منوی سايت
اخبار همايش
برترین ها ششمین جشنواره دکتر نوربخش در مراسم اختتامیه ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت توسط اکبر کیمجانی قائم مقام بانک مرکزی، علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی ، علی کرمانشاه معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی و استاد کلهر نیا مورد تقدیر قرار گرفتند.
روش‌های هویت‌سنجی در ایران از استانداردهای جهانی پیروی نمی‌کند و هر یک از بانک‌ها الگوی خاص خود را دارند. همچنین از روش‌های جدیدی مانند امضای دیجیتال و به طور کلی‌تر تشخیص هویت دیجیتال به شیوه صحیح استفاده نمی‌شود.
عدم توجه به مقیاس بزرگ بازار باعث اشتباهات استراتژیکی می‌شود که می‌تواند به‌ کل صنعت پرداخت صدمات جبران‌ناپذیری وارد کند.
اکنون که رویکرد بانک مرکزی در گزارش‌های مالی بانک‌ها به سمت IFRS رفته مناسب است که به XBRL به عنوان رویکرد مکمل نیز توجه شود.
اندازه سرمایه‌گذاری بر روی بلوک‌چین از سال ۲۰۱۲ معادل یک میلیارد دلار بوده و براساس پیش‌بینی شرکت مورگان-استنلی یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید نیز در این فن‌آوری انجام خواهد پذیرفت.
مدل الگوریتم ژنتیک برای پول‌گذاری در خودپردازها، روشی بهینه به‌منظور کاهش هزینه پول‌گذاری و جلب رضایت مشتری است.
به دلیل دارا بودن پشتوانه پول الکترونیکی در مدل پیشنهادی و همچنین به دلیل وجود نظارت و کنترل مرجع رسمی بر حجم پول الکترونیکی خلق شده، همواره این نوع پول دارای تضمین کافی و مناسب است که در خصوص پول مجازی این تضمین به هیچ عنوان وجود ندارد و ریسک حاصل از مالکیت پول مجازی متوجه دارنده آن می‌شود.
توکنیزاسیون و HCE از آخرین روندهای تاثیرگذار در پرداخت همراه بوده‌ است.
کاربردهای تجاری فن‌آوری زنجیره الواح فراتر از پول‌های رمزی است.
ایران هنوز در حوزه تأمین مالی جمعی از رشد کمتری نسبت به جهان برخوردار بوده که بیشتر در حوزه خیریه و عام‌المنفعه است.
تغییر پارادایم حاکم بر دانش فعلی و ضرورت چابکی در حوزه بانکداری از دلایل ایجاد معماری بهینه سامانه‌های بانکداری متمرکز است.
سرویس نیمه خودکار بانک‌ها (VTM) تکمیل کننده سرویس‌ خودکار بانک‌ها (ATM) است و می‌تواند جایگزین شعب زیان‌ده بانک‌ها شود.
به منظور ارتقا و بهبود روش‌های تطبیق، بکارگیری فن‌آوری‌های‌ اطلاعات و نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مختلف اجتناب‌ناپذیر است.
با استفاده از سیستم‌های مدیریت فرآیند کسب و کار تعداد زیادی از فرآیندها به‌صورت خودکار طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند و دخالت انسانی و به دنبال آن خطای انسانی در فرآیند نیز کاهش می‌یابد.
شبكه‌های اجتماعی نقش پررنگی در دنیای امروز دارند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.
حمایت دولت‌ها همیشه پرهزینه است و در زمینه فین‌تک هم این امر وجود دارد. لذا شاید ورود دولت به این شکل برای فین‌تک‌ها مناسب نباشد و همانند حمایت از شرکت‌ها منجر به کاهش بهره‌وری و کارایی آنها شود.
مدل‌های تطبیق در قرن بیست و یکم تفاوت‌های قابل توجهی با مدل‌های سنتی خود دارد. مدل‌های جدید به‌جای اتکا بر مقررات، بر ریسک متکی هستند و از حالت انفعالی به شکل فعال تغییر شکل یافته‌اند.
در سال‌های اخیر صنعت پرداخت شاهد ظهور فناوری‌های جدیدی است که حول پول‌های دیجیتالِ رمزگذاری شده و «بلوک‌چِین» شکل گرفته است.
علی‌رغم آنکه ۵ بانک توسعه‌ای در کشور کم‌تر از ۱۰ درصد سپرده‌های بانکی را به خود اختصاص داده‌اند، اما بیش از ۲۵ درصد از کل تسهیلات نظام بانکی مربوط به این بانک‌ها بوده است.
یکی از روش‌هایی که در حال حاضر جهت کسب شهرت استفاده می‌شود، فراهم نمودن امکان اعلام نظر برای مشتریان است. در واقع خریداران جدید می‌توانند پیش از انجام معامله، به نظرات و رتبه داده شده توسط مشتریان قبل مراجعه کنند و این سازوکاری مناسب جهت کسب شهرت محسوب می‌شود.
12345