منوی سايت

 بیزنس فروم ایران و اروپا

پس از توافق تاریخی بر سر برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و متعاقبا برداشته شدن تحریم‌ها و اجرایی شدن «برجام»، بیش از هر زمان دیگری لزوم شناسایی، بررسی و معرفی فرصت‌های تازه سرمایه گذاری در ایران و بحث گفتگو پیرامون فضای جدید شکل‌گرفته‌ی تجاری و مالی احساس می‌شود.

از این رو به‌دنبال برگزاری موفقیت آمیز اولین بیزنس فروم ایران و اروپا در فرانکفورت آلمان، بر آن شدیم این بار در تهران و در فضایی صمیمی‌تر فعالان عرصه تجارت و صنعت، نفت و پتروشیمی، حمل و نقل ، فناوری اطلاعات و ارتباطات و پیشتازان نظام بانکی و مالی را گرد هم آوریم تا ضمن بررسی فرصت‌های جدید فراهم آمده در دوره پساتحریم، زمینه را برای نشست‌های متقابل خصوصی میان اشخاص و شرکت‌ها و موسسات مالی اروپایی و همتاهای ایرانی آنها نیز مهیا نماییم. با این امید که گامی هرچند کوچک در جهت رشد و تعالی کشور عزیزمان ایران برداشته باشیم.

دکتر طهماسب مظاهری، رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی گفت: بعد از اجرای برجام بانک‌های اروپایی و ایرانی روزانه باهم در تعامل هستند و بررسی موانع و ارائه راهکارهای عملی برای گسترش این ارتباطات یک امر ضروری است.
علی‌رضا دائمی، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: رویکرد وزارت نیرو در پسا تحریم تربیت نیروهای متخصص برای انجام پروژه‌های مشترک با کشورهای اروپایی و دوردست است.
بانک‌های ایرانی برای هماهنگی با قوانین سختگیرانه بین المللی، با کمک مشاوران متبحر، باید با سرعت وارد عمل شوند و مسیرطولانی را ظرف مدت کوتاهی طی کنند.
دومین روز از همایش تجاری و بانکی ایران اروپا با حضور محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و گروهی از معاونان وزرا برگزار شد و سخنران ها به تشریح رویکردهای کلان و خرد ایران در حوزه جذب سرمایه های خارجی پرداختند.
بسته اطلاعاتی در مورد 323 طرح ایران در حوزه صنعت، معدن و تجارت در همایش تجاری و بانکی ایران اروپا در اختیار فعالان اقتصادی و نمایندگان صنعت بانکداری اروپا قرار گرفت.
بانک های ایرانی به مدت 10 سال گرفتار تحریم بود اما در همین بازه زمانی به بهترین شکل توانست مشکلات خود را حل و فصل کنند.
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: دومین همایش تجاری و بانکی ایران اروپا فضای خوبی را برای دستیابی به راهکارهای عملی به‌منظور تعامل سازنده با بانک‌های اروپایی فراهم می‌کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: محور فعالیت ایران در تعامل با کشورهای اروپایی بر سرمایه‌گذاری‌های مستقیم و مشترک در ایران پایه‌ریزی شده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اولویت ایران در ارتباط با کشورهای اروپایی افزایش سرمایه‌گذاری در ایران برای انجام پروژه‌های کلان اقتصادی است.
برگزاری همایش هایی نظیر همایش تجاری و بانکی ایران اروپا می تواند چشم سرمایه گذاران خارجی را به سوی واقعیت های اقتصاد ایران باز کند و تصویر غیرواقعی که در سال های گذشته ترسیم شده است را از بین ببرد.