ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : نوزدهم دی 1392 ساعت 16:05   |   کد : 167

نيازمند 3 تا 4 سرمايه‌گذار بزرگ هستيم
مهندس محمود جراحي معاون توسعه خدمات  بنياد مستضعفان با بيان اينكه ما تنها مالك اپراتور هستيم ولي مديريت اپراتور را عهده‌دار نيستيم...

 
معاون توسعه خدمات  بنياد مستضعفان:

بخش خصوصي توان سرمايه گذاري 13 هزار ميلياردي را ندارد.

 نيازمند 3 تا 4 سرمايه گذار بزرگ هستيم.

معاون توسعه خدمات  بنياد مستضعفان در مورد بهره برداري از خدمات مختلف تلفن همراه به ويژه در نسل سوم تلفن همراه گفت: همراه اول براي نسل سوم تلفن همراه شش هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري خواهد كرد و ايرانسل نيز به همين مقدار يا بيشتر اين كار را انجام مي دهد اما بايد ببينيم چه كساني از اين موقعيت و از اين سرمايه گذاري بهره برداري مي‌كنند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سومین همایش  بانكداري الكترونيك و نظامهاي پرداخت، محمود جراحي معاون توسعه خدمات  بنياد مستضعفان با بيان اينكه ما تنها مالك اپراتور هستيم ولي مديريت اپراتور را عهده‌دار نيستيم تاكيد كرد: با سرمايه‌گذاري‌هايي كه انجام داديم مشكل سيم‌كارت‌دهي را به مردم حل كرديم  چون متقاضيان دريافت سيم‌كارت بايد سالها در انتظار مي‌ماندند تاکنون دولت از محل سرمایه‌گذاری توسط ایرانسل حدود 12000 میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیر مستقیم درآمد داشته است.

وي با بيان اينكه  ما به عنوان سرمايه گذار به دنبال فرصت‌هاي بهتر مي‌گرديم و به دنبال اين نيستيم كه سرمايه‌گذاري كنيم و ديگران بهره برداري كنند و ضرر و زيان آن براي ما باشد  هر سرمایه‌گذاری باید بازده مناسب خود را داشته باشد.

وي در مورد حل مشكلات بزرگ به‌ويژه در زمينه تلفن همراه و با بیان اینکه  سرمايه‌گذاري بزرگ مشكلات ما را حل مي‌كند گفت: بخش خصوصي توان سرمايه‌گذاري 13 هزار ميلياردي را ندارد و نيازمند 3 تا 4 سرمايه‌گذار بزرگ هستيم؛  از قبوضي كه مردم در زمينه تلفن ثابت و همراه پرداخت مي‌كنند ساليانه حدود 14هزار ميليارد درآمد دريافت مي‌شود.

معاون سرمايه‌گذاري بنياد  مستضعفان و جانبازان در مورد سرمايه‌گذاري خارجي در بخش ارتباطات گفت: ما براي اپراتور دوم سرمايه‌گذار خارجي را سهامدار ايرانسل كرديم اما دولت براساس پروانه باید درآمد آنها را با نرخ ارز قبلی تبدیل نماید و در برابر تورم بیشتر از 15 درصد حمایت کند که این اتفاق نیافتاده است و  اين كار باعث مي‌شود سرمايه‌گذاران ديگر وقتي مي‌خواهند در ايران حضور پيدا كنند به سراغ MTN  رفته و از نتايج سرمايه‌گذاري در ايران بپرسند و وقتي اين موضوع را بشوند از سرمايه‌گذاري در بخش ارتباطات ايران منصرف مي شوند.

وي تعداد سرمايه‌گذاران بخش ارتباطات (مخابرات و اپراتورهاي همراه) را 5 سرمايه گذار اعلام كرد و گفت:  به جاي حمايت ازسرمايه‌گذاران  بزرگ و افزايش آنها با سنگ اندازي و گذاشتن موانع بر سر راه‌شان اين تعداد را كاهش مي‌دهيم كه اين موضوع  باعث مي‌شود دولت خودش را از درآمد محروم كند.

وي ادامه داد: در آينده اگر كسي به عنوان سرمايه‌گذار به ما مراجعه كند و بخواهد در اين بخش سرمايه‌گذاري كند ما و چهار سرمايه گذار ديگر به او مي‌گوييم اول مشكلات موجود را با رگولاتورهاي بانكي و اپراتورهاي تلفن همراه حل كند زيرا مشكلات زيادي بر سر تعرفه‌ها وجود دارد كه اين احتمال ضرر و زيان را افزايش مي دهد.

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh