منوی سايت
تاريخ:دوم دی 1395 ساعت 18:08   |   کد : 61
توکنیزاسیون (Tokenization) در پرداخت موبایلی
 
 

توکنیزاسیون (Tokenization) در پرداخت موبایلی

مدرس: حسین یعقوبی (کارشناس ارشد پژوهش شرکت خدمات انفورماتیک)، مریم گرامی (کارشناس گروه پژوهش‌های فناوری و نوآوری شرکت خدمات انفورماتیک)

سرفصل مطالب: راهکار توکنیزاسیون یک راهکار امنیتی در پرداخت‌های موبایلی است که در این دوره  آموزشی به تفصیل بیان خواهد شد. این روش به معنای جایگزین کردن اطلاعات حساس تراکنش (شماره PAN) با توکن است بطوریکه آن توکن صرفا در بستر راهکار پرداخت موبایلی مشخصی معتبر باشد. بنابراین در زمان ارسال پیام تراکنش اگر حتی نشت اطلاعاتی صورت بگیرد و یک هکر موفق به دسترسی به اطلاعات شود، نمی‌تواند از آن اطلاعات در کانال‌های دیگر استفاده کند و بدین صورت دامنه ریسک محدود می‌گردد.

ورود پرشتاب بازیگران بزرگ صنعت پرداخت (VISA، MasterCard و AMEX) به موضوع توکنیزاسیون در سال 2014 و ارایه‌ی آن بصورت یک سرویس تنها 6 ماه پس از انتشار استاندارد EMVCo و همچنین استفاده راهکار Apple pay از این سرویس، شاهدی بر این مدعاست که زین‌پس توکنیزاسیون نقش مهمی را در موفقیت پرداخت‌های موبایلی ایفا خواهد کرد.

·         مقدمه (سیرتکاملی پرداخت های مبتنی بر کارت، روش های فعلی مقابله با تقلب در حوزه پرداخت)

·         معرفی توکنیزاسیون

·         معرفی چارچوب استاندارد EMVCo برای توکنیزاسیون (اکوسیستم پرداخت مبتنی بر توکن، فرآیند صدور توکن، فرآیند پردازش تراکنش توکنی)

·         نگاهی بر مدل درآمدی توکنیزاسیون

نمونه هایی از پیاده سازی توکنیزاسیون

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان