ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : هفدهم دی 1392 ساعت 11:06   |   کد : 156

مديرعامل بانك اقتصاد نوين : ضرورت رتبه بندي مشتريان در بانك ها
مديرعامل بانك اقتصاد نوين بر ضرورت رتبه بندي مشتريان بانكها تاكيد كرد

حسن معتمدي در ميزگرد نقشه راه بانكداري الكترونيك در چشم انداز 1400 درباره انتظارات موجود از «بانك مركزي‌ فردا» سخنراني كرد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، وي با بيان اينكه در بررسي وضعيت موجود توسعه بانكداري مبتني بر فناوري اطلاعات موضوع راهبرد امری غایب بود گفت: راهبرد اول بانك مركزي مبتني بر تعيين و تدوين ابزارها بود كه بيشتر در بحث نظام پرداختها تجلي يافته است.

وي با بيان اينكه در يك دهه گذشته تحولاتي را در بانكها شاهد بوديم و از وظيفه مداري به مشتري مداري رسيديم اظهار کرد: اين موضوع تحول بزرگي در سيستم بانكي محسوب مي شود و در حال حاضر مشتري محوري، ملاك كار بانكها شده كه در اين بحث ظرفيت مشتري و تعريف مفاهيم جديد جا گرفته است.

مدیر عامل بانك اقتصاد نوين ادامه داد:  بانكها براي ارائه خدمات به دنبال تهيه فناوريهاي مورد نياز خود رفته و به ناچار شركت هاي جديد تاسيس و اقدام به تهيه نرم افزارهاي  بانكي براي خود كردند ولي خوشبختانه با اقدامي كه بانك مركزي در راستاي تهيه نقشه راهبردي انجام داد زيرساختهاي اصلي فراهم ‌شده و بانك مركزي به عنوان متولي نظام بانكي مي تواند بسيار تعيين كننده باشد.

وي موضوع بعدي را برنامه هاي رگولاتوري بانك مركزي دانسته و گفت: در كنار اين مباحث بايد نظام نظارتي بانك مركزي مبتني بر فناوري اطلاعات آغاز شود كه البته اقداماتي در اين زمينه انجام شده ولي همچنان عقب هستيم.

مديرعامل بانك اقتصاد نوين با بيان اينكه با استفاده از فناوريها بايد فرآيندهاي تصميم گيري را بهبود بخشيم اظهار كرد: بايد اطلاعات مشتريان را به روز كرده و فرآيندهاي اجرايي وعملياتي بانك را با استفاده از فناوري بهينه كنيم.

وي ادامه داد: براي رسيدن به اهداف مورد نظر واحد داده كاوي در بانک‌ها تشكيل شده كه بعد از بررسي و تحليل اطلاعات، پيشنهادات مورد نظر استخراج و نتايج به عنوان منبع تصميم گيري مورد استفاده قرار مي گيرد.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh