ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
تاريخ : بيستم و هفتم خرداد 1393 ساعت 14:53   |   کد : 210

سخنرانی دکتر حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی
  در دومین روز بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی، دکتر حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی در سخنرانی خود با عنوان « تأمين مالي سرمايه در گردش بنگاه‌هاي اقتصادي»، به بررسی وضعیت سرمایه در گردش و رویکرد بنگاه­های اقتصادی ایران در تأمین مالی پرداخت ...
 در دومین روز بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی، دکتر حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی در سخنرانی خود با عنوان « تأمين مالي سرمايه در گردش بنگاه‌هاي اقتصادي»، به بررسی وضعیت سرمایه در گردش و رویکرد بنگاه­های اقتصادی ایران در تأمین مالی پرداخت و راهکارهایی را برای حل مشکل تأمین مالی تولید در ایران ارائه داد.

دکتر عبده تبریزی، ضمن بیان مفاهیم مختلف سرمایه در گردش و عوامل موثر بر تأمین آن، سه سیاست مختلف: خط­مشي محافظه‌كارانه، خط‌مشي ميانه و خط‌مشي پرريسك را برای سرمایه در گردش تشریح کرد و اذعان داشت ایران همواره در خط مشی پرریسک حرکت کرده و بنگاه ها اغلب سرمایه در گردش خود را از منابع کوتاه مدت تأمین کرده اند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این­که بانک­های ما به دلیل عدم ‌توان در وصول مطالبات و خلق پول متناسب با نيازهاي طرف عرضه در تنگنای اعتباری قرار دارند، از بروز مشکل سرمایه در گردش به عنوان یک مساله جدی یاد کرد و افزود برای حل مشکل سرمایه در گردش می توان از بازارهای پول و سرمایه کمک گرفت.

در پایان، دکتر عبده تبریزی استفاده از صندوق های تخصصی (نظیر صندوق بهره برداری)، ابزارهای اسلامی انتفاعی (مانند اوراق استصناع، اوراق مضاربه)، انواع تأمین مالی ارزی (نظیر گواهی سپرده ارزی، صندوق ارزی و اوراق مشارکت ارزی) و انتشار اوراق تجاری توسط شرکت­های بزرگ به صورت سه ماهه، را به عنوان مهم­ترین راه های تأمین مالی پیشنهاد کرد.
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 Powered by AtenaHamayesh