برای مفاهمه و همراهی بیشتر در خصوص مسائل و چالش­های موجود فراهم کرد.

وی تاکید کرد: بیان این  دو مثال موردی برای این است که صحبت اولم را مبنی بر کاربردی بودن و عملیاتی شدن موضوعات مطرح شده در همایش، مستند به یک تجربه انجام شده کرده باشم و اتفاقا این همایش از این جهت و ایجاد وفاق و همدلی برای حل مشکلات موجود و اتفاق نظر در خصوص مسائل حوزه بانکی و مالی کشور، موفق بوده است و می­توان انتظار داشت که در همایش دوم هم  این مسیر پی گرفته شده و ادامه یابد. نکته قابل ذکر در این مورد هم آن است که درچنین بحث­هایی ما در حقیقت یک شروع را تجربه کردیم و با عنایت به تحولات سریع این حوزه به دنبال آن هستیم که اگر موضوعی در همایش مطرح می­شود که باید مسائل و موضوعات آن پیگیری و دنبال شود، در گردهم­آیی­ها و جلساتی که بعد از همایش و در طول سال برگزار می­شود و یا در همایش­های بعدی آن را دنبال کنیم تا موضوعی ابتر و بدون نتیجه رها نشود.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد: دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام­های پرداخت توسط پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی انفورماتیک در روزهای ۲۶ و ۲۷ دی­ماه سال­جاری در مرکز همایش­های بین­المللی صدا و سیما برگزار می­شود.

وی افزود: پس از برگزاری موفق اولین همایش بین‌المللی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری شرکت ملی انفورماتیک تلاش می‌کند تا با برگزاری دومین همایش گامی استوار جهت معرفی محصولات، خدمات و اقدامات انجام شده در این حوزه توسط بانک‌ها و شرکت‌های فعال در این عرصه بردارد. به‌علاوه همایش مزبور فرصتی استثنایی برای بهره‌مندی فعالان عرصه بانکی از اندیشه‌های صاحب‌نظران و اندیشمندان این حوزه فراهم می‌کند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان