چهارشنبه 7 خرداد 1399
صفحه نخست
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
ژان فیلیپ اپکینگ:
پشتیبانی بانک مرکزی از مبادلات بانک‌های اروپایی و ایرانی
پشتیبانی بانک مرکزی از مبادلات بانک‌های اروپایی و ایرانی
تاريخ:نهم ارديبهشت 1396 ساعت 14:15   |   کد : 123
 ژان فیلیپ اپکینگ، رئیس بخش تعهدات و مؤسسات مالی شرکت اویلر هرمس در پنل تخصصی «بررسی وضعیت صنعت بانکداری ایران در حال حاضر» ضمن تأکید بر لزوم ایجاد یک مدل تجاری پایدار و پویا در صنعت بانکداری، اظهار داشت: شرکت هرمس یکی از نهادهای کارشناسی در حوزه تأمین اعتبار است که در آلمان و در تعامل مستقیم با دولت آلمان کار می‌کند. این شرکت در ۱۴۵ کشور دنیا فعال است و ایران را یکی از شرکای مهم تجاری آلمان تلقی می‌کند. هرمس به دنبال تقویت رابطه تجاری ایران و آلمان بوده و آلمان را مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران در طول تاریخ می‌داند.

وی در ادامه افزود: ایران به دنبال رفع تحریم‌ها و افزایش میزان صادرات خود توانسته است به توفیقاتی دست پیدا کند. در این مسیر هرچند روند حرکت آهسته بوده اما پیشرفت‌ها قابل توجه است. شرکت هرمس کمک می‌کند تا حمایت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری تجار و سرمایه‌گذاران آلمانی صورت پذیرد و دسترسی به منابع مالی در کنار تضمین‌های لازم فراهم گردد.

رئیس بخش تعهدات و مؤسسات مالی شرکت اویلر هرمس در خصوص نقش بانک‌ها و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تعامل بانک‌های ایرانی با بانک‌های اروپایی اظهار داشت: پشتیبانی از مبادلات پایدار میان بانک‌های اروپایی و ایرانی توسط بانک مرکزی در حال انجام است و بانک‌هایی نظیر بانک صنعت و معدن، ملی، تجارت، ‌خاورمیانه، ‌کارآفرین و کشاورزی، مبادله مالی با بانک‌های آلمانی و سایر بانک‌های اروپایی را پذیرفته‌اند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان