يک شنبه 9 بهمن 1401
صفحه نخست
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
 
میزگرد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران با حضور رینر پیتوک، دکتر دومینیک ایسلر، سیاوش نقشینه، دکتر حسین عبده تبریزی و مصطفی بهشتی روی برگزار شد. دکتر سید احمد رضا جلالی نائینی نیز ریاست این میزگرد را بر عهده داشت.
تشکیل صندوق توسعه حمل و نقل در برنامه ششم توسعه یکی از راهکارهایی است که برای مقابله با مشکلات توسعه و نوسازی سیستم حمل و نقل کشور به تصویب مجلس رسیده است.
پیروی از استانداردهای جدید بین‌المللی گزارشگری مالی که بعد از بحران مالی اخیر تدوین شده‌اند، انعطاف‌پذیری و آزادی عمل بیشتری را برای بانک‌ها به ارمغان خواهد آورد.
مهم‌ترین مسأله امروز ما، حل مشکل بانکداری بین ایران و اروپاست. به نظر می‌رسد کار سختی در پیش داریم ولی پیشرفت‌های بسیاری هم اتفاق افتاده است. اگر بانک‌های ایرانی خواهان رقابت در سطح بین‌المللی هستند، باید در زمینه مقررات و استانداردها خود را بروز کنند.

دولت و بانک مرکزی با اعمال سیاست‌های پولی منضبط و با پرهیز از اقدامات نادرست علی‌رغم کاهش شدید قیمت نفت، موفق شدند نرخ ارز را تثبیت و نرخ تورم را تک‌رقمی کنند. انتظار می‌رود که با ایجاد ثبات ادامه‌دار، سرمایه‌گذاری خارجی رشد نسبتا قابل توجهی داشته باشد.

طی سال‌ گذشته به لطف توافق تاریخی برجام درهای کشور ایران به سوی سرمایه‌گذاران خارجی پیش از پیش گشوده شده است و شاهد گسترش تعاملات تجاری بین‌الملل با ایران هستیم. به دنبال برگزاری ۳ دوره موفق از فروم تجاری ایران و اروپا در شهرهای تهران و فرانکفورت چهارمین فروم تجاری ایران و اروپا‍ با هدف ایجاد فضا‌هایی مناسب و مستمر جهت معرفی هرچه بیشتر فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری در ایران، به نحوی برنامه‌ریزی شده است که فضایی جدی‌‌تر جهت معرفی و شناساندن متقابل فعالان تجاری ایرانی و اروپایی و خدمات آنها فراهم گردد.