ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : هفدهم دی 1392 ساعت 11:14   |   کد : 158

بانكداري متاثر از فناوري‌هاي نوظهور
مديرعامل بانك پارسيان گفت: يكي از تهديدهاي جدي موجود اين است كه ITجايگزين بانك شود و بخشي از ارزشهاي بانكي از رده خارج شود، همچنان كه بوده اند صنايعي كه توسط IT بلعيده شده اند.

مديرعامل بانك پارسيان گفت: يكي از تهديدهاي جدي موجود اين است كه IT جايگزين بانك شود و بخشي از ارزشهاي بانكي از رده خارج شود، همچنان كه بوده اند صنايعي كه توسط IT بلعيده شده اند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سومين همايش بانكداري الكترونيك و نظامهاي پرداخت، علي ديواندري در نشست «كيفيت سرويس و كارايي سيستمهاي بين بانكي» اظهار داشت: فناوري اطلاعات  يك پديده بيروني محسوب مي شود.

 

مديرعامل بانك پارسيان افزود: IT فرصتها و تهديدهاي رسانه اي ايجاد كرده و يكي از تهديدهاي جدي اين است كه IT جايگزين بانك شود و ابزارهايي عرضه شوند كه مردم بدون نياز به بانك با هم در ارتباط باشند.

وي گفت: «ممكن است اين روند تدريجي و در 100 تا 200 سال آينده اتفاق افتد اما مطمئن هستم كه بخشي از ارزشهاي بانكي از رده خارج خواهد شد و بايد مراقب بود كه اين صنعت توسط IT بلعيده نشود. همچنان كه صنايعي بوده اند كه توسط IT محدود شده اند.

ديواندري با بیان اینکه  هم اكنون تمام سيستمهاي دنيا با IT هماهنگ هستند و اگر IT نباشد جهان نيز قابل اداره نخواهد بود تصريح كرد: از سال 85 تا 92 تعداد تراكنشهاي بانكي 38 درصد رشد داشته است، ماهانه 350 ميليون تراكنش در نظام بانكي كشور انجام مي شود و اين فوق العاده است.

وي ادامه داد: همچنين هم اكنون 252 ميليون كارت بانكي در دست مردم است كه از تعداد جمعيت كشور بيشتر است و به ازاي هر 100 هزار نفر 30 ATM وجود دارد.

ديواندري در بخش ديگري از سخنان با بیان اینکه  در گذشته بانكها نيرو استخدام مي كردند و شعب افتتاح ميشد تا كارهاي شركتهاي خدمات دهنده آب و برق، گاز و تلفن را آن هم با كارمزد پايين انجام دهند ادامه داد: اما هم اكنون با برچيده شدن اين روال 3 درصد قبوض در شعب، 24 درصد به صورت اينترنتي، 16 دصد از طريق تلفن بانك، 43 درصد با كارت خوان فروشگاهي و 9 درصد از طريق تلفن همراه پرداخت مي شود.

وي با اشاره به فناوري هاي نوظهور اثرگذار در حوزه فناوري اطلاعات بانكها گفت: شبكه هاي اجتماعي، بازيهاي آنلاين، گوشي هوشمند و فناوري رايانش ابري بر بانكداري اثرگذار بوده است.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh