چهارشنبه 7 خرداد 1399
صفحه نخست
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
پنل تخصصی بررسی وضعیت صنعت بانکی
تقویت مدل‌های کسب‌وکار
تقویت مدل‌های کسب‌وکار
تاريخ:نهم ارديبهشت 1396 ساعت 13:25   |   کد : 117
 دکتر اولریخ فون زانتیر در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران-اروپا، ضمن تاکید بر وجود برخی آسیب‌ها در نظام بانکی ایران تاکید کرد: علی‌رغم مشکلات موجود، ظرفیت‌های بالقوه فراوانی در صنعت بانکداری ایران موجود است که در فضای پس از توافق هسته‌ای می‌تواند منجر به پیشرفت‌های مهمی شود.

رئیس خدمات مالی شرکت KPMG فرانکفورت افزود: در شرایط فعلی بانک‌های اروپایی می‌توانند در حوزه‌های مختلفی به بانک‌های ایرانی مشورت دهند که یکی از مهمترین آنها تقویت مدل کسب‌وکار (business model) است. اتخاذ مدل کسب‌وکار مناسب، یکی از کلیدی‌ترین مسائلی که می‌تواند عملکرد کلی هر بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل، همکاری نظام بانکی ایران و اروپا در حوزه تقویت مدل کسب‌وکار اهمیت دارد. 

زانتیر در پایان با تاکید بر اهمیت حوزه اطلاعات و فن‌آوری IT افزود: یکی از ویژگی‌های بانکداری مدرن در عصر حاضر تمرکز کامل آن بر فن‌آوری‌های نوین است. بر این اساس، شبکه بانکی ایران نیز در صورتی که بخواهد از فرصت‌های حاصل از برجام و ارتباط با بانک‌های اروپایی به طور کامل استفاده کند، نیاز است تا زیرساخت‌های فناورانه خود را به صورت اساسی تقویت کند. 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان