ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : بيستم و يکم دی 1392 ساعت 11:48   |   کد : 168

سرمايه گذاري 60 هزار ميليارد ريالي همراه اول برای ارائه خدمات نسل 3 و 4 موبایل ظرف دو سال
عضو هيات مديره همراه اول گفت: همراه اول سرمايه گذاري بيش از 60 هزار ميليارد ريالی براي ارائه خدمات نسل سوم و چهارم براي دو سال آينده در نظر گرفته‌ است.


 عضو هيات مديره همراه اول گفت: همراه اول سرمايه گذاري بيش از 60 هزار ميليارد ريالی براي ارائه خدمات نسل سوم و چهارم براي دو سال آينده در نظر گرفته‌ است.

 به گزارش ستاد اطلاع رسانی سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، سرائيان در ابتدا با طرح اين پرسش كه آيا موبايل فرصت منحصر به فرد و غيرقابل جايگزين براي آينده نظام بانكداري كشور است، گفت: اتحاديه جهاني مخابرات در سال 2002 سه خصيصه منحصر به فرد براي تلفن همراه را مطرح كرد، كه اولين ويژگي آن است كه تلفن همراه پيشران رشد و توسعه فناوري اطلاعات در جهان سريع ترين فضاي مورد پذيرش مردم و پرطرفدارترين و گسترده ترين فناوري شخصي روي كرده زمين  است.

وي با بيان اينكه در كنگره GSM در سال 2012 بازتعريفي از موبايل ارائه شد گفت: در اواخر 2012 گزارشي توسط ITU منتشر شده بود كه در اين گزارش پيش بيني شده بود تعداد سيم كارتهايي كه در دنيا عرضه شد به تعداد جمعيت جهان رشد مي كند كه اين اتفاق افتاد .

وي با بيان اينكه  موبايل تنها فناوري است كه هر 10 سال نسل عوض مي كند افزود: يكي از نكات موثر در سيستم موبايل اين است كه مردم خود را سريع وفق مي دهند واين يك سرمايه ملي براي نظام بانكي كشور است.

وي با بيان اينكه  تلفن همراه در ايران طي 19 سال سابقه تاكنون 62 ميليون سيم كارت دارد و همراه اول 61 درصد سهم بازار موبايل كشور را از آن خود كرده است اظهار كرد: نكته مهم براي نظام بانكي پوشش و دسترسي همه جانبه است كه ما پوشش سراسري را در كشور حتي در مراكز تفريحي و زيارتي براي مردم فراهم كرديم، همچنين 86 درصد جمعيت روستايي با 40 هزار روستا تحت پوشش شبكه همراه اول  قرار گرفته اند.

وي با بيان اينكه  نوسازي شبكه خود را در سال گذشته طي كرديم و هم اكنون با يك شبكه نوين به ارائه خدمت مي پردازيم،  در تشريح برنامه آينده اعلام كرد: درافق 5 ساله كه تا سال 2017 ترسيم  شده است 132 ميليون سيم كارت در كشور وجود خواهد داشت و همراه اول براي ارائه خدمات نسل سوم و چهارم سرمايه گذاري بيش از 60 هزار ميليارد ريال براي دو سال آينده در نظر گرفته است.

سرائيان در مورد توسعه اكوسيستم و ارائه خدمات به مردم اعلام كرد: همكاري وايجاد جيرينگ و همچنين سهامداري همراه اول در شركت امن افزار شريف بخشي از اين كارهاست، دستاوردهایي نیز از اين سرمايه گذاري به دست آمده که توسط امن افزار شريف در اين همايش رونمايي شد.

عضو هيات مديره همراه اول در مورد بحث هاي به وجود آمده بين اپراتورهاي جهاني و شبكه هاي اجتماعي همراه همچون اسكايپ و وايبر اعلام كرد: اسكايپ و وايبر چند سال پيش در دنيا در بحث موبايل راه اندازي شدند و در ابتدا اپراتورها به مقاومت در برابر چنين نرم افزارهايي پرداختند، بدين صورت جنگ اپراتورها با OTT ها صورت گرفت اما در كنگره موبايل بارسلون بحث‌ها وصحبتهاي هر دو طرف تغيير كرد.

وي ادامه داد: به عنوان مثال مديرعامل ودا فون و در مقابل وايبر نظرات خود را در اين زمينه تغيير دادند و بحث همكاري را مطرح كردند و  به نظر ما اپراتورها بايد به سمت همكاري با شبكه هاي اجتماعي بروند اما در كنار آن بايد راهكار خاص خود را براي مدل اين همكاري در كشورمان ارائه بدهيم.

وي با اشاره به 19 سال سابقه تلفن همراه در ايران گفت: ما آماده چنين همكاري بين اپراتور و بانكها نيز هستيم اما در اين زمينه دو مدل را براي كار خود تعيين كرديم يكي اينكه خودمان متولي باشيم مانند جيرينگ و روش دوم اينكه با خود نظام بانكي به صورت مستقيم وارد همكاري در بخش بانكداري همراه بشويم.

سرائيان ادامه داد: با نظر مثبت وزير و معاون وزير در مورد نسل سوم تلفن همراه بايد به صراحت بگويم كه كشور در طول چند سال گذشته  از اين فناوري محروم بوده است. هنوز وزارتخانه شرايط را براي واگذاري نسل سوم تلفن همراه براي  ما مشخص نكرده ولي  نظر ما اين است كه وزارتخانه و اپراتورها مي توانند به گونه اي عمل كنند كه عقب ماندگي توسعه نسل سوم همراه به سرعت در كشور رفع شود و ما شاهد استفاده همه مشتركان از خدمات اين نسل در سراسر كشور باشيم.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh