منوی سايت
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
اخبار همايش
بیست و ششمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی با تقدیر از سه چهره ماندگار در حوزه بانکی ، خبرنگاران و گزارشگران برگزیده مسابقه پول ، ارز و رسانه در حوزه بانک تقدیر کرد .
معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد: تورم در خردادماه سا ل جاری تک‌رقمی می‌شود.
‌ رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه بهشتی گفت: سالم‌سازی فضای بانکی پیش‌شرط تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی است.
دبیر همایش سیاست‌های پولی و ارزی گفت: نظام بانکی به‌منظور کمک به اقتصاد ملی در گام نخست لازم است مشکلات و نواقص خود را برطرف کند.
معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بر دسترسی به رشد اشتغال‌زای پایدار بر نقش بانک، بازار سرمایه و دولت تاکید کرد و افزود: توسعه مالی نامتوازن در ایران، انجماد دارایی‌ها در بانک‌ها و جنگ قیمتی بر روی نرخ سود سپرده از مهم‌ترین چالش‌های نظام بانکی به شمار می‌رود.
مدیرعامل بانک انصار گفت :‌ اقتصاد مقاومتی به معنای انجام عملیات بانکی منطبق با اهداف سیاست‌های ابلاغی حفظ رقابت‌پذیری با بخش بین‌المللی، پاسخگویی به نیازهای بانکی و مقاومت در برابر تکانه‌های خارجی است.
نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به تلاش‌های دولت یازدهم در کنترل تورم، هنوز با پدیده رکود دست‌وپنجه نرم می‌کنیم ، این رکود مسائلی همچون تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط را از کانال اعتبارات بانکی با مشکل مواجه ساخته است.

پیمان قربانی با بیان اینکه احتمالا در زمینه دریافت مالیات بر سود سپرده سوتفاهم ایجاد شده است، گفت: اخیرا وزیر اقتصاد در همایشی به مسئله اثرات منفی بالا بودن بیش از حد نرخ های سود واقعی سپرده و تسهیلات، بر سرمایه گذاری و رشد اقتصادی پرداخته و اصلاح این نرخ  ها را از اقدامات ضروری عنوان کرده اند چرا که ادامه این روند  و کاهش نیافتن نرخ سود سپرده ها به نفع اقتصاد نیست.

 

 

نشست تخصصی مطالبات معوق نظام بانکی در دومین روز از بیست و ششمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی تعدادی از کارشناسان حوزه‌ی پولی و بانکی برگزار شد .
مدیرعامل بانک اقتصاد نوین گفت: نهاد ناظر باید چارچوب و ساختاری را برای تعیین صلاحیت اعضای هیئت مدیره مشخص و طبق آن اعضای هیئت مدیره را انتخاب کند.
معاون اقتصادی بانک مرکزی اولویت های اجرایی بانک مرکزی در سال ۹۵ را اعلام کرد .
کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اثربخشی حضور هیئت‌مدیره در ایران به‌منظور پیاده‌سازی کامل اصول حاکمیت شرکتی باید موردبررسی قرار گیرد.
عضو شورای عالی بورس گفت:‌ مقوله حاکمیت شرکتی باید از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار گیرد. مباحث مطرح شده در خصوص حاکمیت شرکتی در کشور بیشتر حول نظام حقوقی انگلیسی- آمریکایی و ساختار مبتنی بر تأمین مالی از طریق بازار قرار دارد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت:‌ رکن هیئت‌مدیره در بانک‌ها دارای مشکلات خاص خودش است.
نشست تخصصی پروژه ارزیابی وضعیت چشم‌انداز بازار مالی با ارائه شش مقاله در خصوص ارزیابی وضعیت بازارهای مالی برگزار شد.
مدیرکل مقررات ، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی از تهیه مقرراتی درزمینهٔ استقرار حاکمیت شرکتی در بانک‌ها خبر داد و گفت: نظر کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در خصوص این مقررات گرفته‌شده و بانک مرکزی پس از انجام آخرین اصلاحات مدنظر در چند روز آینده آن را به بانک‌ها ابلاغ خواهد کرد.
یک کارشناس امور بانکی بابیان اینکه، نظام بانکی ایران در مقایسه با شبکه بانکی کشورهای همسایه دارای بالاترین نسبت مطالبات غیر جاری است افزود: نسبت بالای مطالبات غیرجاری عمدتاً ناشی از کاهش رشد اقتصادی و رکود در بازار دارایی‌ها است.
یک کارشناس امور پولی و بانکی با تأکید بر داشتن یک چارچوب مناسب برای مدیریت ریسک به بحث ظرفیت ریسک‌پذیری گفت:‌ در ایران موضوع ظرفیت ریسک‌پذیری و سیستم‌های کنترلی خیلی موردتوجه قرار نگرفته و این امر منجر به ضعیف و شکننده شدن سیستم نظارتی بانکی شده است.
نشست تخصصی چالش‌های نظام بانکی در دومین روز بیست و ششمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی در سالن اجلاس سران برگزار شد.
مشاور پژوهشکده پولی و بانکی معتقد است:‌ حاکمیت شرکتی به صورت توزیع اختیارات و وظایف هیئت مدیره، مدیریت ارشد و نحوه اداره‌ امور بانک توسط آنها تعریف می‌شود به نحوی که منافع تمامی ذی‌نفعان (به ویژه سپرده‌گذاران) در نظر گرفته شود.
1234